Revoluce v lékárenství: Lékárna.cz vrátí peníze, když rada lékárníků nezabere

Revoluční koncept lékárenské péče s názvem Garance dobré rady dnes spustila Lékárna.cz, první a největší lékárna na českém internetu, která se řadí do TOP3 českých lékáren. Přichází s unikátní službou: když rada lékárníka pacientovi se zdravotním problémem nepomůže, vrátí mu peníze za lék, který si koupil. Cílem je poskytovat rady výhradně v zájmu pacienta, nikoli podle výše marže prodávaných léčivých přípravků a vracet tak profesi lékárníka respekt.

„Veřejnost bohužel dnes vnímá lékárníky jako pouhé prodavače nebo hůř i podavače léků. Jak nám ukázal jeden jarní průzkum, lidé chtějí v lékárně dostat radu v jejich zájmu, ne v zájmu zisku lékárny. Tak jim tu možnost právě teď dáváme a chceme tím pověst lékárníků vzkřísit. Vědomě na sebe bereme odpovědnost za odbornost lékárníků a jdeme odvážně až na hranu, možná až do rizika,“ shrnuje unikátní projekt PharmDr. Vladimír Finsterle, zakladatel Lékárna.cz.

Nechte si poradit * Nakupte * Uplatněte garanci * Vrátíme vám peníze

Projekt Garance dobré rady je založený na komunikaci s lékárníkem z Lékárna.cz. Lékárník v něm /strong>poskytuje odborné rady pacientovi na míru jeho obtížím, doporučuje vhodné léčivé přípravky nebo zdravotní prostředky, pokud je pacient pro zlepšení svého stavu potřebuje. Garance poskytnuté rady se automaticky spustí v okamžiku, když si je pacient do 24 hodin na Lékárna.cz koupí a začne užívat. Pokud se jeho zdravotní stav při správném užívání dle rady lékárníka nezlepší, může do 30 dnů od uplatnit garanci, tj. žádat vrácení své platby za doporučené přípravky (zakoupené přípravky nevrací). Lékárník, který při využití garance vyhodnotí zpětnou vazbu od pacienta, může také zvážit, zda přidá další doporučení, nebo pošle pacienta k lékaři. Uplatnění garance je podmíněno správnou léčbou, tedy dodržováním rad, které poskytnul lékárník při první konzultaci. Zpětná vazba od pacienta je pro lékárníka také signál, zda radí pacientovi srozumitelně, případně i jako námět pro inovace léčivých přípravků. Garance dobré rady se vztahuje na volně prodejné léčivé přípravky a zdravotní prostředky zakoupené na Lékárna.cz (nevztahuje se homeopatika).

„Věnujeme pacientům tolik času, kolik potřebují, abych naše doporučení k uzdravení bylo srozumitelné a sestavené výhradně jen pro ně, na základě toho, co nám sdělili, nikoli kvůli výši marže doporučených přípravků,“ zdůrazňuje V. Finsterle. Dodává, že služba Garance dobré rady nesměřuje ke zvyšování prodejů, ale výhradně k odbornému servisu, který je pro pacienta zdarma. “S finanční ztrátou nepočítáme, naši lékárníci jsou pro poskytování Garance připraveni tak, aby si za svou radou stáli,“ zdůrazňuje.

Podrobnosti o fungování Garance dobré rady najdete zde (otázky a odpovědi aj).

O Lékárna.cz: Lékárna.cz je první a největší lékárna na českém internetu, vznikla v roce 1999, prodává široký sortiment pro zdraví a krásu – léčivé volně prodejné přípravky, potravní doplňky a vitamíny, dermokosmetiku, zdravé potraviny i přístroje. Získala Cenu kvality v anketě ShopRoku 2017, dlouhodobě se v ní umisťuje na předních místech. „Na konci všech našich aktivit vždycky musí být šťastný klient, ať už jím je pacient, zákazník nebo zaměstnanec,“ zdůrazňuje PharmDr. Vladimír Finsterle, zakladatel a majitel společnosti Pears Health Cyber, která Lékárna.cz provozuje.

Kontakt:

Mgr. Romana Žatecká, romana.zatecka@pearshealthcyber.com

Keywords ČR-zdraví-léky-lékárny-Pears Health Cyber-Lékárna.cz

Region
Pardubice region

Category
Health service

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.