2568 splněných přání dětí z dětských domovů

Letošní ročník Stromu splněných přání, který pořádá organizace Dejme dětem šanci, byl opět velmi úspěšný. Dárek pod vánočním stromečkem díky tomuto projektu najde 2568 dětí, které nemohou trávit Vánoce se svojí rodinou.

Plnit vánoční přání dětí z dětských domovů prostřednictvím projektu Strom splněných přání je možné dvojí cestou, a to on-line na webových stránkách projektu nebo fyzicky v obchodním centru NOVO Plaza v Praze 4. Obě varianty projektu byly letos úspěšné. Všechna přání dětí ze spolupracujících dětských domovů byla díky úžasným dárcům a partnerům splněna ještě před oficiálním zakončením projektu plánovaným na 12. prosince.

Dopis Ježíškovi letos napsalo 2568 dětí vyrůstajících v dětských domovech po celé České republice. Celková hodnota všech přání převyšuje tři miliony Kč. "Splnění všech dětských přání je pro nás každoročně velkým zadostiučiněním, a zároveň naším velkým přáním a naší obrovskou radostí. Projekt Strom splněných přání je velmi administrativně, časově i finančně náročný. Začínáme ho připravovat již v letních měsících, v září putují tzv. Dopisy Ježíškovi do dětských domovů, od začátku října je tým dobrovolníků vkládá do systému, abychom mohli projekt 11.11. zahájit. Bez pomoci našich partnerů ze společnosti Se srdcem a všech brigádníků a dobrovolníků, kteří se do něj zapojují, by projekt vůbec nemohl existovat," říká koordinátorka projektu Jana Schustrová. "Letos jsme se trochu báli s ohledem na situaci, jak se bude projekt vyvíjet, o to víc jsme nadšeni z úžasného výsledku," dodává.

Strom splněných přání pořádá organizace Dejme dětem šanci o.p.s. již jedenáctým rokem. Projekt probíhá za podpory Nadace ČEZ. Díky všem štědrým dárcům a partnerům projektu, kterými jsou společnosti BILLA, Se srdcem, IT Raiffeisenbank, WOOD&Company, Henkel, Rohlik Group a mnohé další, budou mít všechny děti ze spolupracujících dětských domovů radostné Vánoce.

Kontakt:

Kateřina Hrubá

E: katerina@dejmedetemsanci.cz

www.dejmedetemsanci.cz

Dejme dětem šanci o.p.s. poskytuje komplexní pomoc dětem a mladým dospělým vyrůstajícím v dětských domovech na území celé ČR. Zároveň nabízí lidem možnost podpořit konkrétní dítě z dětského domova takovou formou, která je pro něj přijatelná po stránce lidské i finanční. V současné době DDŠ spolupracuje se 49 dětskými domovy a ve svých projektech má zařazeno průběžně více než 250 dětí. Od roku 2011 podpořila více než 4500 dětí částkou přes 56 milionů Kč. Více informací naleznete na www.dejmedetemsanci.cz. Dejme dětem šanci o.p.s. je držitelem značky "Spolehlivá veřejně prospěšná organizace".

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Keywords ČR-sociální-rodina-děti-charita-Dejme dětem šanci

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Media, society and lifestyle

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.