Jaro a léto Na Výstavišti

Foto: archiv Výstaviště Praha

Foto: archiv Výstaviště Praha

Foto: archiv Výstaviště Praha Foto: archiv Výstaviště Praha Foto: archiv Výstaviště Praha Police Symphony Orchestra Police Symphony Orchestra Foto: archiv Výstaviště Praha

Seznamte se s nejzajímavějšími akcemi Výstaviště Praha, které na vás čekají v nadcházejících měsících. Pokračujeme s úspěšně nastartovaným konceptem Backstage, zejména rodiny s dětmi si užijí Májovku Na Výstavišti, na Křižíkově fontáně se zastaví Police Symphony Orchestra v doprovodu Cirk La Putyka a chybět samozřejmě nebude spousta sportu, piknikování a venkovních aktivit v prostorách parku i Střídačky.

Backstage na Střídačce: Aerofilms

Další ze série večerních setkání Backstage proběhne 21.4. na Střídačce od 19.30 hod., tentokrát na téma Aerofilms. Fandíte artovým kinům? A máte v Praze raději Světozor, Aero nebo Bio Oko? Další Backstage talkshow s podtitulem Aerofilms vám poodhalí, jak přicházejí dobré filmy do kin.

Moderátor Filip Koryta si k mikrofonu pozve Jiřího Fígla, ředitele kultovního pražského kina Aero a nově také programového ředitele letenského Bia Oko. Kromě toho je i festivalovým dramaturgem a někdejším filmovým publicistou a dramaturgem převzatých pořadů v České televizi. Jiří Fígl se podílí na programu Festivalu otrlého diváka a Letní filmové školy, v minulosti spolupracoval na přehlídkách Serial Killer, Filmasia, Febiofest či Fresh Film Fest.

Druhým hostem bude Jan Noháč. V Aerofilms vede tým, který se stará o propagaci řady filmů, image a komunikaci čtyř pražských kin, VOD služby Aerovod a dalších aktivit. Od roku 2013 pracoval na kampaních pro více jak 150 filmů, patří mezi ně například i tři vítězové Oscara za Nejlepší film či dokumenty Šmejdi a V síti. Kromě filmů měl na starost českou i zahraniční propagaci pěti ročníků mezinárodního festivalu Lunchmeat či komunikaci dvou ročníků Ceny Jindřicha Chalupeckého.

Vstupné je 190 Kč.

Více: https://www.navystavisti.cz/udalosti/backstage-aerofilms/?termin=137&program=172

Májovka Na Výstavišti

Přijďte po celý květen (1. – 31.5.) a užijte si s dětmi májové putování Výstavištěm. Pro děti od 4 do 12 let je tu připravena květnová bojovka plná záludných otázek a úkolů na celkem sedmi stanovištích rozmístěných po areálu. Důležité je stanoviště najít a zodpovědět všechny otázky. Za správně řešení náleží dětem odměna. Přijďte si kdykoli během května v otvíracích hodinách na Střídačku vyzvednout hrací kartu s mapou, obejděte s dětmi stanoviště a s vyplněnou kartou si zase na Střídačce do 31.5. vyzvedněte odměnu. Májovku nemusíte projít najednou, putování si můžete klidně rozdělit na více dní.

Vstupné: 150 Kč (rodina), k dispozici budou tři typy karet – předškoláci, 5-8 let, 9-12 let. Akce je určena pro děti v doprovodu rodičů.

Bambule festival Na Výstavišti

Hračkářství Bambule a Výstaviště Praha vás zvou na 1. ročník festivalu Bambule, který se uskuteční 14. – 15. května v parkové části Výstaviště. Připraven bude bohatý hudební i doprovodný program. Na hlavní stage vystoupí po oba dny známí interpreti, představí se Kája dětem, projekt plný písniček a tanečků pro nejmenší. Své nejznámější písničky zazpívá Karol a Kvído, hudebně-tanečně-vzdělávací program muzikálové zpěvačky Karoliny Gudasové. Zábavná Pigy&Lily show představí oblíbené prasátko Pigy a jeho kamarádku Lily. Chybět nebude pěveckého duo Ben&Mateo, které v loňském roce ovládlo srdce českých teenagerek, stejně jako oblíbená dívčí kapela Lollipopz!

Hlavní program doplní tematické fun zóny. V Nerf zóně najdete šest střelnic, na kterých bude možné vyhrát hračky od Hasbro. V zóně Potter Festu si užijete spoustu kouzelné zábavy, ať již na famfrpálu, hodině lektvarů nebo při přesazování mandragor. V zóně Fun Box pak bude probíhat strhující adrenalinová show s triky na BMX/MTB kolech. Exhibice nejlepších českých bikerů bude ukázkou z připravované velkolepé show Michala Nesvadby s názvem Fantazie na kolečkách. Pokud patříte k pohybovým nadšencům, jistě vás potěší i parkour zóna připravená ve spolupráci se známým parkouristou a youtuberem Tarym. Čeká na vás jeho exhibiční ukázka, škola parkouru i autogramiáda.

Více: https://www.navystavisti.cz/udalosti/bambule-festival/

Skate Games Na Výstavišti

První akce pod názvem Skate Games nejen pro milovníky prkýnek proběhne 14.5. na Skateplaze v parkové části Výstaviště. Vše se odehraje pod taktovkou CzechSkateboarding.

Skate Games nabídnou závod Game of S.K.A.T.E, což je klasický battle. Předvést tricky na zemi, a hlavně co vám protihráč zadá, to bezchybně zopakovat a odvrátit tak úder. Celý souboj končí, když jeden z riderů nasbírá konečný stav písmenek S.K.A.T.E! Mimo jiné se můžete zúčastnit soutěže o nejlepší trick na zemi: Best FLAT Trick. Celý závod Skate Games se pojede dle tradičních The Berrics pravidel. Mimo Skate Games čekejte doprovodné BestTrick contesty a Open Jamy. Celková výhra: 10 000 Kč.

Vstupné je zdarma, cena registrace je 50 Kč.

Více: https://www.navystavisti.cz/udalosti/skate-games/?termin=53&program=154

Police Symphony Orchestra & Cirk La Putyka

Výstaviště Praha bude v červenci hostovat dnes již světoznámé uskupení Police Symphony Orchestra, a to 17. 7. od 19.00 hodin. V propojení s Cirk La Putyka, kteří svými akrobatickými kousky umocní nejen hudební zážitek na Křižíkově fontáně, zakončí toto originální hudební těleso z Police nad Metují své evropské turné.

PSO je symfonický orchestr složený z mladých nadšeneckých muzikantů. Jejich domovem a zázemím je Police nad Metují, kde PSO v roce 2010 založili sourozenci Petra a Jakub Soukupovi. Dnes tvoří těleso 60 hudebníků a stále zkouší v polickém klášteře. V repertoáru PSO najdete různé hudební žánry – populární a filmovou hudbu, rock, swing i klasiku. Orchestrální tvorbu doplňuje kvarteto stálých zpěváků – Jan Sklenář, Vendula Příhodová, Karolína Soukupová a Karel Telecký, dirigentskou taktovkou nyní vládne Joel Hána a Kryštof Koska.

Magická fontána

Jeden večer, jedna show, mnoho zážitků! Přijďte si užít Křižíkovu fontánu s představením Magická Fontána, které kombinuje nejmodernější technologické efekty s monumentálním dílem českého génia Františka Křižíka. Strhující hodinové novocirkusové představení akrobatů s ohněm, světelných tanečníků a živých hudebníků.

Vydejte se s námi na cestu časem a poznejte příběh počátků lidstva a jeho vývoj až do průmyslové revoluce 19. století.

Termíny:

Červen: 3.,4.,7.,8.

Srpen: 19., 20.

Vstupné:

Základní vstupné – 1150 Kč

Zlevněné vstupné – 850 Kč

Sport, relax a zábava Na Výstavišti

Na Výstavišti můžete každý den odpočívat zejména v parkové části areálu, zasportovat si, pronajmout si gril a užít pikniky s přáteli či rodinou nebo užívat aktivity pro nejmenší návštěvníky na hřištích a prolézačkách.

Griloviště, parkour, Skateplaza, venkovní posilovna, boulder, plavecký bazén a samozřejmě odpolední kroužky pro děti na Střídačce stejně jako pravidelné víkendové workshopy pro celou rodiny a všechny generace. To vše zažijete Na Výstavišti.

Od dubna do října lze opět navštívit Maroldovo panorama.

a dále…

9.4. – Rostlinný swap na Střídačce

10.4. – Velikonoční bojovka

21.-22.5. – Dyzajn market

21.-22.5. – Open House Praha – festival otevřených budov (strojovna bazénu a Malé sportovní haly)

Více: www.navystavisti.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Keywords ČR-zábava-kultura-služby-hračky-sporty-firmy-Výstaviště Praha

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Sport
Services, tourism
Processing and manufacturing industries
Media, society and lifestyle
Culture

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.