Pomáhám za života, budu i po něm

Život dětem o.p.s. se symbolicky připojuje k mottu kampaně Závěť pomáhá Koalice za snadné dárcovství

Pokaždé, když se dozvíme, že někdo odešel z tohoto světa sám, je to velmi smutné. Mnoho lidí za sebou nezanechá žádné dědice a jejich majetek tak bohužel propadne státu, protože po sobě nezanechali závěť. Ročně se jedná o více než 250 milionů korun. Velmi nás mrzí, že tak vysoká částka nepomůže těm, kteří pomoc opravdu potřebují. Ať se jedná o seniory, opuštěné domácí mazlíčky nebo nemocné děti, kterým naše organizace Život dětem o.p.s. pomáhá již 21 let.

Bohužel, všichni tady jednou nebudeme. Proto je dobře, že stále více lidí sepisuje závěť. Předchází tak dědickým sporům, zajistí své potomky, pokud nějaké má a pokud je zvyklý pomáhat těm, kteří to opravdu potřebují, může podpořit také neziskovou organizaci, která zajistí, aby se darované finanční prostředky dostaly k potřebným. Pokud žádné příbuzné nemá, je velmi laskavé, když svým majetkem udělá dobrý skutek.

Závěť je možné sepsat:

Notářským zápisem a zapsáním do elektronické Evidence právních jednání. To může stát od dvou do osmi tisíc korun.

Vlastnoručně doma. Je třeba závěť napsat, podepsat vlastní rukou a uložit ji někde doma. V případě, že bude mít právní chyby, snadno může být prohlášena za neplatnou.

On-line sepsaná žádost, např. pomocí webové aplikace stránky Goodbye.cz. Taková závěť projde odbornou kontrolou, bude tedy právně v pořádku. Jediné, co je pro její platnost potřeba udělat, je podepsání za přítomnosti dvou svědků. V rámci spolupráce s Goodbye.cz může využít referenční kód „zivotdetem“ a svou závěť si tak vytvořit zdarma. Přitom není nutné v této konkrétní závěti organizaci Život dětem odkazovat.

"Pokud se rozhodnete, že je pro Vás dobré mít závěť sepsanou a chcete se zapojit do našeho projektu „Dar ze závěti“ a tím pomoci vážně nemocným dětem, budeme Vám nesmírně vděčni. Už nyní někteří darují těm nejpotřebnějším třeba jen malý obnos s dobrým pocitem, že pomohli. Těm, kteří žijí sami, rádi pomůžeme nejen se závětí, ale také v situaci, kdy si nevědí rady a potřebují pomocnou ruku od ostatních. Stačí napsat na e-mail: zivotdetem@zivotdetem.cz,“ říká ředitelka organizace Maria Křepelková

Život dětem děkuje všem laskavým lidem za letitou pomoc a podporu.

Kontakt:

MgA.Maria Křepelková – ředitelka Život dětem o.p.s.

mail: maria.krepelkova@zivotdetem.cz

Keywords ČR-sociální-společnost-služby-děti-charita-Život dětem

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Services, tourism
Media, society and lifestyle

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.