Společnost Shanghai Electric vytvořila offshore větrnou elektrárnu přizpůsobenou čínskému klimatu

První větrná elektrárna EW8.X-230 společnosti Shanghai Electric Wind Power Group Co., Ltd. (Shanghai Electric) opustila výrobní linku v továrně v Putianu 10. června. Představuje nový milník pro čínský trh s paritní větrnou energií na moři.

Elektrárna EW8.X-230 je založena na platformě Poseidon a je určena pro střední až nízké rychlosti větru, které těsně nad mořskou hladinou u čínského pobřeží převládají. Je také dobře vybavena pro proměnlivé zatížení vybavení v závislosti na směru větru.

Navzdory nízkým průměrným rychlostem vzdušného proudění poskytuje generátor nákladově efektivní řešení pro využití větru jako zdroje energie, které má přispět k rozvoji větrných farem a umožnit Číně splnit cíle uhlíkového maxima a uhlíkové neutrality při vstupu do éry offshore parity.

Platforma Poseidon, která využívá desetileté zkušenosti společnosti Shanghai Electric s výrobou elektrické energie na moři, je známá svou pokročilou konstrukcí lopatek, spolehlivým systémem ovládání a natáčení po větru, účinným chlazením s nízkou spotřebou energie a optimálním elektrickým systémem. Dobrý základ pro spolehlivý provoz platformy představují i osvědčená řešení společnosti Shanghai Electric v oblasti výroby, dopravy a údržby. Díky vysoce integrované technologii polopřímého řetězového převodu nové generace od společnosti Shanghai Electric dosahuje platforma výrazného snížení nákladů na kilowatthodinu v celém životním cyklu větrných elektráren.

Nová elektrárna je vybavena stometrovými lopatkami z uhlíkových vláken, využívá inteligentní technologii Sensor Roller a digitální řízení plánování, výroby i provozu a údržby v celém životním cyklu. Díky nejnovějšímu řídicímu systému LeapX společnosti Shanghai Electric snižuje turbína EW8.X-230 provozní zátěž celého systému a zároveň vytváří inteligentní propojení s jejím systémem Fengyun, které umožňuje neustále zvyšovat míru využití a výnosy pro zákazníky.

Při průměrné roční rychlosti větru 7,5 metru za sekundu dokáže systém ročně vyrobit 28 milionů kWh, čímž uspokojí roční poptávku po elektřině 14.500 domácností a zároveň sníží spotřebu uhlí o téměř 10.000 tun a emise oxidu uhličitého o 24.000 tun.

O společnosti Shanghai Electric

Shanghai Electric Group Company Limited (SEHK: 2727, SSE: 601727) je rozsáhlá integrovaná skupina pro strojírenskou výrobu, která se specializuje na energetická a průmyslová zařízení a integrační služby. Jejím cílem je poskytovat zákazníkům řešení pro integraci technologií a systémů využívajících principy ekologie a šetrnosti k životnímu prostředí, inteligenci a internet. Mezi její výrobky patří zařízení pro výrobu energie z uhlí a navazující vybavení, zařízení pro výrobu energie z plynu, jaderné bloky, zařízení pro výrobu energie z větru, zařízení pro skladování energie, výtahy, velké a střední elektromotory, inteligentní výrobní zařízení, průmyslový internet, strojírenská výroba a služby v oblasti ochrany životního prostředí a automatizace atd.

www.shanghai-electric.com

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1847074/image_1.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1800747/logo_new_Logo.jpg

KONTAKT: Jocelyn Zhou, +86(21)33261246, zhouhj6@shanghai-electric.com

Keywords Čína-energie-ekologie-firmy-Shanghai Electric

Region
Asia, Australia

Category
Energy, raw materials

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.