Společnost EcoFlow uvádí na trh domácí záložní napájecí stanici DELTA Max, jejíž kapacita vystačí na dva dny

Nejnovější baterie řady EcoFlow DELTA se základní kapacitou 2016 Wh s možností rozšíření na 6048 Wh je k dispozici na vybraných světových trzích

Společnost EcoFlow, která se zabývá přenosnými zdroji energie a řešeními pro obnovitelné zdroje energie, dnes ohlásila uvedení napájecí stanice EcoFlow DELTA Max na evropský trh. Základní kapacitu stanice DELTA Max 2016 Wh lze po připojení dvou baterií Smart Extra rozšířit až na 6048 Wh, což je dostatečná kapacita pro nouzovou spotřebu energie průměrné rodiny na dva dny.

Společnost EcoFlow při modernizaci své stávající produktové řady zjistila, že vzhledem k nárůstu výpadků proudu a k tomu, že spotřebitelé hledají energeticky soběstačnější řešení, je zapotřebí nabídnout baterie s větší kapacitou. V roce 2019 společnost EcoFlow poprvé uvedla na Kickstarteru model EcoFlow DELTA, který si fanoušci rychle oblíbili díky rychlosti nabíjení a velké kapacitě. O dva roky později společnost představila dvě univerzální vylepšení řady EcoFlow DELTA, a sice EcoFlow DELTA Max a výkonnější DELTA Pro s kapacitou 3,6 kWh pro ty, kteří potřebují ještě větší výkon.

"Řada EcoFlow DELTA se setkala s velkým ohlasem a od zákazníků jsme se dozvěděli, že chtějí od svých baterií ještě větší výkon," uvedl Thomas Chan, ředitel výzkumu a vývoje společnosti EcoFlow. "EcoFlow DELTA Max posouvá odolnost na novou úroveň. Dokáže opravdu zajistit záložní napájení pro celou domácnost a zmírnit dopady výpadků proudu."

Vysoká kapacita s možností rozšíření

EcoFlow DELTA Max má kapacitu 2016 Wh, která pokryje nouzové potřeby rodiny (čtyři světla, ventilátor, router, notebook, lednička a nabíjení smartphonů) na půl dne. Jestliže k ní připojíte dvě baterie DELTA Max Smart Extra, může kapacita dosáhnout až 6048 Wh, což umožní rodině pohodlně přežít dvoudenní výpadek proudu.

Stanice EcoFlow DELTA Max je navržena nejen pro záložní napájení domácnosti, ale při svém maximálním výkonu dokáže pokrýt i spotřebu energie obytného vozu (průměrný obytný vůz spotřebuje 20 kWh elektřiny denně) po dobu delší než sedm hodin.

Rychlé nabíjení, které je špičkou v oboru

I při vyšší kapacitě ve srovnání s EcoFlow DELTA (z 1260 Wh na 2016 Wh) potřebuje EcoFlow DELTA Max k plnému nabití stejnou dobu, a sice méně než dvě hodiny. Stanici EcoFlow DELTA Max lze nabíjet při výkonu 2000 W prostřednictvím standardních zásuvek střídavého proudu. Díky tomuto maximálnímu příkonu lze jednu stanici EcoFlow DELTA Max plně nabít z 0 % na 100 % za 1,6 hodiny, což je dvakrát rychleji než u podobných výrobků na trhu. Baterie také podporuje duální nabíjení, tedy pomocí zásuvky střídavého proudu a dvou 400 W solárních panelů současně, což zvyšuje příkon nabíjení na maximálních 3000 W. Při tomto duálním nabíjení je třeba připojit stanici DELTA Max a přídavnou baterii a obě jednotky lze společně plně nabít za 2 hodiny.

Napájí 99 % spotřebičů

S výkonem 2400 W AC může EcoFlow DELTA Max napájet 99 % spotřebičů, včetně rychlovarných konvic, klimatizací, ohřívačů, napařovacích žehliček a elektrických sušiček prádla. Díky technologii EcoFlow X-Boost dokáže EcoFlow DELTA Max podporovat i zařízení se jmenovitým výkonem až 3000 W, což znamená náskok před všemi konkurenty se stejnou úrovní výkonu.

Mezi další vylepšení stanice EcoFlow DELTA Max patří účinnější solární nabíjení, rozšířená možnost ovládání a monitorování zařízení prostřednictvím aplikace EcoFlow. Vnější část baterie je zároveň navržena tak, aby byla spolehlivější a odolnější.

Řada EcoFlow DELTA

Po uvedení zařízení EcoFlow DELTA Max plánuje společnost EcoFlow ve čtvrtém čtvrtletí roku 2021 uvést na trh zařízení EcoFlow DELTA Max (1600) pro zákazníky s potřebou záložního napájení v menším rozsahu. EcoFlow DELTA Max (1600) má základní kapacitu 1612 Wh, kterou lze po připojení dvou baterií DELTA Max Smart Extra navýšit až na 5644 Wh.

Začátkem tohoto roku představila společnost EcoFlow přenosnou domácí baterii a ekosystém DELTA Pro. Celý systém má na jedno nabití dostatek energie pro pokrytí nouzové spotřeby energie průměrné rodiny na přibližně jeden týden. Systém má rozšiřitelnou kapacitu až 25 kWh a lze jej plně dobít za méně než dvě hodiny. Zároveň je první baterií v oboru, kterou lze nabíjet z více zdrojů, ať už ze sítě, z nabíječky pro elektromobily či ze solárních, větrných a plynových zdrojů. Projekt byl spuštěn na Kickstarteru v červenci a během prvních 10 minut se podařilo vybrat více než 1 milion USD (0,84 milionu eur).

Společnost EcoFlow ve stejný den představuje další produkt řady DELTA, a sice DELTA mini. S hmotností 10,7 kg a cenou 1 099 euro je DELTA mini nejlehčím a nejpřenosnějším modelem řady DELTA od společnosti EcoFlow.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1623795/1.jpg

KONTAKT: EcoFlow PR, +1 (669) 292-7778, overseaspr@ecoflow.com

Keywords ČR-energie-elektronika-trh-ekologie-EcoFlow-firmy

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
IT, telecommunications
Business, marketing
Energy, raw materials

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.