Společnost NuScale Power uzavírá fúzi se společností Spring Valley Acquisition Corp. a vytváří tak na světě prvního a jediného veřejně obchodovaného poskytovatele transformační technologie malých modulárních jaderných reaktorů

Očekává se, že sloučená společnost bude mít hodnotu přibližně 1,9 miliardy dolarů; na newyorské burze cenných papírů se začala obchodovat 3. května 2022 pod burzovními symboly "SMR" a "SMR WS"

Transakce zajistí hrubý výnos ve výši přibližně 380 milionů dolarů, včetně 235 milionů dolarů v kapitálu PIPE od předních finančních a strategických investorů

Vlastní a inovativní bezuhlíkové řešení společnosti NuScale pro základní zatížení a napájení v závislosti na zatížení, NuScale Power Module™ ("NPM"), je jedinou životaschopnou technologií vyspělého jaderného malého modulárního reaktoru (SMR) v USA, která je využitelná v blízké budoucnosti

Hrubý výnos z transakce bude použit na podporu a urychlení komercializace technologie SMR společnosti NuScale

Společnost NuScale Power, LLC ("NuScale" nebo "Společnost"), přední poskytovatel vlastní a inovativní technologie malých modulárních jaderných reaktorů ("SMR"), v úterý oznámila, že dokončila dříve oznámené spojení se společností Spring Valley Acquisition Corp. (NASDAQ: SV, SVSVW) ("Spring Valley"), veřejně obchodovanou účelovou akviziční společností. Sloučená společnost bude fungovat pod názvem NuScale Power Corporation. Její akcie a warranty se obchodují na newyorské burze cenných papírů ("NYSE") od 3. května 2022 pod symboly "SMR", respektive "SMR WS".

Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Celou zprávu si můžete prohlédnout zde: https://www.businesswire.com/news/home/20220502005796/en/

Sloučený podnik, jehož hodnota by měla činit přibližně 1,9 miliardy USD, poskytne společnosti významný kapitál pro rozšíření a urychlení komercializace pokročilé technologie SMR společnosti NuScale. Akcionáři společnosti Spring Valley schválili transakci na mimořádné valné hromadě dne 28. dubna 2022.

"Naše poslání v NuScale bylo vždy jednoduché: vyvinout bezpečnější, chytřejší a nákladově efektivnější formu pokročilé jaderné energie, která bude schopna pokrýt široké spektrum budoucích potřeb v oblasti elektrické a tepelné energie – od nahrazení uhelných elektráren bezuhlíkovou, přenosnou elektřinou pro základní zatížení až po napájení komerčního odsolování vody a výrobu čistého vodíku," řekl John Hopkins, prezident a výkonný ředitel společnosti NuScale. "Dnešní den je pro společnost NuScale historickým okamžikem, neboť jsme se stali první veřejně obchodovanou společností zaměřenou na návrh a zavádění technologie SMR. Jako veřejná společnost můžeme uspíšit naše úsilí o pomoc při uspokojování naléhavých celosvětových potřeb v oblasti čisté energie."

Generální ředitel společnosti Spring Valley Christopher D. Sorrells řekl: "Společnost Spring Valley je potěšena, že se stala partnerem společnosti NuScale. Těšíme se na zahájení této další vzrušující fáze naší společné práce. Diverzifikovaný obchodní model společnosti NuScale je navržen tak, aby dosahoval výjimečných finančních výsledků a vytvářel dlouhodobou hodnotu, zpeněžoval své duševní vlastnictví prostřednictvím tržeb z prodeje NPM a poplatků za obnovu a současně dosahoval stálých výnosů prostřednictvím nezbytné údržby po celou dobu životnosti závodu. Těšíme se na další spolupráci se společností NuScale, která rozvíjí své podnikání a nadále pomáhá revolučním změnám v energetickém sektoru."

Společnost NuScale bude i nadále řídit John Hopkins jako prezident a generální ředitel spolu s vysoce zkušeným výkonným týmem, do něhož patří Chris Colbert jako finanční ředitel, José N. Reyes, Ph.D. jako technologický ředitel a Dale Atkinson jako provozní ředitel a ředitel pro jadernou energetiku. Pan Sorrells se připojí k představenstvu nově zveřejněné společnosti a rozšíří tak řady poradců s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti energetiky, inženýrství, veřejných zakázek a stavebnictví.

"Společnosti Fluor Corporation a NuScale byly jediným konsorciem, které zahájilo činnost v roce 2013 a které dokázalo s ministerstvem energetiky dotáhnout partnerství do konce a zajistit si schválení projektu ze strany americké Komise pro jaderný dozor, jakož i širokou koalici strategických investorů pro urychlení cesty ke komercializaci," uvedl Alan Boeckmann, výkonný předseda představenstva společnosti Fluor Corporation a člen správní rady společnosti NuScale. "Dnešní milník představuje další velmi důležitý mezník na této cestě za zelenou energií."

Díky spojení získala společnost NuScale výnosy ve výši přibližně 380 milionů dolarů před odečtením transakčních nákladů, což zahrnuje 235 milionů dolarů od soukromých investorů do veřejného kapitálu ("PIPE"), mezi něž patří společnosti DS Private Equity, Nucor, SailingStone Capital Partners, Samsung C&T Corporation a Segra Capital Management, a účast sponzora Spring Valley, za kterým stojí společnost Pearl Energy Investment Management, LLC.

Stávající strategičtí investoři společnosti NuScale, včetně společností Fluor, Doosan Enerbility, Samsung C&T Corporation, JGC Holdings Corporation, IHI Corporation, Japan Bank for International Cooperation, Enercon Services, Inc, GS Energy, Sarens a Sargent & Lundy, vložili do nově vzniklé společnosti 100 % vlastního kapitálu. Fluor bude ve společnosti i nadále držet většinový podíl a bude společnosti NuScale poskytovat inženýrské služby, projektový management, administrativní podporu a podporu dodavatelského řetězce.

Poradci

Společnost Guggenheim Securities, LLC působila jako finanční poradce společností NuScale a Fluor. Společnost Cowen působila jako finanční poradce a hlavní poradce pro kapitálové trhy společnosti Spring Valley. Společnost Wells Fargo Securities působila jako poradce pro kapitálové trhy společnosti Spring Valley. Společnosti Guggenheim Securities, LLC a Cowen působily jako zprostředkovatelé umístění společnosti Spring Valley v souvislosti s nabídkou PIPE.

Stoel Rives LLP působila jako právní poradce společnosti NuScale, Gibson, Dunn & Crutcher LLP působila jako právní poradce společnosti Fluor, White & Case LLP působila jako právní poradce umísťovacích agentů a Kirkland & Ellis LLP působila jako právní poradce společnosti Spring Valley.

O společnosti NuScale Power

Společnost NuScale Power (NYSE: SMR) je připravena uspokojit rozmanité energetické potřeby zákazníků po celém světě. Vyvinula jadernou technologii malých modulárních reaktorů (SMR), která dodává energii pro výrobu elektřiny, dálkové vytápění, odsolování, komerční výrobu vodíku a další aplikace procesního tepla. Přelomový NuScale Power Module™ (NPM), malý, bezpečný tlakovodní reaktor, dokáže vyrobit 77 megawattů elektřiny (MWe) a lze jej škálovat podle potřeb zákazníka. Dvanáctimodulová elektrárna VOYGR™-12 společnosti NuScale je schopna vyrábět 924 MWe a společnost NuScale nabízí také čtyřmodulovou elektrárnu VOYGR-4 (308 MWe) a šestimodulovou elektrárnu VOYGR-6 (462 MWe), jakož i další konfigurace podle potřeb zákazníka.

Společnost NuScale byla založena v roce 2007 a sídlí v Portlandu ve státě Oregon a má pobočky v Corvallisu ve státě Oregon, Rockville ve státě Maryland, Charlotte ve státě Severní Karolína, Richlandu ve státě Washington a v Londýně ve Velké Británii. Chcete-li se dozvědět více, navštivte webové stránky společnosti NuScale Power nebo nás sledujte na Twitteru, Facebooku, LinkedInu a Instagramu.

O společnosti Fluor Corporation

Společnost Fluor Corporation (NYSE: FLR) tvoří lepší budoucnost tím, že využívá prvotřídní odborné znalosti k řešení největších výzev svých klientů. 41.000 zaměstnanců společnosti Fluor poskytuje profesionální a technická řešení, která klientům po celém světě zajišťují bezpečné, dobře provedené a kapitálově efektivní projekty. Společnost Fluor měla v roce 2021 tržby ve výši 12,4 miliardy dolarů a na žebříčku Fortune 500 společností se umístila na 196. příčce. Společnost Fluor se sídlem v Irvingu v Texasu poskytuje inženýrské, dodavatelské a stavební služby již více než 110 let. Další informace naleznete na www.fluor.com nebo sledujte stránky společnosti Fluor na Twitteru, LinkedInu, Facebooku and YouTube.

O společnosti Spring Valley Acquisition Corp.

Spring Valley Acquisition Corp. (NASDAQ: SV) je společnost založená za účelem uzavření fúze nebo podobného spojení s jedním nebo více podniky nebo subjekty zaměřenými na udržitelnost včetně čisté energie a skladování, inteligentních sítí/efektivity, environmentálních služeb a recyklace, mobility, vodního hospodářství a odpadních vod, pokročilých materiálů a technologicky podporovaných služeb. Sponzora Spring Valley podporuje Pearl Energy Investment Management, LLC, investiční společnost se sídlem v texaském Dallasu, která spravuje kapitál v hodnotě 1,7 miliardy dolarů a zaměřuje se na spolupráci s nejlepšími manažerskými týmy ve své třídě při investicích do severoamerických odvětví energetiky a udržitelnosti.

Výhledová prohlášení

Tato zpráva může obsahovat "výhledová prohlášení" ve smyslu ustanovení o "bezpečném přístavu" podle zákona o reformě soukromých soudních sporů o cenné papíry z roku 1995. Výhledová prohlášení lze označit použitím slov jako "odhad", "plán", "projekt", "prognóza", "záměr", "bude", "očekávat", "předvídat", "věřit", "usilovat", "cíl" nebo jiných podobných výrazů, které předpovídají nebo naznačují budoucí události nebo trendy nebo které nejsou prohlášeními o historických skutečnostech. Tato výhledová prohlášení ze své podstaty podléhají rizikům, nejistotám a předpokladům. Skutečné výsledky se mohou podstatně lišit v důsledku řady faktorů. Při spoléhání se na tato a další výhledová prohlášení je třeba postupovat obezřetně. V důsledku známých i neznámých rizik se výsledky společnosti NuScale mohou podstatně lišit od jejích očekávání a prognóz. Společnost NuScale se sice může rozhodnout, že tato výhledová prohlášení někdy v budoucnu aktualizuje, společnost NuScale se však výslovně zříká jakékoli povinnosti tak učinit. Na tato výhledová prohlášení nelze spoléhat jako na hodnocení společnosti NuScale k jakémukoli datu následujícímu po datu vydání této zprávy. Proto by se na tato výhledová prohlášení nemělo příliš spoléhat.

INVESTICE DO JAKÝCHKOLI CENNÝCH PAPÍRŮ POPSANÝCH V TOMTO DOKUMENTU NEBYLA SCHVÁLENA ANI ZAMÍTNUTA KOMISÍ PRO CENNÉ PAPÍRY A BURZY (SEC) ANI ŽÁDNÝM JINÝM REGULAČNÍM ORGÁNEM, ANI ŽÁDNÝ ORGÁN NEPROJEDNAL ČI NESCHVÁLIL VÝHODNOST NABÍDKY NEBO PŘESNOST ČI PŘIMĚŘENOST INFORMACÍ OBSAŽENÝCH V TOMTO DOKUMENTU. JAKÉKOLI PROHLÁŠENÍ O OPAKU JE TRESTNÝM ČINEM.

Zobrazit zdrojovou verzi na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220502005796/en/

Kontakty týkající se sloučení podniků

Dotazy investorů společnosti NuScale:

Gary Dvorchak, The Blueshirt Group pro NuScale

ir@nuscalepower.com

Spring Valley Acquisition Corp:

www.sv-ac.com

Robert Kaplan

Investors@sv-ac.com

Dotazy pro média:

Diane Hughes, NuScale

media@nuscalepower.com

Barney Gimbel / Max Gross, Finsbury Glover Hering pro NuScale

barney.gimbel@fgh.com

max.gross@fgh.com

Zdroj: NuScale Power

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Keywords USA-energie-burzy-NuScale Power

Region
USA, Canada, U.N.

Category
Finance, economics
Energy, raw materials

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.