Společnost Shanghai Electric uvádí na trh 11MW turbínu Petrel Platform SEW11.0-208 s přímým pohonem

Společnost Shanghai Electric (dále jen „Shanghai Electric" nebo „společnost") (601727.SS a 02727.HK) na fóru zabývajícím se „nulovou uhlíkovou stopou" oznámila uvedení svého nejnovějšího modelu větrné turbíny určené pro výstavbu na moři, platformy Petrel SEW11.0-208. Fóra se zúčastnili vedoucí představitelé čínského odvětví větrné energetiky, aby objasnili příležitosti v souvislosti se závazkem Číny snížit emise uhlíku. Vlajková turbína Shanghai Electric s přímým pohonem, na kterou má společnost plné duševní vlastnictví, je dalším krokem vpřed na cestě k inovacím na moři a pyšní se nominálním výkonem 11 MW. Jedná se o největší turbínu svého druhu v Asii, která představuje významný průlom pro čínské inovace v oblasti větrných elektráren na volném moři.

SEW11.0-208 je první větrnou turbínou na moři, která plně využívá přednosti platformy Petrel vyvinuté společností Shanghai Electric, která je speciálně konstruována tak, aby odolávala vysokým teplotám, vlhkosti a soli, stejně jako proměnlivým a složitým mořským podmínkám, jako jsou zemětřesení a tajfuny. V souvislosti s čínskými cíli v oblasti emisí uhlíku a uhlíkové neutrality je SEW11.0-208 rozšířením úsilí společnosti Shanghai Electric učinit z větrné energie dominantní zdroj energie, a to uvedením mimořádně úsporné větrné turbíny s přímým pohonem, která je schopná zajistit vysokou účinnost výroby energie a nízkou poruchovost jak v běžných mořských oblastech, tak v těch často zasažených tajfuny.

SEW11.0-208 využívá nejnovější řídicí systém LeapX společnosti Shanghai Electric, který snižuje provozní zátěž a zlepšuje provozní stabilitu jednotky, a využívá kompletní cyklus digitálního návrhu, výroby, řízení provozu a údržby. Tento nový mořský gigant využívá 102 metrů dlouhé lopatky z uhlíkových vláken S102, které díky špičkovému aerodynamickému designu poskytují obrovskou pevnost a vynikající výkon. Jako plně digitalizovaná inteligentní větrná turbína je SEW11.0-208 také vybavena systémem Fengyun společnosti Shanghai Electric, cloudovou platformou pro vzdálenou správu, která zvyšuje provozní efektivitu a ziskovost pro vývojáře.

„Společnost Shanghai Electric je světovým lídrem v oblasti pobřežní větrné energie a chce pomoci Číně dosáhnout minimální uhlíkové stopy a uhlíkové neutrality využitím svých rozsáhlých osvědčených technologií v oblasti obnovitelných zdrojů energie. Spuštění naší platformy Petrel je pro společnost Shanghai Electric obrovským úspěchem, který představuje důležitý krok vpřed na naší cestě k hledání stále lepších a dokonalejších energetických produktů a řešení, která povedou svět k ještě zelenější budoucnosti," uvedl Ťin Siao-lung, viceprezident společnosti Shanghai Electric.

Společnost Shanghai Electric, jako jeden z lídrů inovací v čínském odvětví větrné energetiky, bude i nadále stát v čele vývoje technologií obnovitelných zdrojů, aby podpořila cíl Číny dosáhnout uhlíkové neutrality s využitím velkých dat, cloud computingu, internetu věcí, umělé inteligence a 5G a bude průkopníkem technologických inovací s cílem vytvořit pokročilý bezuhlíkový energetický systém.

Společnost Shanghai Electric je také v nejlepší pozici, aby mohla těžit z iniciativy Shantou Offshore Wind Power Industry Alliance, která usiluje o vytvoření a konsolidaci průmyslového řetězce pobřežní větrné energie města a vytvoření nového ekosystému energetického průmyslu díky synergii průmyslových subjektů. Společnost Shanghai Electric navázala na svůj úspěch při výstavbě první továrny s nulovými emisemi uhlíku a bude pokračovat ve zkoumání nových technologií a obchodních modelů s cílem pomoci Číně nastolit éru nulových emisí uhlíku.

Fotohttps://mma.prnewswire.com/media/1660237/1.jpg

Fotohttps://mma.prnewswire.com/media/1660236/2.jpg

Logohttps://mma.prnewswire.com/media/1629353/Logo.jpg

KONTAKT: Jocelyn Zhou, +86(21)33261246, e-mail: zhouhj6@shanghai-electric.com

Keywords Čína-energie-firmy-Shanghai Electric

Region
Asia, Australia

Category
Energy, raw materials

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.