V Šen-čenu se konal summit „Rozvoj biomedicíny v oblasti Velkého zálivu: Příležitosti a výzvy"

16. října v čínském Šen-čenu úspěšně proběhl summit s názvem „Rozvoj biomedicíny v oblasti Velkého zálivu: Výzvy a příležitosti". Největší lídři a odborníci z vládních, průmyslových, akademických i zdravotnických kruhů se sešli, aby prozkoumali příležitosti a výzvy pro rozvoj biomedicínského průmyslu v oblasti Velkého zálivu Kuang-tung-Hongkong-Macao v současném ekonomickém a mezinárodním klimatu.

Tento summit pořádala Kancelář národního propagačního projektu tiskové agentury Xinhua, na organizaci se podílely také společnosti China News Development Shenzhen, CFBond.com a Cheerland Biologics. Byl sponzorován společností Shenzhen Investment Holdings Capital a podporoval ho řídící výbor Shenzhen Dapeng New District.

V čele delegace vládních úředníků, kteří se summitu zúčastnili, byl Li Bin, náměstek ředitele Národní zdravotnické komise (NHC) a člen řídící stranické rady NHC. Pan Li ocenil centralizované zadávání zakázek podle objemu pro léčiva ve formě potravin, které je od roku 2020 hlavní součástí reformy v oblasti léčiv prováděné ústředním výborem KS Číny. Díky této nové politice se v Číně výrazně zlepšil výzkum a vývoj nových léků a schopnost inovace. Došlo i k pokroku v oblasti zajištění kvality, kapacity dodávek a klinického využití.

Pan Gong Xixiang, člen řídící stranické rady a generální tajemník tiskové agentury Xinhua, poukázal na to, že Šen-čen jako jedno z nejrychleji se rozvíjejících měst v oblasti Velkého zálivu Kuang-tung-Hongkong-Macao usiluje o to, aby se stalo hlavním centrem biomedicíny a inovací v tomto oboru.

Pan Xu Jianping, ředitel odboru otvírání regionů Národní komise pro rozvoj a reformy, vyzval oblast Velkého zálivu, aby zaujala vedoucí postavení v rozvoji Hedvábné stezky zdraví ve prospěch Číny a dalších zúčastněných zemí.

Pan Liu Ruyin, zakladatel a předseda společnosti Cheerland Biologics, uvedl, že společnost Cheerland se sídlem v Šen-čenu usiluje o to, aby se stala regionálním a národním lídrem v oblasti biotechnologií. Vybudovala prvotřídní manažerský tým s mezinárodními vedoucími pracovníky v čele s panem Michaelem Garveym, prezidentem a výkonným ředitelem správní rady. Společnost Cheerland rovněž vytvořila biomedicínský ekosystém, který se skládá z diagnostických laboratoří založených na sekvenování genů, platformy pro vývoj léků a potrubí, zdravotnických služeb a nyní i CDMO (smluvního vývoje a výroby). Společnost Cheerland buduje první rozsáhlou základnu CDMO pro výrobu biologických léčiv (Bio-CDMO) v Číně, jejímž cílem je poskytovat globálním biotechnologickým klientům služby Bio-CDMO splňující mezinárodní standardy, s nízkými náklady a v komerčním měřítku. Na summitu proběhlo slavnostní celosvětové uvedení služeb Cheerland Bio-CDMO na trh a slavnostní podpis smlouvy o poskytování služeb.

V panelu, v němž zasedli akademici i lídři v odvětví, se diskutovalo o tom, jak může oblast Velkého zálivu podpořit kvalitní rozvoj biomedicínského průmyslu v současném ekonomickém a geopolitickém klimatu.

O společnosti Cheerland Biologics

Společnost Cheerland Biologics, která summit spoluorganizovala, byla založena v Šen-čenu v dubnu 2016. Následně byla v dubnu 2021 vybrána do národního propagačního projektu tiskové agentury Xinhua. Společnost Cheerland si klade za cíl výrazně snížit náklady na biologické léky a zpřístupnit biomedicínu všem prostřednictvím technologických inovací a poskytování rozsáhlých výrobních služeb globálnímu biotechnologickému průmyslu.

Odkazy na obrazové přílohy:

Odkaz: http://asianetnews.net/view-attachment?attach-id=404338

Titulek: Slavnostní uvedení značky Cheerland Bio-CDMO na globální trh

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/1665263/Summit.jpg

KONTAKT: Paní Qu, tel.: +86-10-63074558

Keywords Čína-zdraví-léky-Cheerland Biologics

Region
Asia, Australia

Category
Health service

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.