Agentura BloombergNEF zařadila Shanghai Electric Wind Power Group mezi pět nejlepších výrobců větrných turbín v Číně za rok 2021

Společnost Shanghai Electric Wind Power Group (dále jen "Shanghai Electric Wind Power" nebo "Společnost") byla podle zprávy BloombergNEF "China's Top 10 Wind Turbine Manufacturers in 2021" zařazena mezi pět největších výrobců větrných turbín v Číně. Její nově rozšířená kapacita mořských větrných elektráren předstihla v roce 2021 veškerou konkurenci v oboru.

Ze zprávy, která sestavuje žebříček čínských výrobců větrných turbín podle počtu nově instalovaných turbín v průběhu roku 2021, vyplývá, že společnost Shanghai Electric Wind Power obsadila pátou příčku díky zvýšení své větrné kapacity o 5,18 GW. Zajistila si tak devět procent podíl na čínském trhu. V oblasti mořských větrných elektráren obhájila první příčku díky loňskému zvýšení kapacity o 4,1 GW.

"Společnost Shanghai Electric Wind Power obstála i v době přetrvávajících následků pandemie covid-19 či tvrdé konkurence na trhu vyvolané hrozícím ukončením dotací na výrobu větrné energie na moři. Překonali jsme také několik oborových rekordů a získali uznání našich partnerů za výjimečnou efektivitu instalací i kvalitu produktů a služeb. Ocenění v našem oboru nám dodala nový impuls do další transformace čínské větrné energetiky, směřující k urychlenému dosažení vrcholu uhlíkových emisí a následné uhlíkové neutrality," uvádí prohlášení společnosti Shanghai Electric.

V roce 2021 se výkon nově instalovaných větrných elektráren v Číně zvýšil na celkových 55,8 GW, což představuje oproti roku 2020 mírný pokles o tři procenta. Již druhý rok v řadě také překročil hranici 50 GW. To vše v době, kdy se čínská větrná energetika potýká s nejistotou na trhu, způsobenou prudkými nárůsty světových cen komodit či narušením dodavatelských řetězců. Intenzita spouštění nových mořských větrných elektráren se v roce 2021 zvýšila o 351 % s přírůstkem výkonu 14,2 GW. Domácí kapacita na pevnině mezitím klesla oproti svému vrcholu v roce 2020 o 23 % na 41,6 GW.

Společnost Shanghai Electric Wind Power byla založena v roce 2006 a nabízí služby zahrnující výrobu větrných turbín, provoz a údržbu (O&M) větrných farem, hodnocení větrných zdrojů, digitalizované investice a rozvoj větrných farem, správu aktiv větrných farem, inteligentní energetiku a další. Portfolio jejích produktů zahrnuje větrné turbíny s výkonem od 1,25 MW do 10 MW.

Během posledních patnácti let se společnost stala největším výrobcem mořských (offshore) větrných turbín v Číně a upevnila tak své vedoucí postavení v globálním sektoru nové energetiky. V květnu 2021 zahájila Shanghai Electric Wind Power primární veřejnou nabídku akcií na burze cenných papírů v Šanghaji (Shanghai Stock Exchange Science and Technology Innovation Board), díky níž může dále rozšiřovat investice do výzkumu a vývoje svých klíčových technologií.

Loni společnost Shanghai Electric Wind Power představila na světovém trhu také svou novou platformu Petrel SEW11.0-208. Tato vlajková turbína s přímým pohonem, která je výhradním duševním vlastnictvím společnosti, nabízí nominální výkon 11 MW - největší svého druhu v Asii - a představuje významný průlom v oblasti inovativních čínských technologií pro výrobu větrné energie na moři.

Společnost, jejíž strategii vévodí vývoj nejmodernějších technologií, usiluje o spolupráci s ostatními špičkovými společnostmi z oblastní větrné energetiky s cílem podpořit společně rozvoj globálního sektoru nové energie. V současné době rozšiřuje Shanghai Electric Wind Power svá partnerství v předcházejících a navazujících odvětvích, přičemž se zaměřuje na digitalizovaný vývoj větrných farem a inteligentní provoz a údržbu a transformuje se tak v poskytovatele služeb v rámci celého cyklu. Aby se stala skutečnou světovou špičkou ve větrné energetice, posiluje své globální zastoupení a přináší své vysoce kvalitní produkty a služby zákazníkům z celého světa.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1808395/Shanghai_Electric.jpg

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1808396/Shanghai_Electric.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1800747/logo_new_Logo.jpg

KONTAKT: Jocelyn Zhou, +86(21)33261246, zhouhj6@shanghai-electric.com

Keywords Čína-energie-stroje-firmy-Shanghai Electric

Region
Asia, Australia

Category
Automotive industry, transport and machinery
Energy, raw materials

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.