Bára Špotáková věnuje svoji medaili dětem!

Atletická ikona Barbora Špotáková se rozhodla pro úctyhodné gesto. Bronzovou medaili z atletického mistrovství Evropy v Mnichově 2022, kterou světová rekordmanka v hodu oštěpem oficiálně ukončila svoji profesionální kariéru, věnuje organizaci DEJME DĚTEM ŠANCI.

Na letošním atletickém Mistrovství Evropy v Mnichově, kde Barbora Špotáková oficiálně ukončila svoji profesionální kariéru, vybojovala bronzovou medaili. Třetí místo jí zajistil závěrečný hod v délce 60,68 metru. Tuto bronzovou, a zároveň svoji poslední „velkou“ medaili nyní věnuje organizaci DEJME DĚTEM ŠANCI, jejíž je Bára dlouholetou patronkou. „Pamatuju si, když jsme se s mámou přestěhovaly z Jablonce do Prahy, jak jsem si připadala ztraceně a bylo mi smutno. Ten pocit osamělosti a ztracenosti ve velkém městě, když jste bez peněz a nikoho nezajímáte, si pořád pamatuju. Děti z dětských domovů život takhle vyplivne do studeného světa a ony nemají mámu nebo někoho blízkého, kdo je obejme a řekne jim: ,To bude dobrý´. Když jsem začala mít úspěch ve sportu a šťastně se zamilovala, řekla jsem si, že když toho člověk tolik dostává, měl by se i dělit s těmi, které štěstí spíš obchází. V té době mě oslovila Míša Chovancová, zakladatelka DEJME DĚTEM ŠANCI a spolupráce byla na světě,“ říká Barbora Špotáková. „Protože znám práci DDŠ už tak dlouho a vím, že je to jedna z nejdůvěryhodnějších organizací v ČR, byla pro mě při rozhodování o věnování své medaile do aukce právě DDŠ jasná volba,“ dodává Bára.

Dražba Bářiny medaile bude zlatým hřebem Vánoční aukce DEJME DĚTEM ŠANCI, kterou tato organizace každoročně pořádá. Výtěžek z aukce je určen na podporu dětí a mladých lidí z dětských domovů při přípravě na osamostatnění a jejich úspěšného začlenění do společnosti po opuštění dětského domova. Výtěžek z dražby medaile chce Bára věnovat na podporu volnočasových sportovních aktivit dětí v rámci projektu Přál(a) bych si.

„Báru jsme na počátku naší činnosti oslovili, protože ji považujeme za velký sportovní i lidský vzor nejen pro „naše” děti. Jsem moc ráda, že nabídku spolupráce přijala a vážím si toho, že není jen mediální tváří DDŠ, ale do našich aktivit se pravidelně zapojuje a v průběhu let se z nás staly kamarádky. Při finále ME v Mnichově, které bylo napínavé až do samého konce, jsem napětím ani nedýchala. Moc jsem jí přála takto úspěšně a symbolicky zakončit její veleúspěšnou kariéru. Její medaile nyní navíc pomůže dětem, které si to opravdu zaslouží,” říká zakladatelka a ředitelka DEJME DĚTEM ŠANCI Michaela Chovancová.

Vánoční aukce DEJME DĚTEM ŠANCI se koná 24. listopadu v Hartigovském paláci. Jedná se o akci pouze pro zvané hosty.

V případě zájmu o dražbu medaile se můžete obrátit na Lenku Pólovou, E: Lenka@dejmedetemsanci.cz, T: 734 734 856.

DEJME DĚTEM ŠANCI o.p.s. poskytuje komplexní pomoc dětem a mladým dospělým vyrůstajícím v dětských domovech na území celé ČR. Zároveň nabízí lidem možnost podpořit konkrétní dítě z dětského domova takovou formou, která je pro něj přijatelná po stránce lidské i finanční. V současné době DDŠ spolupracuje se 49 dětskými domovy a ve svých projektech má zařazeno průběžně více než 250 dětí. Od roku 2011 podpořila více než 4 500 dětí částkou přes 56 milionů Kč. Více informací naleznete na www.dejmedetemsanci.cz. DEJME DĚTEM ŠANCI o.p.s. je držitelem značky „Spolehlivá veřejně prospěšná organizace“.

Keywords Sport-atletika-sociální-charita-aukce-Špotáková-Dejme dětem šanci

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Sport
Media, society and lifestyle

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.