Xinhua Silk Road: První várka nových čistě elektrických vozů od značky SAIC Motor MG dorazila do Evropy

Do belgického přístavu Zeebrugge dorazila v pátek první zásilka nových čistě elektrických vozů MG Motor Mulan neboli MG4 ELECTRIC, jak zní název pro prodej v zahraničí.

Model MG Mulan nese název po známé hrdince lidových pověstí. Značka MG, vlastněná přední čínskou automobilkou SAIC Motor Corporation Limited, jej v Číně oficiálně představila v červnu.

Více než 1000 vozů, jejichž uvedení na trh v Číně a v téměř dvaceti velkých evropských zemích je naplánováno na 13. září, vyrazilo z šanghajského terminálu Chaj-tchung v červenci. V roce 2023 plánuje značka MG uvést tento model na trh také v dalších zemích a regionech včetně Austrálie, Nového Zélandu, Blízkého východu a Jižní Ameriky a pokrýt tak přes 80 světových zemí.

Podle MG je tento čistě elektrický model vybaven novým superelektrickým pohonem a baterií Magic Cube, vyvinutou přímo v SAIC Motor. Design, bezpečnost, šetrnost vůči životnímu prostředí i kvalita všech těchto prvků přitom dosahuje špičkové světové úrovně.

Podle statistik Čínské asociace výrobců automobilů jsou vozy MG už tři roky po sobě čínskou jedničkou v objemu prodeje jedné značky v zahraničí. Jejich kumulativní prodej v zahraničí přesáhl jeden milion vozů.

Od ledna do června 2022 prodala značka MG v Evropě více než 45.000 vozidel a zařadila se tak mezi 10 nejlepších značek na trzích čistě elektrických vozidel ve Švédsku, Norsku a dalších zemích.

Společnost SAIC urychlila v roce 2022 svůj růst na evropském trhu vozidel s alternativním pohonem, aktivně představila řadu elektrických produktů a chystá se v Evropě vybudovat 800 obchodních poboček. Očekává také, že se Evropa stane prvním trhem, na kterém splní svůj cíl prodat do roku 2022 více než 100.000 vozů.

SAIC si klade za cíl prodat v letošním roce v zahraničí více než 800.000 vozidel a podpořit a urychlit tak inteligentní výrobu v Číně zaměřenou na zahraniční trhy.

Odkaz na verzi v originále: https://en.imsilkroad.com/p/329820.html

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1891505/1.jpg

KONTAKT: Mine Bao, +86-18503306162

Keywords Čína-automoto-trh-Xinhua Silk Road

Region
Asia, Australia

Category
Automotive industry, transport and machinery
Business, marketing

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.