Zlepšování bezpečnosti pomocí technologií. Modely GWM HAVAL JOLION, WEY Coffee 01 a ORA FUNKY CAT získaly pět hvězdiček v hodnocení bezpečnosti

Tři modely společnosti GWM, HAVAL JOLION, WEY Coffee 01 a ORA FUNKY CAT (známý také pod názvem GOOD CAT) získaly v rámci testů Australasian New Car Assessment Program (ANCAP), respektive European New Car Assessment Programme (Euro NCAP), hodnocení pěti hvězdiček po stránce bezpečnosti.

Dne 19. září získal model HAVAL JOLION na australském trhu od organizace ANCAP pět hvězdiček v hodnocení bezpečnosti. Jedná se již o čtvrtý model společnosti GWM, který takové hodnocení na tomto trhu za posledních 12 měsíců získal.

Podle výsledků testů zveřejněných organizací ANCAP dosáhl HAVAL JOLION vynikajících výsledků ve všech testech, včetně testů BEZPEČNOSTI DOSPĚLÝCH, BEZPEČNOSTI DĚTÍ, OCHRANY ZRANITELNÝCH ÚČASTNÍKŮ SILNIČNÍHO PROVOZU a BEZPEČNOSTNÍ ASISTENCE. Konkrétně šlo o hodnocení 90 %, 84 %, 64 % a 92 % (v uvedeném pořadí).

Tyto vynikající výsledky přímo souvisejí s mnoha inteligentními konfiguracemi tohoto modelu. Vozy HAVAL JOLION jsou na australském trhu standardně vybaveny několika konfiguracemi prvků aktivní bezpečnosti (AEB, ACC, ELK a další). Systém podpory jízdy v jízdním pruhu (Lane Support System, LSS) získal v testu BEZPEČNOSTNÍ ASISTENCE plný počet bodů.

Modely WEY Coffee 01 a ORA FUNKY CAT stejně tak dosáhly výjimečných výsledků v testech bezpečnosti na evropském trhu. Začátkem září letošního roku získaly oba modely pětihvězdičkové hodnocení od organizace Euro NCAP.

Podle zprávy vydané organizací Euro NCAP dosáhl model WEY Coffee 01 v testu BEZPEČNOSTNÍ ASISTENCE výsledného hodnocení ve výši 94 %. V testech bezpečnosti dospělých, dětí a zranitelných účastníků silničního provozu pak tento model získal hodnocení 91 %, 87 % a 79 % (v uvedeném pořadí).

Na základě konečných výsledků testů se pak model WEY Coffee 01 se svým hodnocením umístil na třetím místě, což znamená, že předstihl například vozy Mercedes-Benz třídy C nebo Volvo C40 Recharge.

Michiel van Ratingen, generální tajemník organizace Euro NCAP, konstatoval: „V letošním roce bude Euro NCAP testovat zatím nejvíce čínských vozů vůbec, a značka Great Wall (GWM) zcela jednoznačně nastavuje ostatním výrobcům vysokou laťku."

Společnost GWM od svého založení vždy kladla důraz na bezpečnost jízdy a neustále investuje do výzkumu a vývoje v této oblasti. Inteligentní systém řízení s pilotní asistencí NOH (Navigation on HIPilot), který společnost GWM vyvinula, se neustále zdokonaluje.

Tento nově modernizovaný systém je nyní vybaven percepčním modulem, sestávajícím ze dvou laserových radarů, pěti radarů s milimetrovou vlnovou délkou, dvanácti ultrazvukových radarů a dvanácti kamer s vysokým rozlišením. To vše pak doplňuje procesor s vysokým výpočetním výkonem.

Systém je schopen pomáhat vozidlům dokončit manévry jako například inteligentní vyhýbání se překážkám nebo vyhýbání se chodcům, aby byla zajištěna vysoká bezpečnost jízdy.

Společnost GWM vždy považovala bezpečnost za jednu ze svých základních hodnot a prosazovala koncept komplexní bezpečnosti, který sestává ze tří hlavních složek: bezpečnost cestujících, bezpečnost chodců a bezpečnost vozidel.

Cílem společnosti GWM, která díky své technologické síle neustále zlepšuje bezpečnostní vlastnosti vozidel, je zajišťovat zákazníkům po celém světě kvalitní a bezpečné cestování.

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/1906462/image_1.jpg

KONTAKT: Pupu Li, +86 13466544432, lipupu@dsconsulting.com

Keywords Čína-automoto-GWM

Region
Asia, Australia

Category
Automotive industry, transport and machinery

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.