České firmy mohou publikovat své tiskové zprávy v Polsku

České společnosti, úřady a firmy mohou od začátku letošního roku publikovat své tiskové zprávy v Polsku. Národní zpravodajské agentury ČTK a PAP, konkrétně jejich PR divize Protext a MediaRoom, se dohodly, že komerční tisková sdělení českých společností budou publikována za výhodných podmínek v distribučním kanále agenturního zpravodajství v servisu polské agentury PAP. Dostanou se tak do téměř všech polských médií i k velkému počtu firemních odběratelů.

"Předpokládám, že možnost publikace zpráv v Polsku ocení především ty firmy, které chtějí vstoupit na polský trh, anebo ty společnosti, které tam hledají partnery a dodavatele," komentoval dohodu ředitel pro strategii a rozvoj ČTK Jaroslav Kábele.

Servis PAP MediaRoom funguje podobně jako služba Protext, kterou ČTK nabízí pro vydávání firemních zpráv v tuzemsku. Zpráva se tak vedle agenturního zpravodajství dostane téměř ke všem médiím, ale také k velkému počtu firemních odběratelů i veřejnosti.

"Kromě polského PAPu máme partnery i mezi jinými agenturami, což nám umožňuje zprostředkovat publikaci tiskových zpráv našich klientů téměř kdekoli ve světě," dodává Kábele.

Podobně funguje publikování tiskových zpráv i opačným směrem. Polské firmy mohou prostřednictvím PAP poslat zprávy do ČTK a ta se postará o jejich distribuci v Česku.

O polské tiskové agentuře PAP

PAP je největší polská tisková agentura. Shromažďuje, zpracovává a předává objektivní a komplexní informace z domova i ze zahraničí. 24 hodin denně, 7 dní v týdnu připravuje 250 novinářů a 40 fotoreportérů informační služby, které využívají média, instituce, úřady, podnikatelé a investoři.

O České tiskové kanceláři

Česká tisková kancelář (ČTK) je národní tisková a informační agentura založená v roce 1918. ČTK je veřejnoprávní instituce, politicky i ekonomicky nezávislá. Ve své práci se řídí heslem: spolehlivost - rychlost - nezávislost. Komerční službu pro zveřejnění tiskových zpráv Protext agentura zavedla v roce 1999.

Keywords ČR-Polsko-média-PAP-ČTK

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Business, marketing
Media, society and lifestyle

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.