Mary Kay Inc. se při příležitosti Světového dne mokřadů 2022 zavazuje k ochraně našich pobřeží

Partnerství společnosti Mary Kay s organizací The Nature Conservancy (TNC) začalo v roce 1990. (Foto: Jerod Foster pro The Nature Conservancy)

Partnerství společnosti Mary Kay s organizací The Nature Conservancy (TNC) začalo v roce 1990. (Foto: Jerod Foster pro The Nature Conservancy)

Oceány poskytují 80 % kyslíku, který dýcháme, a zajišťují potraviny a příjmy pro více než tři miliardy lidí na celém světě. U příležitosti Světového dne mokřadů se společnost Mary Kay Inc., celosvětový lídr v oblasti udržitelnosti a ekologické odpovědnosti firem, ve spolupráci s organizací The Nature Conservancy znovu zavázala k ochraně vzácných mokřadů, které lemují - a chrání - naše pobřeží.

Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Celou zprávu si můžete prohlédnout zde: https://www.businesswire.com/news/home/20220202005881/en/

Partnerství společnosti Mary Kay s organizací The Nature Conservancy (TNC) začalo v roce 1990. Od té doby spojily své síly, aby zapojily domorodé obyvatelstvo do udržitelné akvakultury na Novém Zélandu, zajistily sladkou vodu pro lidi v Mexiku, vyčistily naše oceány a zachránily některé živočišné druhy a posílily postavení žen na Šalamounových ostrovech. Jejich nejnovější projekt s TNC, který odstartoval v roce 2019, se zaměřil na ochranu a zlepšování stavu mokřadů.

"Pobřežní mokřady poskytují trojí výhru v oblasti klimatu: zachycení uhlíku, adaptaci na zvyšování hladiny moří a zvýšení odolnosti vůči bouřím a záplavám, a to vše při podpoře místní a národní ekonomiky," řekla Deborah Gibbinsová, provozní ředitelka společnosti Mary Kay Inc. "Bohužel Texas - domovský stát Mary Kay - ztratil za posledních 200 let více než polovinu pobřežních mokřadů v důsledku přeměny biotopů, nadměrného spásání a rozvoje. V rámci Světového dne mokřadů se společnost Mary Kay znovu zavazuje k ochraně našich mokřadů, aby z nich měly prospěch i další generace."

"Každé jaro, když se stovky druhů ptáků vydávají na náročný let přes Mexický záliv z Latinské a Jižní Ameriky, poskytují mokřady na pobřeží kritické zastávky, kde si mohou odpočinout a doplnit energii, než budou pokračovat v cestě," řekla Lauren Williamsová, ředitelka programu Texas Resilient Coast ve společnosti The Nature Conservancy. "S rostoucím počtem obyvatel státu se pobřeží Mexického zálivu stalo důležitým místem osídlení pro lidi stejně jako pro volně žijící živočichy. Prostřednictvím našeho partnerství s Mary Kay se zavazujeme podporovat růst podél pobřeží, který je udržitelný pro ekonomiku, životní prostředí a druhy volně žijících živočichů, které jsou na něm závislé."

Společnosti Mary Kay a TNC budou v příštím roce společně pracovat na následujících cílech ochrany našich mokřadů:

- Určit prioritní mokřadní oblasti pro ochranu a obnovu na více než 27 000 kilometrech pobřeží podél Mexického zálivu.

- Vypracovat Akční plán ochrany a obnovy pobřeží pro tři texaské ekosystémy s modrým uhlíkem - mangrovy, slané bažiny a mořské trávy - včetně zmapování oblastí, kde očekáváme, že se mokřady v budoucnu v důsledku klimatických změn přesunou.

- Posoudit možnosti obchodu s modrým uhlíkem pro podporu dlouhodobých potřeb řízení mokřadů v Texasu.

- Určit dynamickou lokalitu pobřežních mokřadů, kterou lze zřídit jako "živou laboratoř" pro sdílení ochranářských technik, zkoumání modrého uhlíku a zdůraznění významu těchto kritických ekosystémů.

- Vybudovat dynamiku, partnerství a kapacity pro obnovu pobřežních mokřadů v Texasu, aby bylo možné v této práci pokračovat i v budoucnu.

"Klíčem je spolupráce nejen s organizací The Nature Conservancy, ale i s přírodou samotnou," dodala Gibbinsová. "Musíme přizpůsobit zastavěné prostředí tak, abychom zvýšili odolnost lidských i přírodních systémů. Mary Kay má základní přesvědčení o tom, že je třeba svět stále zlepšovat - a není lepšího místa, kde začít, než u sebe doma."

Chcete-li si přečíst více o závazku společnosti Mary Kay k udržitelnosti, navštivte stránku marykayglobal.com/sustainability a stáhněte si globální strategii udržitelnosti společnosti Mary Kay s názvem Enriching Lives Today for a Sustainable Tomorrow.

O společnosti Mary Kay Inc.

Mary Kay Ashová světu ukázala, že svět byznysu zdaleka nepatří jen mužům, a před 57 lety založila svou vlastní kosmetickou společnost. Měla přitom tři cíle: nabídnou ženám více pracovních příležitostí, vyrábět neodolatelné produkty a udělat svět lepším místem. Její sen se postupem času proměnil v multimiliardovou společnost s miliony nezávislých prodejců v téměř 40 zemích. Společnost Mary Kay investuje do vědy v pozadí krásy a vyrábí špičkové přípravky pro péči o pleť, dekorativní kosmetiku a vůně. Snaží se také posilovat postavení žen a jejich rodin prostřednictvím partnerství s organizacemi z celého světa, zaměřuje se na podporu výzkumu rakoviny, ochranu obětí domácího násilí, zkrášlování našich komunit a motivuje děti, aby šly za svými sny. S každou další vyrobenou rtěnkou je tato společnost o krok blíže naplnění vizí Mary Kay Ashové. Více informací na MaryKay.com

O organizaci The Nature Conservancy

The Nature Conservancy je celosvětová organizace na ochranu přírody, jejímž cílem je chránit půdu a vody, na nichž závisí veškerý život. Vycházíme z vědeckých poznatků a vytváříme inovativní řešení nejtěžších problémů našeho světa přímo v terénu, aby příroda a lidé mohli společně vzkvétat. Zabýváme se změnou klimatu, chráníme půdu, vody a oceány v nebývalém měřítku, zajišťujeme potraviny a vodu udržitelným způsobem a pomáháme k udržitelnějšímu rozvoji měst. Působíme v 79 zemích a teritoriích a využíváme přístup založený na spolupráci, který zapojuje místní komunity, vlády, soukromý sektor a další partnery. Chcete-li se dozvědět více, navštivte www.nature.org nebo nás sledujte na Twitteru @nature_press

Zobrazit zdrojovou verzi zprávy na businesswire.com:

https://www.businesswire.com/news/home/20220202005881/en/

Kontakt:

Mary Kay Inc.

Corporate Communications

marykay.com/newsroom

972.687.5332 or media@mkcorp.com

Zdroj: Mary Kay Inc.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Keywords USA-ekologie-příroda-kosmetika-obchod-Mary Kay

Region
USA, Canada, U.N.

Category
Business, marketing
Chemical and pharmaceutical industries
Agriculture, environment

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.