Společnost Shanghai Electric se umístila na 51. místě v žebříčku Top 250 International Contractors List magazínu ENR pro rok 2021

Společnost Shanghai Electric (601727.SS a 02727.HK) oznámila, že se umístila na 51. místě žebříčku Top 250 International Contractors List pro rok 2021, který publikoval magazín Engineering News Record (ENR), celosvětově uznávaný magazín s informacemi o novinkách a analýzami z oblasti strojírenství a stavebnictví. Se svými celkem 22 zahraničními projekty zaznamenala letos společnost Shanghai Electric na tomto žebříčku největší posun mezi čínskými společnostmi, navzdory přetrvávajícímu dopadu pandemie onemocnění COVID-19 na velké technické projekty po celém světě.

Žebříček magazínu ENR, který je považován za ukazatel všeobecné situace v tomto oboru, hodnotí stavební společnosti z celého světa na základě příjmů z jejich zahraničních projektů. Podle tohoto každoročního žebříčku byl rok 2020 pro stavební firmy v oblasti výstavby infrastruktury celosvětově opět velmi náročný a trh byl poznamenán nejistotou a krátkodobými riziky. Magazín ENR uvádí, že celkové tržby z mezinárodních zakázek společností v žebříčku Top 250 klesly v roce 2020 o 11,1 % na 420,4 miliardy USD ze 473,1 miliardy USD v předchozím roce, což představuje největší jednoletý pokles, který data o mezinárodních zakázkách magazínu ENR od roku 2003 zaznamenala. Ve složitém a náročném tržním prostředí zavedla společnost Shanghai Electric doma i v zahraničí proaktivní obchodní strategie ve snaze ochránit své zaměstnance a zároveň udržet vysokou míru růstu příjmů z významných mezinárodních projektů, mezi něž patří projekt koncentrované solární energie v Dubaji, projekt 1. bloku integrovaného uhelného dolu a elektrárny Thar v Pákistánu, Pančevo v Srbsku, Forte ve Vietnamu, projekt fotovoltaiky v Řecku a projekt údržby provozu Huashide v Iráku.

Při ohlédnutí za rokem 2020, ve kterém se společnosti Shanghai Electric podařilo zvrátit negativní vývoj během pandemie onemocnění COVID-19, mluvčí společnosti Shanghai Electric uvedl, že se této společnosti opět podařilo prokázat svou odolnost v době, která byla pro světový strojírenský průmysl velice náročná. „Tváří v tvář neustále se měnícímu obchodnímu prostředí a nejistým vyhlídkám v oboru přijala společnost Shanghai Electric v uplynulém roce rychlá opatření, aby minimalizovala zpoždění výstavby, řešila bezpečnost pracovníků na staveništích a jejich nedostatek, a zajistila vysoký obrat svých zahraničních projektů. Uznání ze strany magazínu ENR je dalším důkazem našeho mimořádného úsilí, ale i našeho efektivního vedení a špičkové kvality produktů, která je výsledkem naší neutuchající snahy o dosažení dokonalosti," prohlásil.

Výstavba velkých zahraničních projektů společnosti Shanghai Electric proto probíhá zcela podle plánu.

- Koncem července tohoto roku proběhl desetidenní výkonový test první 300 MW etapy páté 900 MW fáze solárního parku Mohammed bin Rashid Al Maktorum (solární park MBR) a v polovině srpna byla tato první etapa s předstihem uvedena do komerčního provozu.

- Na konci června byla dokončena výstavba první zvodně povrchového dolu v rámci projektu 1. bloku integrovaného uhelného dolu a elektrárny Thar v Pákistánu.

- 19. srpna ukončila zpětné napájení spínací stanice pro napětí 220 kV paroplynové elektrárny Pančevo v Srbsku. Provozní stav všech zapojených zařízení je stabilizovaný a vykazuje slibné výsledky, které tvoří základy pro výrobu energie a její dodávku do sítě.

Kromě toho se 19. dubna 2021 podařilo zajištěním nepřetržitého provozu v délce 145 dní překonat rekordy na 1. bloku tepelné elektrárny Deenbandhu Chhotu Ram (DCRTPP) v Yamuně Nagar společnosti Haryana Power Generation Corporation Limited (HPGCL). Na údržbě bloku s výkonem 300 MW, která rekord umožnila, se podíleli technici společnosti Shanghai Electric.

Údržbářské práce proběhly ve velice náročném období, kdy Indie zažívala novou vlnu onemocnění COVID-19. Technici společností HPGCL a Shanghai Electric se pod velkým tlakem a navzdory všem očekáváním pustili společně do generální opravy celé jednotky, která umožnila její následný nepřerušený provoz bez jakýchkoliv technických problémů po dobu pěti měsíců. V březnu 2021 dosáhl tento blok hodnoty měsíčního faktoru zatížení (PLF) 86,32 procenta, což je jeden z nejlepších výsledků v celé zemi.

V září 2020 se podařilo dosáhnout podobného rekordu na čtvrtém bloku indické uhelné elektrárny Jindal s výkonem 4 x 300 MW. Elektrárna byla v provozu bez jakýchkoliv poruch celkem 711 dní, čímž překonala předchozí rekord v délce 684 dní a nastavila tak pro celou zemi zcela nový standard. V lednu 2021 se podařilo získat ocenění za nejlepší provoz projektu indické uhelné elektrárny Warora s výkonem 2 x 300 MW. Tohoto ocenění se elektrárně podařilo dosáhnout potřetí za sebou.

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1629353/Logo.jpg

KONTAKT: Jocelyn Zhou, +86(21)33261246, zhouhj6@shanghai-electric.com

Keywords Čína-energie-trh-Shanghai Electric

Region
Asia, Australia

Category
Business, marketing
Energy, raw materials

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.