Raben Group přebírá skupinu Bas Group

Raben Group převzala se zpětnou účinností od 1. ledna 2021 100% podíl ve skupině Bas Group. Touto transakcí získává Raben tým 210 zaměstnanců a zároveň všechny provozovny skupiny Bas Group v Nizozemsku, na Slovensku a v Itálii. Transakce již byla schválena ze strany antimonopolních úřadů.

Skupina Bas Group je poskytovatelem komplexních logistických služeb. Společnost je rodinným podnikem, který byl založen v roce 1986. Disponuje téměř 50 000 m2 skladové kapacity a provozuje vlastní vozový park nákladních vozidel a návěsů. Společnost se významnou měrou zaměřuje na mezinárodní sběrnou přepravu se specializací na linky mezi Holandskem a Itálií.

"Jako rodina jsme dospěli do bodu, kdy jsme si museli zvolit mezi dalším samostatným růstem, nebo připojením k většímu poskytovateli logistických služeb. Když Raben projevil zájem, rozhodli jsme se jako rodina podíl prodat. Odvětví logistiky čekají v následujících letech značné změny, což povede nejen k příležitostem, ale také k hrozbám. Jako součást větší profesionální organizace, jakou je skupina Raben Group, budeme coby středně velká společnost vůči těmto vnějším vlivům odolnější," řekl Lorenzo Bas, generální ředitel Bas Group.

Raben Group pochází z Nizozemska, ale centrála firmy se od 90. let minulého století nachází v polské Poznani. Společnost Raben má 90 let zkušeností a je aktivní ve 13 evropských zemích s více než 150 pobočkami, přibližně 1 200 000 m2 skladových prostor a ročním obratem 1,3 miliardy eur. V rámci Nizozemska sídlí ve městě Oss.

Akvizicí skupiny Bas Group rozšířila rodinná společnost Raben svou síť v jihozápadní Evropě a posílila svou pozici v oblasti smluvní logistiky a kombinované přepravy. Z příležitostí, které Raben Group nabízí, budou těžit nejen zákazníci skupiny Bas Group, ale také její zaměstnanci.

"Akvizice Bas Group přináší nové příležitosti v Evropě a zároveň umožňuje další rozšíření naší sítě. Kromě toho posílí naši pozici v rámci Beneluxu a otevře příležitosti pro růst v jižní Evropě," uvedl Ewald Raben, CEO skupiny Raben Group.

Obě společnosti kladou velký důraz na společenskou odpovědnost, etické zásady a integritu se silným závazkem v oblastech inovací a udržitelnosti.

"Všichni zaměstnanci a partneři skupiny Bas Group jsou v Raben Group vítáni a společně můžeme dále rozšiřovat naše úspěchy," zdůraznil Berend Jan Schuring, generální ředitel Raben Netherlands BV.

Raben Group

Skupina Raben Group je logistický operátor, který nabízí komplexní logistické služby: smluvní logistiku, silniční přepravu (vnitrostátní, mezinárodní a přeprava na východ), logistiku čerstvých potravin, celovozovou a kombinovanou přepravu i leteckou a námořní přepravu. Téměř 90 let zkušeností a uznání, které jsme během tohoto dlouhého působení na trhu získali, nám umožňuje budovat a udržovat dlouhodobé vztahy se zákazníky. Skupina nabízí malým, středním i velkým firmám logistiku "s lidskou tváří". Součástí tohoto druhu spolupráce je i partnerství a důvěra. Při své obchodní činnosti se Raben drží férového přístupu, protože věří, že vztahy založené na vzájemné důvěře jsou základem lepších zítřků. Raben Group má více než 150 poboček ve 13 evropských zemích (v Polsku, Německu, Nizozemí, České republice, na Slovensku, Ukrajině, v Lotyšsku, Litvě, Estonsku, Maďarsku, Rumunsku, Bulharsku a Itálii), má k dispozici přibližně 1 200 000 m2 skladové plochy a každý den vysílá na silnice více než 8 500 kamionů. Raben, to jsou "lidé s drivem". Je to tým, který miluje výzvy a hraje vždy s jediným cílem. Každý z více než 10 tisíc zaměstnanců má vlastní motivaci, která posouvá vpřed celý tým. Lišíme se způsobem podnikání, energií a neustálým hledáním nových možností. Skupina Raben Group provádí svou činnost společensky odpovědným způsobem se zaměřením na vzdělávání, bezpečnost a ochranu životního prostředí. Více informací naleznete na www.raben-group.com.

V případě dotazů kontaktujte:

Martina Netuhová, Marketing and PR Manager CZ/SK

e-mail: Martina.Netuhova@raben-group.com

Keywords ČR-doprava-služby-firmy-Raben Group

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Automotive industry, transport and machinery
Services, tourism

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.