Společnost Shanghai Electric spolupracuje s partnery na co nejrychlejším dokončení svých mezinárodních projektů

Společnost Shanghai Electric ("Shanghai Electric" nebo "Společnost") (601727.SS a 02727. HK) oznámila, že od začátku letošního roku dosáhla v rámci svých významných mezinárodních projektů řady milníků. V době globální nejistoty způsobené dalším výskytem onemocnění covid-19 a dlouhodobým narušením dodavatelského řetězce se tato společnost coby přední světový dodavatel energetických řešení nadále snaží urychlit výstavbu nových elektráren po celém světě.

Práce na dvou z jejích přelomových projektů - projektu 800megawattové paroplynové elektrárny Rupsha a projektu fotovoltaické elektrárny Japan Yakai - jsou v plném proudu. Shanghai Electric Guoxuan New Energy Technology Co., Ltd. (Electric Guoxuan), dceřiná společnost Shanghai Electric Power Generation Group, navíc nedávno během online konference podepsala smlouvu se společností Pacific Green Technologies Group (PGTK) na projekt bateriového skladování energie REP 1 a 2 ve Velké Británii.

Projekt skladování energie REP 1 a 2 ve Velké Británii

Projekt skladování energie REP 1 a 2 ve Velké Británii, který zahrnuje dvě lokality s celkovou kapacitou 100 MW/100 MWH a nachází se v Ridgeborough Energy Parku v Kentu, je součástí exkluzivní dohody mezi společnostmi PGTK a TUPA Energy Limited, které se zavázaly vyrobit v této zemi bateriové systémy skladování energie ("BESS") o kapacitě až 1100 MW.

Je to poprvé, co se společnost Shanghai Electric Power Generation Group účastní mezinárodního projektu jako hlavní dodavatel. Spolupracuje přitom se společností PGT a obě společnosti spojily své špičkové odborné znalosti i zdroje, aby Velké Británii pomohly urychlit energetickou transformaci. Obě strany zahájily proces projektování, první várka dodávek by se pak měla objevit ve třetím čtvrtletí roku 2022.

Projekt kombinované elektrárny Rupsha o výkonu 800 megawattů v Bangladéši

Tato elektrárna financovaná Asijskou rozvojovou bankou je vybavena paroplynovými turbínami třídy F a po dokončení se stane největší plynovou elektrárnou, jaká kdy byla v zemi postavena. Cílem projektu elektrárny nacházející se v Khulná, druhé největší správní oblasti Bangladéše, je zlepšit v rámci národní strategie Bangladéše na další posílení energetické bezpečnosti dodávky energie do jihozápadních regionů země. Elektrárna tak bude hrát zásadní roli při posilování národního hospodářství a vytváření dalších pracovních příležitostí pro místní obyvatele.

Výstavba projektu nedávno významně pokročila. Společnost Shanghai Electric oznámila, že byly dokončeny zdvihací práce plynové turbíny č. 1, čímž se otevřela cesta pro fázi instalace jejího hlavního zařízení. Toto oznámení přišlo poté, co se stavební práce na místě zdržely kvůli četným problémům způsobeným pandemií covid-19 a obdobím sucha, které bránilo dodávkám velkorozměrových stavebních materiálů. I přes všechny tyto potíže a výzvy dokázala společnost Shanghai Electric koordinovat činnost všech týmů tak, aby zajistila včasné dodávky a výrazně tak urychlila celkový postup.

Projekt fotovoltaické elektrárny Yakai v Japonsku

14. dubna byla s podporou místních subdodavatelů a energetických společností úspěšně připojena k elektrické síti fotovoltaická elektrárna Yakai v Japonsku. Solární elektrárna, první svého druhu, kterou společnost Shanghai Electric v zemi vybudovala, nyní pracuje na plný výkon a poskytuje místním domácnostem a podnikům více než 20 megawattů obnovitelné energie.

Včasné dokončení projektu je výsledkem snahy týmů společnosti Shanghai Electric i jejích partnerů zmírnit dopady sedmé vlny epidemie covid-19 v Japonsku a zemětřesení o síle 7,3 stupně, které 16. března zasáhlo Fukušimu. Společnost Shanghai Electric své kroky také koordinovala s místní vládou a energetickými společnostmi, aby mohla elektrárna být uvedena do komerčního provozu před plánovaným termínem v souladu s místními zákony a předpisy a přinést tak svému majiteli maximální zisk.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1822322/image_1.jpg

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1822321/image_2.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1800747/logo_new_Logo.jpg

KONTAKT: Jocelyn Zhou, +86(21)33261246, zhouhj6@shanghai-electric.com

PROTEXT

Keywords Čína-energie-ekologie-Shanghai Electric

Region
Asia, Australia

Category
Energy, raw materials

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.