Investiční platforma finGOOD získala 41,5 milionu pro svůj další rozvoj

Investiční platforma finGOOD.cz se za poslední rok vyšvihla mezi crowdfundingové investiční jedničky. Úspěšně překročila milník 3000 registrovaných investorů. Nyní získala 41,5 milionů pro svůj další rozvoj a připravuje se na expanzi na zahraniční trhy.

Rok 2021 byl pro finGOOD v mnoha směrech přelomový. V první polovině roku se mu podařilo zafinancovat projekty za více než 100 milionů. Další skvělou zprávou byl fakt, že počet investorů překonal hranici 3000. FinGOOD si tak potvrdil jak zájem investorů o crowdinvesting, tak podnikatelů o crowdfunding. Nyní tak se může celá platforma věnovat dalšímu rozvoji.

40 milionová injekce

Alcor Investment posílá do finGOODu 41,5 milionu na jeho rozvoj. V čele této investiční společnosti stojí Tomáš Pešek, který má bohaté zkušenosti jako advokát a krizový manažer, který se mimo jiné několik let staral o projekty České exportní banky a investice skupiny Generali PPF v Rusku.

"Tento rok cílí finGOOD na zafinancování projektů za zhruba 400 milionů korun, což je několikanásobně víc než za celou jeho dosavadní existenci. FinGOOD se letos stal zcela jasnou jedničkou v počtu i objemu zprostředkovaných investic na českém crowdfundingovém trhu a investoři začínají vnímat finGOOD jako renomovanou a důvěryhodnou investiční platformou, na které mohou investovat své volné finanční prostředky s velmi zajímavým úrokovým výnosem a kvalitním zajištěním.“ zhodnocuje Tomáš Pešek hlavní důvody, proč se jeho společnost rozhodla podpořit další růst této investiční platformy.

Získaný kapitál chtějí ve finGOODu použít na další technologický rozvoj, rozhodně dojde k personálnímu posílení týmu a část získaných peněz bude finGOOD investovat do marketingu a posílení značky.

Technologický rozvoj

Právě technologický rozvoj si ukrojí největší podíl ze získaného kapitálu. To umožní především rychlejší technologický růst. Ve finGOOD tak začíná nová éra, která se ponese v duchu plné automatizace, a především investorské mobilní aplikace.

„K technologiím přistupujeme velmi kreativně. Neustále hledáme zajímavé možnosti a jsme otevřeni novým nápadům. Tato investice nám především umožní škálovat naše systémy a zrychlit náš růst. Z původně webového portálu se posuneme na další stupeň, kde budeme moct psát vlastní servisy a vyvíjet si vlastní back-end, front-end, infrastrukturu a v neposlední řadě mobilní aplikace.“ komentuje využití nového kapitálu Michal Weiser, CTO finGOOD.cz.

Před pár týdny uvedl finGOOD na trh Finkulačku, finanční kalkulačku, která poslouží všem, kteří potřebují jednoduše spočítat všechny typy investic nebo půjček a nyní chce navázat dalším rozvojem.

Weiser se svým týmem, který se neustále rozrůstá, už nyní pracuje na vývoji aplikaci přímo šité na míru investorům. Ta umožní uživatelům přístup do jejich dashboardu a dá jim jasný přehled o jejich investicích a výnosech. Největším plusem je fakt, že investoři budou schopni investovat a zhodnocovat své peníze přímo v aplikaci. Dalším navazujícím krokem jsou Investorské peněženky, které budou do aplikace napojeny na jaře 2022.

Expanze na zahraniční trhy a plán na příští roky

FinGOOD se, zejména díky své licenci od ČNB, poslední rok a půl plně soustředil na tuzemský trh. Teď ovšem plánuje vstoupit i na evropské trhy, proto již nyní pracuje na rozšíření své licence. Ta mu umožní poskytovat své služby v celé Evropské unii.

Díky tomu se této investiční platformě otevřou nové trhy. Budoucí plány popisuje Vít Endler, CEO a spolumajitel následovně – „Jako první expanzní cíl jsme si určili Slovensko, kde by to mělo být relativně jednoduché i kvůli podobnému právnímu prostředí. Dál by nám dávala smysl visegrádská čtyřka. Pak bychom se chtěli podívat do digitálně vyspělých ekonomik, tedy severské země a Pobaltí. Díky nové licenci, která nám umožní rozvíjet naše podnikání v celé Evropské unii, není tento výčet potenciálních trhu rozhodně konečný.“

Pro letošní rok má ovšem plány jiné. Cílí totiž na zprostředkování financování projektů za zhruba 400 milionů korun. Na rok 2023 už si finGOOD stanovuje mnohem ambicióznější cíl, a to překonat 1 miliardu poskytnutých finančních prostředků a stát se relevantní volbou pro financování businessu a investičním nástrojem pro investory. Díky přílivu nového kapitálu bude snadnější dosažení tohoto cíle dosáhnout.

Z malého startupu se tak stává renomovaná investiční platforma, která je mezi investory stále vyhledávanější, a díky které mohou zhodnotit své finanční prostředky zajímavým úrokem a investovat do solidně zajištěných projektů.

Kontakt pro média:

Lenka Kinclová

Marketing Specialist

lenka.kinclova@fingood.cz

www.fingood.cz

Keywords ČR-finance-hospodářství-firmy-finGOOD

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Finance, economics

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.