Společnost Shanghai Electric představí na Expo 2020 v Dubaji řešení pro inteligentní energetiku a výrobu

Společnost Shanghai Electric („Shanghai Electric" nebo „společnost") (601727.SS a 02727.HK) oznámila, že od 1. října představí globálním návštěvníkům čínského pavilonu na Expo 2020 v Dubaji řadu inovací v oblasti inteligentní energetiky a výroby.

Společnost Shanghai Electric, která je oficiálním partnerem čínského pavilonu, zve na výstavní ploše o rozloze 4636 metrů čtverečních návštěvníky na strhující cestu za úspěchy čínského energetického sektoru

Mluvčí společnosti Shanghai Electric uvedl: „Jsme hrdí na to, že se můžeme zúčastnit Dubaje 2020 jako jeden z oficiálních partnerů čínského pavilonu. Těšíme se na oslavu těch nejnovějších vědeckých úspěchů, které znamenají začátek nové éry lidstva, a také převratných technologických vynálezů, které nás vedou k zelenější budoucnosti. Společnost Shanghai Electric chce světu ukázat své schopnosti v oblasti nových energií a inovací zrozené prostřednictvím globálních partnerství."

Na obří 3D obrazovce v expozici s názvem „Komunikace a propojení" představí společnost Shanghai Electric čínskou vizi nízkouhlíkové budoucnosti a demonstruje své úsilí o vybudování největší solární elektrárny na světě v Dubaji, jakož i technologické milníky a plány v oblasti větrné a vodíkové energie, skladování energie, ekologické dopravy a průmyslového internetu.

Téma výstavy odráží neochvějné zaměření společnosti Shanghai Electric na její klíčové oblasti podnikání, včetně inteligentní energetiky a výroby, a zároveň realizaci „technologického pokroku k dosažení obchodní transformace a modernizace".

Společnost Shanghai Electric usiluje o partnerství s předními světovými průmyslovými podniky a inovátory s cílem urychlit lidský pokrok a udržitelný rozvoj a vytvořit otevřenější a vzájemně výhodnější možnosti spolupráce.

Na prosincovém Dni Shanghai Electric podpoří společnost spolupráci se Spojenými arabskými emiráty a dalšími zeměmi tím, že předvede svá nová energetická řešení v oblasti větrné a solární energie a skladování energie. V plánu je ukázat úspěchy společnosti v rámci iniciativy „Belt and Road" (Pásmo a cesta – BRI) a její pokrok v plnění čínských cílů v oblasti snižování emisí uhlíku.

V uplynulých letech stála společnost Shanghai Electric v čele několika rozsáhlých projektů v rámci BRI, aby podpořila rozvoj energetického sektoru. Hlavním z nich je dubajský projekt koncentrované solární energie (CSP), největší solární termální fotovoltaická elektrárna na světě, která by měla po dokončení poskytovat čistou energii více než 270.000 obyvatel Dubaje a snížit emise uhlíku o 1,6 milionu tun ročně. Společnost Shanghai Electric mezitím navázala užší spolupráci se svými globálními partnery prostřednictvím BRI, podporuje hospodářský rozvoj a meziregionální propojení a nabízí ostatním zemím pokročilé technologie a bohaté zkušenosti s projekty.

Světové výstavy jsou celosvětové akce, které zdůrazňují vědecký, technologický, ekonomický a sociální pokrok. Cílem výstavy Expo 2020 v Dubaji s myšlenkou „Propojení myslí, vytváření budoucnosti", která se jako první světová výstava koná v regionu Blízkého východu, Afriky a jižní Asie (MEASA), je podnítit inspiraci, inovace a spolupráci k vytvoření lepší budoucnosti. Veletrh Dubaj Expo, jehož zahájení bylo původně naplánováno na 20. října 2020, se 1. října 2021 znovu otevře téměř 200 zemím a 25 milionům návštěvníků poté, co byl o rok odložen kvůli pandemii koronaviru.

Čínský pavilon s podtitulem „budování komunity se společnou budoucností pro lidstvo – inovace a příležitosti" nazvaný „The Light of China" (Světlo Číny) je jednou z největších výstavních budov na veletrhu Expo 2020 v Dubaji a svým designem symbolizuje naději a zářnou budoucnost jako ukázka bohatého kulturního dědictví a dlouholeté historie Číny. Návštěvníci mají přístup k čínskému pavilonu a výstavní ploše Shanghai Electric také on-line prostřednictvím „čínského pavilonu na cloudu".

Videohttps://mma.prnewswire.com/media/1639778/video.mp4

Logohttps://mma.prnewswire.com/media/1629353/Logo.jpg

KONTAKT: Jocelyn Zhou, +86(21)33261246, e-mail: zhouhj6@shanghai-electric.com

Keywords SAE-Čína-věda-energie-Expo-firmy-Shanghai Electric

Region
Near East

Category
Science, education and school system
Energy, raw materials

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.