GymBeam poprvé v historii dosahuje na tržby vyšší než 2,5 miliardy korun a má velké plány!

Dalibor Cicman, CEO společnosti GymBeam

Dalibor Cicman, CEO společnosti GymBeam

Společnost GymBeam reportuje zatím nejlepší rok 2022 a velké plány do budoucna. Potvrzuje tak svou pozici jedné z nejrychleji rostoucích e-commerce firem v regionu střední a východní Evropy. Skvělých úspěchů dosahuje i v České republice - jednom z patnácti trhů, na kterém působí.

Poprvé v historii GymBeam překonal na všech svých trzích tržby přes 2,5 miliardy korun, na českém trhu pak dosáhl tržeb vyšších než 575 milionů korun. V obou případech jde o dvouciferný růst, který globálně přesáhl 67%, v České republice pak 64 %. GymBeam, který oslovuje více jak dva miliony zákazníků napříč trhy, zaměstnává celkem 355 lidí na různých úrovních a pozicích.

Rok 2022 přinesl GymBeamu v Čechách mnohá poprvé. V lednu běžela první televizní kampaň, v červnu otevřel své brány vůbec první GymBeam Fitness Hub v pražském Karlíně, na trh byla uvedena vlastní gamingová značka XBEAM a GymBeam tak vstoupil do nové kategorie, v srpnu pak firma otevřela své brány na italském trhu. To není vše! V roce 2022 se týmy v GymBeam výrazně zaměřily na rozvoj B2B segmentu a produkty GymBeam díky tomu zákazníci najdou i v sítích Pilulka, Dr.Max nebo v Decathlonu.

Společnost GymBeam dál rozšiřovala portfolio svých privátních značek - GymBeam, VanaVita, BeastPink, STRIX a XBEAM. Prémiová značka Strix přinesla první kolekci oblečení zaměřenou na ženy, kategorie doplňků se rozrostla o vitamíny pro děti a nejvyšší nárůst zaznamenaly nootropika a progresivní potraviny.

"Je skvělé, co jsme jako firma v loňském roce, ale i předchozích letech dokázali. Navzdory mezinárodní politické situaci, rostoucím cenám i náročným okolnostem na trhu, se nám dlouhodobě daří profitabilně růst a doslova překonávat naše vlastní plány. Jsem nesmírně hrdý na všechny kolegy, bez jejichž tvrdé práce by nic z toho nebylo možné," komentuje úspěch firmy CEO Dalibor Cicman.

GymBeam tak vstoupil do roku 2023 nejen se skvělými výsledky, ale i smělými plány. “Společnost GymBeam má do roku 2023 velké plány spojené s dalším růstem. Asi největší výzvou bude automatizace, a to jak skladů, tak procesů a některých projektů. V produktové rovině se pak firma chystá přicházet s čerstvými novinkami reagujícími na poptávku trhu. Rozhodně nechceme usnout na vavřínech, ale naopak se dál rozvíjet na všech našich trzích," doplňuje Dalibor Cicman.

O GymBeam:

GymBeam je s obratem 105 milionů eur za rok 2022 největším fitness e-shopem v regionu CEE. Zaměřuje se na prodej výživy pro sport a zdraví, zdravých potravin, sportovního oblečení a příslušenství. Ve svém portfoliu má více než 120 značek a tisíce produktů. Velkou část jeho tržeb tvoří vlastní výroba pod značkami GymBeam, VanaVita, BeastPink, STRIX a XBEAM.

Společnost GymBeam od vzniku expandovala do dalších krajin Evropy. Momentálně působí na 15 trzích, mezi které kromě Slovenska a Česka patří například Maďarsko, Rumunsko, Chorvatsko, Bulharsko, Ukrajina, Slovinsko, Polsko, Německo či Itálie.

Keywords ČR-trh-internet-zdraví-kondice-služby-firmy-GymBeam-Friendly Friends

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Health service
Services, tourism
IT, telecommunications
Business, marketing
Media, society and lifestyle

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.