Společnost Shanghai Electric rozdává hračky a dárkové balíčky dětem z komunity Thar na oslavu Íd al-Adhá

Společnost Thar Coal Block-1 Power Generation Company, pákistánská dceřiná společnost Shanghai Electric (601727.SS a 02727.HK), která provozuje místní elektrárnu, rozdávala 19. července hračky a dárky na oslavu svátku Íd al-Adhá dětem a jejich rodičům, kteří žijí v okolních vesnicích sídla společnosti Thar Coal Block-1 Power Generation Company (PVT) Ltd a její elektrárny produkující 1320 MW. V době tohoto požehnaného svátku, který je pro komunitu jedním z nejdůležitějších dnů roku, obdarovala společnost Shanghai Electric a její zaměstnanci více než 200 dětí hračkami a dárkovými balíčky. Chlapci dostali vybavení na kriket a dívky náramky, pasty na mehndi a občerstvení.

„Každoroční svátek Íd al-Adhá je radostnou a výjimečnou dobou roku, která umožňuje místní komunitě užívat si společnosti svých blízkých. Pandemie ale vrhá na tento významný svátek stín, jelikož opatření ohledně sociálního distancování nadále omezují shromažďování většího počtu lidí a také náboženské akce. Doufáme, že právě v tento den, kdy se komunita oddává duchu dávání a pomoci zranitelným a chudým, můžeme v tomto nevídaném období hračkami a dárky vykouzlit úsměv na tvářích dětí a samozřejmě také učinit tento Íd al-Adhá o něco světlejším a veselejším časem pro jejich rodiny," uvedl Čchien Siao-lej, PR manažer společnosti Thar Coal Block-1 Power Generation Company.

Integrovaný projekt těžby uhlí a elektrárny Thar Block-1, který je důležitou součástí čínsko-pákistánského ekonomického koridoru (CPEC), se rozkládá na ploše více než 9000 km2 v Thárské poušti v jihovýchodní části pákistánské provincie Sindh. Očekává se, že po dokončení budou dvě hnědouhelné elektrárny vyrábět 660 MW elektrické energie, což zajistí spolehlivé dodávky cenově dostupné elektrické energie pro 4 miliony pákistánských domácností, přičemž roční těžba uhlí dosáhne objemu 7,8 milionu tun.

Společnost Shanghai Electric považuje blaho obyvatel v okolí projektu Thar Block-1 za naprostou prioritu a přijala proto celou řadu opatření k zajištění bezpečnosti, zdraví a ochrany svých místních zaměstnanců po celou dobu trvání pandemie covid-19. V rámci nedávné snahy o zajištění biologicky bezpečného pracovního prostředí pro lokální pracovníky zahájila společnost Shanghai Electric program očkování proti covidu-19 pro své pákistánské zaměstnance zapojené do projektu, přičemž do dnešního dne bylo očkováno více než 5000 zaměstnanců.

Program vede společnost Sino Sindh Resources Private Limited (SSRL), dceřiná společnost Shanghai Electric v Pákistánu, která rozvíjí a provozuje uhelné doly. Společnost ve spolupráci s lékaři a zdravotními sestrami z Karáčí zřídila několik očkovacích míst v kancelářích společnosti Shanghai Electric projektu Thar Block-1, kde je očkováno v průměru 400 lidí denně.

Wang Siao-fan, předseda představenstva společnosti Sino Sindh Resources Private Limited (SSRL), který očkovací kampaň spustil, uvedl, že společnost Shanghai Electric vynakládá „veškeré úsilí" na zaručení bezpečnosti všech svých zaměstnanců. „Pro společnost Shanghai Electric je bezpečnost našich pracovníků na prvním místě a děláme vše pro to, abychom se nákaze covidu-19 na pracovišti vyhnuli. Doufáme, že naše nejnovější protipandemické úsilí zajistí nejen bezpečné pracovní prostředí pro naše zaměstnance, ale také přispěje ke zvýšení míry vakcinace v Pákistánu jako celku," uvedl Wang.

Společnost Shanghai Electric od počátku pandemie mnoha způsoby podporuje boj proti covidu -19 v Pákistánu. Darovala například nezbytné zásoby pákistánskému 441. pěšímu oddílu, věnovala 6 milionů rupií provincii Sindh na zřízení Fondu pro mimořádné události spojené s koronavirem (Coronavirus Emergency Fund) a zaslala také osobní ochranné prostředky, obilí a olej na pomoc místním týmům při řešení nedostatku potravin a oblečení v chudých vesnicích.

Kromě toho se společnost Shanghai Electric neustále snaží zvyšovat zaměstnanost v provincii Sindh tak, že přijímá místní obyvatele a nabízí jim školení ke zlepšení jejich dovedností. Od ledna 2021 pracuje na projektu více než 5000 zaměstnanců, z nichž více než 75 % tvoří místní zaměstnanci.

Video - https://mma.prnewswire.com/media/1595055/1.mp4

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1159638/LOGO_Logo.jpg

KONTAKT: Shen Jin, +86(21)23196217, shenjin@shanghai-electric.com

Keywords Čína-energie-Shanghai Electric

Region
Asia, Australia

Category
Energy, raw materials

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.