Heureka Group přidává zaměstnancům 5 dnů dovolené navíc a stává se firmou s možností práce odkudkoliv

Heureka Group, skupina srovnávačů a nákupních rádců působících v devíti zemích střední a východní Evropy nabízí od května svým zaměstnancům 30 dní volna. Zavádí také možnost natrvalo pracovat odkudkoli bez nutnosti docházet do kanceláří. Spolu s dalšími benefity v podobě hrazených terapií, nadstandardní zdravotní péče a finančního poradenství, se Heureka řadí mezi firmy s jednou z nejširších nabídek zaměstnaneckých benefitů.

Den na dobrovolničení, narozeninové volno a další tři dny volna navíc na cokoliv ("WhateverDays"), celkem pět dní volna navíc zavádí Heureka Group pro své zaměstnance s platností od 1. května.

"Víme, že mezi Heurečany jsou flexibilita a work-life balance nejčastěji skloňovanými tématy. Dlouhodobě se snažíme firemní benefity upravovat a nastavovat tak, aby reagovali na naše aktuální potřeby," vysvětluje Martina Chloupková, HR ředitelka skupiny Heureka Group a pokračuje: "V regionu, ve kterém působíme, vyjma Česka, jsou firmy s tolika dny využití volna poměrně raritou. Například v Maďarsku tento benefit nabízí jen několik špičkových eCommerce a technologických hráčů." Kromě těchto dnů mohou Heurečani využít tzv. development day. Jedná se o 1-2 dny v měsíci, které lze využít na školení, webináře, kurzy, konference nebo další vzdělávací aktivity.

Podle průzkumu agentury KornFerry nabízí dny volna navíc jen čtvrtina (26 %) firem. Ve většině (74 %) případů se jedná o tři dny tzv. "SickDays".

Rovnováha a duševní zdraví jsou základ

Wellbeing, tedy pracovní rovnováha a duševní zdraví nejen v práci, je pro Heureku tématem už dlouho. Heureka patřila mezi první firmy, které svým zaměstnancům začaly nabízet možnost využití online konzultace s lékařem (uLékaře.cz). Do portfolia benefitů patří také spolupráce s platformou Terap.io, jejíž služby každý měsíc aktivně využívá zhruba třetina firmy. "Obecně nám rovnováha pracovního a soukromého života Heurečanů není lhostejná. Vnímáme, že spokojený člověk pracuje mnohem efektivněji, s větším zápalem řeší výzvy, které jsou před ním a celkově se spokojenost odráží i na atmosféře ve firmě," doplňuje Martina Chloupková z Heureka Group.

Koncept „Pracuj odkudkoliv“ se osvědčil

I když možnost pracovat z domova nabízela Heureka ještě před pandemií, uplynulé dva roky naplno ukázaly, že koncept tzv. full-remote práce funguje skvěle, a navíc přináší i nové náborové příležitosti. "Budujeme mezinárodní platformu a běžně máme mezinárodní týmy, které spolu fyzicky nesedí a leckdy se ani nepotkají. Zavedení full-remote práce je vlastně spíše oficialitou, i když důležitou, pro režim, který u nás funguje už dlouho," vysvětluje Martina Chloupková z Heureka Group a dodává: "Potkávání v kancelářích stále podporujeme, pravidelně připravujeme firemní snídaně a scházíme se v kancelářích během celofiremních prezentací. Od června se navíc v Praze budeme potkávat ve větších nových kancelářích. Postupně nás tento krok bude čekat ve všech městech (Liberec, Plzeň a Brno), kde sídlíme."

O Heurece

Heureka.cz je největší nákupní rádce a cenový srovnávač na českém a slovenském internetu. Zákazníci na Heurece vybírají a srovnávají nabídky produktů z více než 38 000 internetových obchodů. Heureka pomáhá lidem nakupovat jednoduše, bezpečně a s přehledem. Heureka je součástí Heureka Group, skupiny srovnávačů zemí střední a východní Evropy.

heureka.group

heureka.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Keywords ČR-práce-sociální-firmy-Heureka Group

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Business, marketing
Media, society and lifestyle

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.