Hedvábná stezka Sin-chua: jihočínské město Nan-ning hodlá rozvíjet noční ekonomiku pomocí seskupených zón noční spotřeby

V Nan-ningu, hlavním městě jihočínské autonomní oblasti Kuang-si-čchuang, vzniká řada seskupujících se oblastí noční ekonomiky s různorodými možnostmi noční spotřeby, které rozzáří místní ekonomiku.

Město je pověstné parnými letními dny a horkým podzimem a proslulo zvyky lidí chodit ven a nakupovat v noci. Nejoblíbenějším cílem místních obyvatel a cestovatelů jsou břehy řeky Jung-ťiang.

Po rekonstrukci se břehy řeky Jung-ťiang, části přítoku hlavního toku Perlové řeky, staly oblíbeným místem, kde si můžete vychutnat noční výhledy, včetně skvěle osvětleného mostu přes řeku, 3D světelných show na výškových budovách podél řeky a oslnivých vyhlídkových lodí.

Během letních prázdnin se do Nan-ningu obvykle sjíždějí rodiče a studenti z blízkého i dalekého okolí, aby si prohlédli staré lidové domy, podloubí, chrám boha města, dlabaná okna a pamětní oblouky, které lze spatřit ve třech ulicích a dvou uličkách historického památkového bloku.

Ten je zmenšeninou více než tisícileté historie Nan-ningu a stal se novou a jedinečnou dominantou města a v současné době nabízí sedm vyhlídkových míst včetně Čínského divadla a pamětní síně Teng Jing-čchao.

Nedaleko bloku se nachází ulice Čung-šan, která je dominantou tradiční kuchyně v Nan-ningu a kde jsou stánky a obchody s hlemýždi, pečenými rybami a místními rýžovými nudlemi mnohdy plné turistů.

Na jiném místě mimo střed města, v dalším ukázkovém bloku noční ekonomiky Nan-ningu, najdeme dílny dřívějších továren na hedvábí, které prošly rekonstrukcí a které nyní zčásti slouží jako prohlídkový blok čítající kreativní parky, výstavy scénických umění, tematická kina, umělecké hotely, hudební bary, kreativní obchody s potravinami a typické restaurace.

Vedle řeky Jung-ťiang se rozkládá „zelená plíce" města, a sice hora Čching-siou, kde rovněž vzkvétá noční ekonomika. Cestovatelé se také mohou seznámit s kulturami zemí ASEAN ve Fantawild Asian Legend, high-tech zábavním parku v Nan-ningu.

Všechny tyto projekty jsou součástí plánovaných ukázkových programů noční ekonomiky města a Nan-ning se zavázal dokončit do roku 2022 výstavbu deseti podobných programů s cílem podpořit svou noční ekonomiku.

https://en.imsilkroad.com/p/323657.html

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/1610431/1.jpg

KONTAKT: I-fan Jang, +86-18610280219

Keywords Čína-hospodářství-společnost-Xinhua Silk Road

Region
Asia, Australia

Category
Media, society and lifestyle
Finance, economics

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.