Ecobat kupuje společnost Emrol, distributora baterií v Beneluxu

Tato akvizice přispívá k pozici společnosti Ecobat v Evropě jako lídra v oblasti skladování energie. Umožnila jí totiž vstup na nové trhy v oblasti e-mobility a hnací síly

Společnost Ecobat, světový lídr v oblasti recyklace baterií, oznámila, že koupila belgického distributora průmyslových baterií, společnost Emrol.

„Akvizice společnosti Emrol skvěle doplňuje naše současné aktivity. Společnost Ecobat díky ní může poskytovat zákazníkům v Evropě rozmanitější řešení i služby v oblasti skladování energie," říká Jimmy Herring, výkonný ředitel společnosti Ecobat. „Strategická akvizice společnosti Emrol, která je předním distributorem řešení pro pohonné jednotky používané v průmyslových aplikacích, je dalším krokem v naší dlouhodobé strategii expanze společnosti Ecobat Battery do celé Evropy."

Tato akvizice rozšiřuje působnost společnosti Ecobat do celého regionu Beneluxu a diverzifikuje nabídku baterií společnosti Ecobat v jiných než automobilových odvětvích, jako je například trh s hnacími motory nebo úzce specializované trhy v oblasti e-mobility. Společnost Emrol navíc distribuuje řadu typů baterií, včetně lithium-iontových, které posílí vedoucí postavení společnosti Ecobat v Evropě.

„Připojením k týmu Ecobat spojíme síly s celosvětovým lídrem v oblasti baterií, rozšíříme nabídku pro naše klienty a vylepšíme distribuci baterií v širším geografickém regionu," říká Pieter Jacobs, generální ředitel společnosti Emrol.

Trh s e-mobilitou rychle roste. Očekává se, že zisky na tomto trhu do roku 2030 přesáhnou 700 miliard dolarů (podle společnosti Precedence Research). Díky této akvizici má společnost Ecobat skvělé předpoklady k tomu, aby se na dalším růstu tohoto trhu podílela.

O společnosti Ecobat

Lídr v oblasti sběru, recyklace, výroby a distribuce zdrojů energie nezbytných pro moderní život. Materiály, které recyklujeme a vyrábíme tvoří nejdůležitější složky technologií vyvinutých pro skladování energie po celém světě. Patří mezi ně vše od baterií používaných v dopravních prostředcích a infrastruktuře obnovitelných zdrojů energie až po záložní napájecí systémy, které dodávají energii nemocnicím a datovým centrům. Protože se neustále zvyšuje využití elektromobilů závislých na bateriích, i my neustále rozšiřujeme naše služby v oblasti sběru a recyklace. To všechno patří k našemu závazku chránit planetu pro všechny.

O společnosti Emrol

Společnost Emrol byla založena v roce 1981 a je distributorem olověných a lithium-iontových akumulátorů a nabíječek pro průmyslové, pohonné a pohotovostní aplikace v zemích Beneluxu. Jsme předním dodavatelem zdrojů energie pro úklid, golf, vysokozdvižné vozíky, zdvihací pracovní plošiny a mnoho dalších odvětví. Emrol také vyvíjí a vyrábí elektronická řešení na zakázku.

Edelman pro Ecobat ecobat@edelman.com

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1663104/Ecobat_Logo.jpg

Keywords USA-ekologie-odpady-Emrol-Ecobat

Region
USA, Canada, U.N.

Category

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.