Rodina Janga Kuo-čchianga se umístila na čtvrtém místě v žebříčku čínské filantropie magazínu Forbes pro rok 2021

Jeho rodina byla na tento seznam zařazena již potřinácté

Zakladatel a předseda představenstva společnosti Country Garden Jang Kuo-čchiang se podle žebříčku čínské filantropie pro rok 2021, který zveřejnil magazín Forbes China dne 20. července, společně se svou rodinou stal čtvrtým nejštědřejším poskytovatelem peněžních darů na dobročinné účely v roce 2021. Zakladatel společnosti se svou rodinou darovali částku celkem 2,38 miliardy jüanů (přibližně 357 milionů USD). Rodina Jangů se na tomto seznamu umístila již potřinácté, což poukazuje na její dlouhodobý záměr přispívat na přínosné účely.

V průběhu posledních zhruba dvou desetiletí věnovala rodina Janga Kuo-čchianga, skupina Country Garden a nadace Guangdong Guoqiang Public Welfare Foundation celkově více než 9 miliard jüanů (zhruba 1,3 miliardy USD) na zmírnění chudoby, odborné vzdělávání, výuku a vědecký výzkum, čímž pomohla více než 490 tisícům potřebných lidí vymanit se z chudoby.

Všechny tři jmenované subjekty se na základě filozofie, že vědomosti mohou změnit náš osud, podílejí na zmírňování chudoby prostřednictvím podpory vzdělávacích programů již 24 let.

V roce 1997 věnoval Jang 1 milion jüanů (zhruba 150 tisíc USD), tedy polovinu svého tehdejšího majetku, na založení stipendijního programu Zhongming Grant Program, určeného na financování ekonomicky znevýhodněných, ale vynikajících vysokoškolských studentů. V roce 2002 znovu věnoval polovinu svého jmění (260 milionů jüanů (zhruba 39 milionů USD)) na založení střední školy Guohua Memorial Middle School, jediné soukromé střední školy v Číně, která poskytuje bezplatné vzdělávání a ubytování potřebným studentům, kteří se ke zdejšímu studiu sjíždějí z celé země.

Díky spuštění grantového programu, charitativním školám a akcím na podporu vzdělávání tak pomohl prostřednictvím studia změnit osudy více než 100 tisíc znevýhodněných studentů. Kromě toho rodina Janga Kuo-čchianga investovala více než 1,1 miliardy jüanů (přibližně 165 milionů USD) na založení polytechnické školy Guangdong Country Garden Polytechnic School a technické školy Gansu Linxia Guoqiang Vocational Technical School, které poskytují odbornou přípravu studentům s omezenými prostředky ve snaze nejen usnadnit rozšiřování odborných vzdělávacích zařízení, ale také prohloubit zapojení firem a organizací ze široké škály oborů do vzdělávacího procesu.

„Jako student jsem byl chudý. Bez vládních grantů bych střední školu nikdy nedokončil," prohlásil Jang. „Vládní politiky reforem a otevírání se trhu mi poskytly příležitost společnosti oplatit pomoc, které se mi dostalo, a já toto poslání přijal jako svou osobní odpovědnost."

Jak se majetek Jangovy rodiny rozrůstal, zvyšovala rodina samotná, stejně jako i skupina Country Garden a nadace Guangdong Guoqiang Public Welfare Foundation, své úsilí v boji s chudobou, a v celkem 57 okresech v 16 provinciích proto byly spuštěny projekty na pomoc těm, kteří v životě neměli takové štěstí. Kromě toho také pracují na možnosti vytvoření opakovatelného, efektivního a udržitelného modelu snižování chudoby poskytováním cílené podpory v oblasti vzdělávání a zaměstnanosti, stejně jako i usnadňování zapojení podnikové sféry do tohoto úsilí a spoluprací s Komunistickou stranou Číny. Skupina Country Garden Group se na základě svých úspěchů při snižování chudoby zaměřila primárně na revitalizaci venkova s cílem vytvořit efektivní model, který by zahrnoval firmy i organizace a zaměřoval se na podporu talentovaných jedinců. Tento model také umožňuje lépe pochopit význam kultury a ekologie, a zároveň otevírá cestu, jak mohou soukromé podniky přispívat k oživení venkovských oblastí.

V únoru 2021 byl Jangovi udělen titul „Národní zasloužilá osobnost v oblasti snižování chudoby" za jeho výjimečné přínosy ke snižování chudoby. Toto ocenění navazuje na Čínskou cenu za boj s chudobou za inovace, kterou získal v roce 2015, a na Národní cenu za zmírňování chudoby za výjimečné přínosy, kterou obdržel v roce 2016. V říjnu 2019 byla jeho dcera Jang Chuej-jen, která je také spolupředsedkyní představenstva skupiny Country Garden, poctěna oceněním Národní cenou za zmírňování chudoby pro rok 2019 za výjimečné přínosy, která následovala po ocenění Čínskou cenou za charitu v roce 2008 za výjimečný přínos a v roce 2018 opět Čínskou cenou za charitu, tentokrát pro jednotlivce.

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/1580061/WechatIMG970.jpg

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/1580060/WechatIMG971.jpg

Kontakt pro média: Siao-chung Š', +86-13760809178

Keywords Čína-sociální-vzdělání-Country Garden

Region
Asia, Australia

Category
Science, education and school system
Media, society and lifestyle

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.