Shanghai Electric uzavírá na veletrhu CIIE 2021 dohodu o strategické spolupráci se společností SKF

Spolupráce využije společné síly obou společností při prosazování globálních iniciativ v oblasti ekologie

Společnost Shanghai Electric (dále jen „Shanghai Electric" nebo „společnost") (601727.SS a 02727. HK) uzavřela strategické partnerství se společností Svenska Kullagerfabriken AB (SKF) poté, co obě společnosti podepsaly na veletrhu China International Import Expo 2021 (CIIE) dohodu, jejímž cílem je využít jejich technologické a obchodní výhody k tomu, aby přinesly globálním zákazníkům větší hodnotu. Dohodu podepsal předseda představenstva společnosti Shanghai Electric Group Leng Wej-čching, který se slavnostního ceremoniálu zúčastnil spolu s viceprezidentem Ťin Siao-lungem.

Společnost SKF je předním světovým výrobcem a dodavatelem ložisek, těsnění, maziv a mazacích systémů, výrobků pro údržbu, mechatronických výrobků, výrobků pro přenos elektrické energie, systémů pro monitorování stavu a souvisejících služeb. Partnerství umožní oběma společnostem využít bohatých zkušeností společnosti Shanghai Electric v oblasti výstavby infrastruktury, jakož i komplexního globálního dodavatelského řetězce a inovačních kapacit společnosti SKF k posílení jejich výzkumných a vývojových kapacit, a podpořit tak společnou sílu obou společností, aby zlepšily své konkurenční výhody a zvýšily obchodní hodnotu.

Největší čínský veletrh dovozu CIIE 2021, který se konal ve dnech 5. až 10. listopadu, byl již čtvrtým ročníkem, kterého se společnost Shanghai Electric zúčastnila. Během šestidenní akce společnost uzavřela více než 10 smluv na dovozní zakázky a rámcové dohody s globálními společnostmi, přičemž celková hodnota obchodů přesáhla 1,7 miliardy RMB.

Čtvrtý ročník veletrhu CIIE, který je součástí čínského úsilí o urychlení dosažení cílů v oblasti uhlíkových emisí, se zaměřil na usnadnění ekologicky šetrného obchodu a spolupráce mezi globálními společnostmi ve snaze urychlit tempo ekologické transformace v Číně i mimo ni.

Jako světový lídr a průkopník v oblasti obnovitelných zdrojů energie přinesla společnost Shanghai Electric nejnovější inovativní řešení, která podporují čínskou strategii dvojího oběhu na domácím i zahraničním trhu, a představila své úspěchy v oblasti modernizace a transformace podnikání prostřednictvím technologického posílení. V čele přehlídky stály nové energetické autobusy Qingpu, jejichž úkolem bylo zajistit rychlé a ke klimatu šetrné dopravní spojení pro návštěvníky veletrhu CIIE a které byly vybaveny bateriovým systémem Guoxuan společnosti Shanghai Electric.

Během uplynulých čtyř let se CIIE stala platformou, která společnosti Shanghai Electric umožnila rozšířit spolupráci s globálními investory a společnostmi v oblasti rozvoje nových energetických zdrojů a pokročilé výroby.

Na veletrhu CIIE 2018 podepsaly společnosti Shanghai Electric Group a Siemens Power and Natural Gas Group smlouvu na dodávku zařízení pro výrobu energie v projektu výstavby 700MW koncentrační solární elektrárny v Dubaji, největší elektrárny tohoto druhu na světě. Na toto partnerství navázala rámcová dohoda podepsaná mezi společnostmi Shanghai Electric a Consolidated Power Projects Australia Pty Ltd (CPP) na druhém veletrhu CIIE v roce 2019, která se týká nákupu v hodnotě 100 milionů RMB. Ve stejném roce společnost Shanghai Electric také získala několik zakázek v hodnotě 710 milionů RMB na dodávky zařízení pro plynové turbíny společnostem Datang Group, State Power Investment Corporation a Ansaldo Energia.

Úspěšný veletrh CIIE 2020 znamenal obnovení mezinárodního obchodu a obchodní spolupráce uprostřed období narušené globální ekonomiky v důsledku omezení způsobených pandemií, kde společnost Shanghai Electric navázala další významnou spolupráci se společností Siemens Energy na vybudování centra pro rozvoj inteligentní energetiky v Číně.

„CIIE je rychlou a efektivní platformou pro nadnárodní společnosti, která jim umožňuje najít zlatý klíč k otevření brány na čínský trh, a zároveň je pro globální firmy příležitostí k navázání komplexnější komunikace s čínskými zákazníky. Společnost Shanghai Electric doufá, že na této platformě objeví nové partnery a vytvoří tak další příležitosti pro oboustranně výhodnou spolupráci s předními světovými podniky," uvedl Ťin Siao-lung.

Fotohttps://mma.prnewswire.com/media/1691945/image.jpg Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1629353/Logo.jpg

KONTAKT: Jocelyn Zhou, +86(21)33261246, zhouhj6@shanghai-electric.com

Keywords Čína-stroje-energie-firmy-Shanghai Electric

Region
Asia, Australia

Category
Automotive industry, transport and machinery
Energy, raw materials

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.