Generální ředitel společnosti Goya se vrací do Polska a na Ukrajinu s naléhavým mírovým poselstvím pro odvrácení globální potravinové krize

Iniciativa Goya Cares rozšiřuje partnerství ve východní Evropě na pomoc ukrajinským uprchlíkům

Prezident a generální ředitel společnosti Goya Bob Unanue se vrací do Polska a na Ukrajinu s naléhavým poselstvím pro ukončení války, odvrácení hladomoru a globální potravinové krize.

https://youtu.be/5MgeHkTIFjA

"Ukrajina je jedním z největších vývozců zemědělsko-potravinářských produktů a momentálně se nachází v rozhodujícím období pro výsadbu plodin. Mnoho ukrajinských zemědělců se stalo vojáky. Pokud tuto válku nyní neukončíme, zemědělci nebudou moci pěstovat a vyvážet suroviny, nezbytné pro přežití celého světa. Nevyhnutelně nás čeká globální nedostatek potravin," řekl Bob Unanue na tiskové konferenci, která se konala ve svatyni Božího milosrdenství v polském Krakově-Łagiewnikách ve čtvrtek 12. května 2022. Na tento den připadá výročí zjevení Matky Boží v ukrajinské vesnici Hrušiv 12. května 1914.

Pod vedením Kolumbových rytířů, kteří pomohli čenstochovské arcidiecézi vytvořit domov pro 100 sirotků, je Goyova druhá humanitární a duchovní mise do Polska a na Ukrajinu odpovědí na nedávnou výzvu papeže Františka k modlitbě. "Kolumbovi rytíři naplňují původní misi blahoslaveného otce Michaela McGivneyho pomáhat zranitelným osobám, zejména vdovám a sirotkům," řekl Szymon Czyszek, ředitel Kolumbových rytířů pro mezinárodní rozvoj v Evropě. "Dnes jsou těmi zranitelnými ukrajinské rodiny, ženy a děti, a my jako rytíři nemůžeme být k jejich utrpení lhostejní."

Prostřednictvím iniciativy Goya Cares tato mise navazuje na závazek společnosti Goya pečovat o ženy a děti a rozšiřuje se o financování organizací, jako je Aerial Recovery Group, Kolumbovi rytíři a Sestry Panny Marie Milosrdné, které prostřednictvím svého původního apoštolátu provozování "domů milosrdenství" poskytují bezpečné útočiště ženám a dívkám trpícím nebo ohroženým vykořisťováním.

"Bůh stvořil lidstvo, ale pouze lidstvo tvoří způsoby své destrukce. Musíme se vzdát ničivých zbraní nenávisti a války a plně přijmout Boží sílu a modlitbu. Doufám, že lidstvo přijme cestu lásky a ochrany a zastaví nenávist a ničení," dodal Bob Unanue.

V důsledku války byla vysídlena více než polovina ze 7,5 milionu ukrajinských dětí. 219 dětí zemřelo a 398 jich bylo zraněno. 121.000 dětí bylo odvezeno do Ruska. Ačkoli mnoho dětí uprchlo spolu se svými matkami, jiné byly od svých rodin odděleny nebo poslány pryč samy v naději, že se tak dostanou do bezpečí. Více než 700 sirotků a přes 1000 ukrajinských uprchlíků zachránila organizace Aerial Recovery Group.

"Dokud bude na Ukrajině a všude, kde se projevuje zlo, zuřit Putinova válka, budeme tam, abychom chránili nejnevinnější Boží děti. Během svých pěti misí u zelených baretů americké armády jsem se naučil, že válka ničí nevinnost. Musíme jejím nejnevinnějším obětem poskytnout naši ochranu. Tyto děti si zaslouží bezpečí a pocítit lásku Páně," řekl velitel operací Aerial Recovery Group Jeremy Locke.

Přestože probíhající válka s sebou přináší vysokou poptávku po potravinách a zásobách, Goya se vrací také s 1000 růženci požehnanými papežem Františkem a více než 60.000 růženci darovanými Američany. Tento dar začal nabídkou jednoho růžence od Shannon Hasseové ze San Antonia v Texasu a zázračně se rozrostl v další desítky tisíc růženců, kterých stále přibývá.

V rámci své mise věnovala společnost Goya milion liber (téměř 500 tun) potravin organizaci Global Empowerment Mission (GEM). "Goya je hlavním potravinovým partnerem GEM. Spolupracovali jsme na pomoci při mnoha amerických i globálních katastrofách. Výrobky společnosti Goya jsou také součástí našich balíčků nezbytných potřeb pro rodiny GEM Bstrong. Toto partnerství je pro nás jedním z nejcennějších a nejvýznamnějších. Chtějí pomáhat, a kdykoli se objeví problém, jsou připraveni přispět," řekl Michael Capponi, prezident Global Empowerment Mission.

Goya Cares je globální iniciativa zaměřená na boj proti obchodování s dětmi a na duševní péči formou podpory organizací, které chrání životy žen a dětí. Prostřednictvím programu Goya Gives darovala společnost Goya v posledních letech více než sedm milionů liber potravin na pomoc při pandemii, přírodních katastrofách a humanitárních krizích.

Další informace o společnosti Goya najdete na www.goya.com

O společnosti Goya Foods: Společnost Goya Foods, Inc. byla založena v roce 1936 a je největší americkou potravinářskou společností s hispánskými vlastníky, která se prosadila jako lídr v oblasti latinskoamerických potravin a koření. Společnost Goya vyrábí, balí a distribuuje více než 2500 vysoce kvalitních potravinářských výrobků ze Španělska, Karibiku, Mexika, Střední a Jižní Ameriky. Výrobky Goya mají své kořeny v kulinářských tradicích hispánských komunit po celém světě. Kombinace autentických surovin, výrazných koření a pohodlné přípravy dělá z výrobků Goya ideální pokrm pro každou chuť a každý stůl.

Další informace o společnosti Goya Foods naleznete na adrese www.goya.com

Kontakt: Natalie J. Maniscalco845.659.6506 / natalie@retromedianyc.com

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1816763/DSC00940.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1153368/GOYA_Logo.jpg

PROTEXT

Keywords Polsko-USA-Ukrajina-potraviny-trh-boje-firmy-Goya Foods

Region
Europe, EU, NATO

Category
Food, gastronomy
Politics, public administration and courts
Business, marketing

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.