Rodinný běžecký závod ČEZ RunTour rozběhal Liberec!

V sobotu 11. září proběhl v Liberci rodinný běžecký závod ČEZ RunTour. Zázemí v Lidových sadech vedle ZOO a krásná trasa skrze Jizerské lesy přilákala více než 1 000 závodníků – od těch nejmenších až po veterány.

Po roční pauze se tak do Liberce vrátil tradiční a oblíbený běžecký závod ČEZ RunTour. Ten je známý svoji skvělou atmosférou a radostí z běhu, kterou přináší všem začátečníkům, hobíkům a rodinám s dětmi. V Lidových sadech odstartoval další závod jubilejního 10. ročníku tohoto slavného běžeckého seriálu a běžci si mohli znovu zaběhnout trasy dlouhé 3, 5 a 10 KM. Nechyběly ani dětské závody s Rákosníčkem na 500 a 1000 metrů.

Celý závodní den se konal od 9:00, kdy odstartovaly dětské běhy až do 15:00, kdy proběhlo vyhlášení vítězů dospělých závodů. A na stupních vítězů nechyběl ani tradiční vítěz závodu ČEZ RUN 10 KM – ambasador RunTour a liberecký rodák, Vítek Pavlišta.

Závody ČEZ RunTour mají i charitativní rozměr. 50 Kč z každého startovného putuje na konto Nadace Leontinka, která pomáhá zrakově postiženým mladým lidem a dětem. Navíc díky generálnímu partnerovi Skupině ČEZ a jejich aplikaci EPP Pomáhej Pohybem, je ke každému závodu vypsaný projekt, na nějž mohou běžci používáním EPPky vyběhávat body a pomoci vybrat stanovený finanční příspěvek.

„S naší aplikací EPP Pomáhej pohybem není závodění jen o tom být v cíli první. Jsme rádi, že můžeme sportovcům kromě skvělého sportovního zážitku z náročné trasy Libercem přidat ještě dobrý pocit z pomoci potřebným. Děkujeme desítkám závodníků, kteří se do toho v libereckých kopcích pořádně opřeli a svým pohybem přes aplikaci EPP Pomáhej pohybem podpořili speciální výcvik záchranářských psů ze Záchranné brigády kynologů. Celkem jste vysportovali přes 60 tisíc korun. Do naší výzvy pomáhat pohybem se může zapojit úplně každý. Nejen na závodech, ale kdykoliv máte chuť se hýbat,“ vysvětluje ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Pokud byste chtěli zažít skvělou atmosféru ČEZ RunTour, máte možnost v sobotu 25. září, kdy se závody přesouvají do Karlových Varů. Tam na běžce čeká trasa skrze samotnou lázeňskou kolonádu a krásná kovová medaile v cíli!

Startovní listina se rychle plní, proto neváhejte a registrujte se na www.run-tour.cz. Přijeďte se na vlastní kůži přesvědčit, že s ČEZ RunTour je radost běžet!

Info o ČEZ RunTour:

ČEZ RunTour je největší a nejoblíbenější běžecký seriál osmi závodů pro hobíky, rodiny s dětmi a začátečníky. Na naše městské závody se běžci často a rádi vrací pro jejich přátelskou a pohodovou atmosféru, ale také pro unikátnost jednotlivých tratí. Ty jsou připraveny s ohledem na kratší tratě – 3, 5 a 10 kilometrů pro dospělé, 500 a 1000 metrů pro děti. Prostřednictvím seriálu se navíc v rámci charity pomáhá tam, kde je to potřeba. Je radost běžet!

Více informací:

Nikola Gunišová – ředitelka seriálu, m: 720 364 182; email: nikola.gunisova@vmlyr.com

Více o projektu EPP Pomáhej pohybem: www.pomahejpohybem.cz

Keywords ČR-kondice-běh-RunTour

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Media, society and lifestyle

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.