Dominik Stroukal a Radovan Vávra radí, jak na investice! Nové díly finGOOD Akademie

Investování je často zcela zbytečně zahaleno hávem složitosti a pojem samotný budí stále mezi širokou veřejností respekt. To se snaží změnit finGOOD Akademie, kde se všichni zdarma mohou dozvědět mnoho přínosných informací a názorů na téma investice.

Inflace poskočila opět o něco výš.I přes snahu České národní banky o zkrocení tohoto splašeného koně se zatím tuzemská ekonomika nechystá zakotvit v klidných inflačních vodách. Je tak více než žádoucí začít o své vydělané peníze pečovat, a to lepším způsobem, než pouhým “zhodnocováním” na spořících účtech. Ty totiž se svým zúročením nedosahují ani na současnou inflační míru. Investice by tak měly zaujímat pevné a stabilní místo v rozpočtu každé domácnosti. Je to totiž jeden ze základních a nejjednodušších nástrojů, jak s inflací bojovat. Základním problémem v této oblasti je strach a nízké finanční sebevědomí široké veřejnosti. Zbavit širokou veřejnost tohoto iracionálního strachu z investování se nyní rozhodli ve finGOOD.cz, kde vytvořili vlastní investiční akademii. FinGOOD.cz je crowdfundingová investiční platforma, která má za sebou odfinancované projekty za 336 milionů a jejím prostřednictvím investuje přes 5000 individuálních investorů. Podněty a připomínky právě ze strany investorů byly hlavním impulzem pro vznik finGOOD Akademie.

Akademii ocení začínají i zkušení investoři

"Rok od roku roste zájem široké veřejnosti o investování. Nejčastějším důvodem, proč se lidé k investicím nikdy neodhodlají, je strach," objasňuje současnou situaci Vít Endler, CEO finGOOD.cz, který je sám aktivním investorem.

Právě mnohdy až iracionální obava veřejnosti z investic byla hlavním důvodem pro vznik finGOOD Akademie. Ta si bere za cíl představit lidem investování ve formě snadné a pochopitelné pro každého. "Úspory lidí požírá rostoucí inflace a skoro bych řekl, že před ní většina zavírá oči. Jak z toho ven? Já osobně vidím cestu v porozumění vlastním financím a aktivním investování. Proto vznikla finGOOD Akademie," vysvětluje Endler hlavní motivy vzniku.

Akademie je určena pro všechny, které už nebaví nechat se dobrovolně připravovat inflací o své vydělané peníze. Zaměřuje se na témata a otázky, které zajímají, jak nováčky ve světě investic, tak i pokročilé investory a obsahová část byla sestavena právě na základě nejčastějších investorských dotazů. "Samozřejmě nechceme ani nemůžeme lidem poskytovat přímé finanční poradenství. Ale v rámci Akademie se nebojíme nakousnout a probrat témata, díky kterým mohou lidé o svých financích začít přemýšlet a aktivně je spravovat," doplňuje Endler.

Rozhovory s předními tuzemskými experty

FinGOOD Akademie je připravena ve formátu krátkých a jasných videí, kde sledující dostávají informace a tipy od zkušeného investora. Potenciální investoři se tak mohou těšit na videa, která se zaměřují na základní a zároveň nejdůležitější investiční témata.

Ta jsou nyní nově doplněna o rozhovory s předními tuzemskými investičními experty. Ve finGOOD Akademii jsou tak připraveny rozhovory s Dominikem Stroukalem o kryptoměnách a investicích do nich. Těšit se mohou také na propagátora investování a zkušeného investora a podnikatele Radovana Vávru. Ten se pro změnu zaměřil na téma dlouhodobého investování do akcií či fondů a jaké výhody a případné nástrahy má tento typ investic. Ti, kteří se zajímají o investice do nemovitostí by si neměli nechat ujít rozhovor s Tomášem Kučerou, investorem, který má ve svém portfoliu přes 90 nemovitostí.

Investování pro každého

FinGOOD Akademie je tedy určena široké veřejnosti, bez ohledu na to jestli někdo o investování teprve přemýšlí nebo už se ve světě investic nějakou dobu pohybuje. „Starat se o vlastní peníze je osobní odpovědností každého z nás, ale ke správným rozhodnutím je potřeba dostatek informací. Proto jsme připravili investiční akademii, která rozebírá investiční témata bez pozlátka a na rovinu,“ uzavírá Vít Endler.

Ti, kteří se po absolvování finGOOD Akademie rozhodnou své znalosti i peníze zúročit, mohou začít právě na crowdfundingové investiční platformě finGOOD.cz. Ta nabízí investice do prověřených českých firem s historií a zúročením 7 - 10 %. Investice jsou navíc zajištěny zástavou movitého nebo nemovitého majetku. Nespornou výhodou je také fakt, že investorům každý měsíc chodí na účet získané výnosy a díky nim lze udělat první krok k pasivnímu příjmu a potlačení inflace.

.

Keywords ČR-finance-vzdělání-peníze-firmy-Fingood

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Science, education and school system
Finance, economics

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.