Společnost Huawei mění podobu skladování energie v komunální sféře pro budoucnost poháněnou obnovitelnými zdroji

Dne 22. července byl zahájen globální virtuální summit Huawei FusionSolar Smart PV & Large Scale Energy Storage 2021, který pořádá společnost Huawei a moderuje časopis pv. Na této akci se sešli přední odborníci v oboru fotovoltaiky a diskutovali o nejnovějším vývoji a tržních příležitostech v oblasti ukládání energie. Zjistili, jak inteligentní systém ukládání energie Huawei Digital Power učiní z fotovoltaiky primární zdroj energie v budoucnosti.

Huawei Digital Power má za sebou více než deset let zkušeností s výzkumem a vývojem v oblasti skladování energie a již dodala lithiové baterie a celkové kapacitě více než 5 GWh určené pro různé scénáře, mimo jiné pro solární elektrárny, rezidenční aplikace, napájení lokalit a datová centra.

Ve svém úvodním projevu marketingový ředitel společnosti Huawei Digital Power Technologies Co., Ltd. dr. Fang Liang-čou zdůraznil vizi společnosti Huawei Digital Power a významné vlastnosti inteligentního systému pro ukládání energie. Poznamenal: „Vize Huawei Digital Power se zaměřuje na vedení digitalizace energetiky pro bezuhlíkovou inteligentní společnost. Jsme přesvědčeni, že klíčem k vybudování energetického systému orientovaného na budoucnost a založeného na obnovitelných zdrojích je integrace digitálních technologií a výkonové elektroniky."

Podle dr. Fanga, s cílem vyřešit řadu výzev dopadajících na tradiční systémy ukládání energie integrovala společnost Huawei digitální a výkonové elektronické technologie do fotovoltaických systémů a systémů pro ukládání energie a přišla s inteligentní modulární konstrukcí, která zdokonaluje správu systému ukládání energie prostřednictvím optimalizace na úrovni baterií a stojanů. Optimalizace na úrovni balení zlepšuje kapacitu nabíjení a vybíjení o 6 %, zatímco optimalizace na úrovni stojanů nabízí další zlepšení o 7 %. Inovativní architektura distribuovaného odvodu tepla prodlužuje životnost baterií a inteligentní technologie, jako je umělá inteligence a cloudový systém BMS, se používají k vývoji bezpečnosti systému od reaktivní k proaktivní.

„Řešení Huawei pro inteligentní ukládání energie v řetězcích zvyšuje kapacitu vybíjení, snižuje náklady na provoz a údržbu, zajišťuje bezpečnost a spolehlivost a dosahuje 20% snížení LCOS," uvedl na virtuální akci prezident Huawei Smart PV Čchen Kuo-kuang. „Pro naše solární zákazníky se snažíme vytvořit kompletní ekosystém, komplexní energetické řešení. Nejen při výrobě energie, ale také při jejím skladování a spotřebě, což dále snižuje LCOE a umožňuje dosáhnout parity fotovoltaické sítě s fotovoltaickou sítí + skladováním energie."

S klesajícími náklady na skladování energie a neustálými technickými inovacemi zažívá trh s ukládáním energie ve veřejném měřítku celosvětový rozmach a očekává se další růst. Sam Wilkinson, ředitel oddělení čistých technologií a obnovitelných zdrojů společnosti IHS Markit, se s celosvětovým publikem podělil o svou předpověď trhu se skladováním energie. „Rok 2021 je začátkem velmi silného období růstu tohoto odvětví. Předpokládáme, že v letošním roce se toto odvětví více než zdvojnásobí a poprvé bude instalováno více než deset gigawattů, což odpovídá 28 gigawatthodinám (GWh) kapacity skladování energie. A tento růst nepochází jen z velkých zavedených trhů, ale i z mnoha menších nově vznikajících příležitostí," řekl Wilkinson.

Jorge de Miguel, vedoucí technického poradenství ve společnosti Vector Renewables, na akci představil pět rozsáhlých aplikací bateriových systémů skladování energie (BESS) a upozornil, že širokou škálu služeb BESS lze využít k maximalizaci celkových příjmů fotovoltaických elektráren. Dalším řečníkem, který osvětlil řešení fotovoltaiky + skladování energie, byl Felipe Hernandez, výkonný ředitel společnosti FRV X & Engineering. Zmínil, že obchodní příležitosti v oblasti samostatných BESS i hybridních řešení fotovoltaiky + skladování energie jsou po celém světě rozsáhlé, a odhalil různé vrstvy v hodnotovém žebříčku obou přístupů.

Kromě toho Hariram Subramanian, technický ředitel společnosti Huawei Smart PV pro Evropu, seznámil posluchače s řešením chytré strunové fotovoltaiky a skladování energie v užitkovém měřítku. Zdůraznil, že je důležité vytvořit stabilní síť s koncepcí formování sítě a přijmout modulární konstrukci, díky níž budou elektrárny odolnější a robustnější.

S vysokou penetrací obnovitelné energie v elektrické síti bude BESS hrát ještě větší roli při urychlování přechodu na nízkouhlíkovou budoucnost. „Jsme pevně přesvědčeni, že integrace digitálních technologií uvolní plný potenciál skladování energie a přiblíží odvětví k jeho cílům uhlíkové neutrality. Společně můžeme vybudovat bezuhlíkovou inteligentní společnost a v blízké budoucnosti dosáhnout uhlíkové neutrality," uzavřel dr. Fang.

Pokud jste program nestihli, můžete se přihlásit a shlédnout celý záznam.

O společnosti Huawei

Společnost Huawei byla založena v roce 1987 a je předním světovým poskytovatelem infrastruktury informačních a komunikačních technologií (ICT) a chytrých zařízení. V současnosti v ní našlo uplatnění více než 197.000 zaměstnanců, působí ve více než 170 zemích a regionech a poskytuje služby více než třem miliardám lidí na celém světě.

Naší vizí a posláním je přinést digitální technologie každému člověku, domácnosti a organizaci a vytvořit tak plně propojený a inteligentní svět. Za tímto účelem budeme podporovat všudypřítomné připojení a rovný přístup k sítím, přinášet cloudová řešení a umělou inteligenci do všech čtyř koutů světa s cílem poskytnout špičkový výpočetní výkon tam, kde jej potřebujete, a tehdy, kdy jej potřebujete, vytvářet digitální platformy, které pomohou všem odvětvím a organizacím stát se flexibilnějšími, efektivnějšími a dynamičtějšími, či nově definovat uživatelskou zkušenost pomocí umělé inteligence a přizpůsobit ji lidem ve všech aspektech jejich života, ať už jsou doma, v kanceláři nebo na cestách. Další informace naleznete na webu společnosti Huawei na adrese www.huawei.com nebo nás sledujte na:

http://www.linkedin.com/company/Huawei

http://www.twitter.com/Huawei

http://www.facebook.com/Huawei

http://www.youtube.com/Huawei

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1579454/image_5003324_40532168.jpg

KONTAKT: Connie Wang, wangjing402@huawei.com

Keywords Čína-komunikace-energie-ekologie-firmy-Huawei

Region
Asia, Australia

Category
IT, telecommunications
Energy, raw materials

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.