S rekonstrukcí domu nečekejte. Léto je ideální doba

Profi multimetr Profi multimetr Multidetektor Multidetektor Multidetektor Dálkoměr

Léto je obdobím, kdy se lidé dávají do rekonstrukcí svých příbytků a jejich zvelebování. Počasí povětšinou bez dešťů a přeháněk vytváří ideální příležitost pro novou fasádu nebo izolaci. Vnitřní úpravy jsou však rovněž vhodné. Vzhledem k nízké vlhkosti a teplu rychleji usychá např. barva či jádrová malta, a tak je příhodné využít toto období k renovaci elektroinstalace či např. stropů za pomocí sádrokartonových desek.

Průměrné stáří bytových domů je v České republice podle dat ČSÚ 44,5 let. Tato téměř padesátiletá historie s sebou přináší samozřejmě nutnost úprav a oprav. „V tehdejších dobách bylo naprosto běžné používat vodiče z hliníku. Nejenom, že dneska již vůbec nedostačují pro požadavky nynější spotřebičů, ale hlavně mohou být nebezpečné. „S hliníkovými vodiči hrozí zvýšené riziko přechodového odporu, který vzniká ve spoji vodičů. To může vést k nadměrnému zahřívání spoje, a může tak dokonce dojít k požáru,“ doplňuje Josef Barták, produktový manažer značky elektroinstalace Retlux.

Každá taková rekonstrukce vyžaduje zásah odborníka. Pokud se rozhodnete k výměně elektroinstalace ve vaší domácnosti, tak se do ní rozhodně nepouštějte sami. Především je důležité myslet na bezpečnost práce. Není výjimkou, že ve starších stavbách jsou postupem času k nalezení různě zbloudilé vodiče, špatně zaizolované či neodborně připojené k jističům. Pro vaši ochranu je vhodné využít spolehlivé fázové zkoušečky, kterou snadno a jednoduše zjistíte, jaký obvod jste zrovna vypli, či jestli je případný vodič pod proudem nebo ne. Retlux nabízí hned dvě varianty jednopólových zkoušeček RPT 101 a RPT 110. Obě jsou k mání v obchodech okolo třiceti korun.

Ať už budete potřebovat změřit napětí baterek v domácnosti, akumulátoru ve vozidle nebo zjistit, zda není např. přerušený vodič pomocí měření kontinuity, zaručeně se vám bude při jakékoliv práci hodit všestranný multimetr. Konkrétně, model profi RDM 8001 od Retluxu má všechny potřebné funkce, velký a dobře čitelný displej, a přitom výrobce neopomněl takové vychytávky, jako je magnet na zadní straně těla multimetru, díky němuž si umístíte multimetr jednoduše např. na rozvodovou skříň.

I menší úprava vyžaduje opatrnost

Katastrofický scénář všech manželů, kteří se snaží pověsit obraz na zeď. Nechtěné trefení vodičů nebo, hůře, plynového potrubí, může znamenat problém vyžadující zásah odborníka. Pokud se chystáte do jakýchkoliv zásahů do zdiva vašeho domu, zcela určitě se vám hodí multidetektor Retlux RDT 100, kterým odhalíte ve zdivu všechny překážky. Odhalení různých skrytých dutin, trubek, a vodičů je tak otázkou chvilky. Multidetektor si poradí s dřevem i kovem.

Nezapomeňte na strop

Stropy bývají v mnoha domácnostech po desetiletích rekonstrukcí často nerovné a hrbolaté. Jejich výška rovněž zvyšuje i náklady na topení. S pomocí sádrokartonových desek zvládnete rychle a snadno zrenovovat váš strop tak, aby vypadal jako nový. Nejenom, že snížením stropů udržíte teplo svého domova tam, kde má být, ale hlavně docílíte dokonale rovné plochy. Přesně k tomuto typu rekonstrukce je vhodné využít laserového dálkoměru. S jeho pomocí zaměříte přesně požadované rozměry na desky, a ušetříte si tak práci s nepříjemným broušením či sádrováním. Retlux má v nabídce laserový měřič RHT 100, který má dosah až 40 metrů a disponuje vnitřní pamětí pro 30 měření. Pomocí pouhých dvou referenčních bodů změříte vše potřebné snadno a rychle.

Kontakt:

Filip Rys

Account Manager

Programmatic Media s.r.o.

Bělehradská 299/132, 120 00 Praha 2, Czech Republic

email: filip.rys@mmmedia.cz

web: www.programmaticmedia.cz

Keywords ČR-energie-trh-firmy-Retlux-Programmatic Media

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Business, marketing
Energy, raw materials

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.