Společnost Shanghai Electric se zařadila mezi 50 nejhodnotnějších značek v Číně s tržní hodnotou 145 miliard jüanů, což představuje meziroční nárůst o 37,4 %

Společnost Shanghai Electric (dále jen „Shanghai Electric" nebo „společnost") (601727.SS a 02727.HK) byla v nejnovějším seznamu „500 nejhodnotnějších značek Číny", který vydala společnost World Brand Lab, zařazena mezi 50 nejhodnotnějších značek. Žebříček ukazuje, že hodnota značky Shanghai Electric v roce 2021 přesáhla 145 miliard jüanů, což je o 37,4 % více než v loňském roce, a společnost se tak dostala do čela čínského strojírenského průmyslu. Jako přední čínský podnik, jehož historie sahá až do roku 1902, sehrál tento výrobce klíčovou roli při utváření technologického vývoje v Číně a nadále stojí v čele technologických inovací při urychlování transformace energetiky, aby pomohl vybudovat ekologičtější a udržitelnější budoucnost.

Vytvoření vícerozměrného energetického ekosystému pro dosažení cílů v oblasti uhlíkové neutrality

Společnost Shanghai Electric, která se zaměřuje na obnovitelné zdroje energie, skladování energie a systém řízení energie, usiluje o ekologicky šetrná řešení, která vyrábějí 100 % energie z obnovitelných zdrojů, a zároveň je průkopníkem v oblasti integrovaných energetických technologií a produktů, které využívají obnovitelné zdroje energie, systémy pro skladování energie a inteligentní elektrické mikrosítě. Projekt obnovitelné energie ve městě Čchung-ming San-sing poháněný integrovanými řešeními pro čistou energii společnosti Shanghai Electric vyrobil od zahájení provozu v roce 2018 více než 400 MW zelené elektřiny a snížil emise přibližně 400 tun CO2.

Vzorový projekt inteligentní energetiky v Shantou společnosti Shanghai Electric využívá technologii dynamického řízení a správy energie od výroby přes elektrickou síť, zásobování až po skladování a zajišťuje stabilní a vysoce kvalitní dodávky energie, přičemž plně využívá bohaté větrné a solární zdroje v regionu k dosažení energetické rovnováhy a samooptimalizace. Díky tomu může projekt vyrábět téměř 100 % energie z obnovitelných zdrojů a snižuje emiseCO2 o 6 500 tun ročně.

Podpora oboustranně výhodné spolupráce

Elektrárna v Dubaji, kterou společnost Shanghai Electric právě staví, se po dokončení stane jedním z nejmodernějších solárních parků na světě s nejvyšší věží pro koncentrovanou solární energii (CSP), který splňuje nejvyšší standardy kvality s největším instalovaným solární výkonem.

Jako hlavní dodavatel reaktoru Hualong One (HPR1000) v pákistánské jaderné elektrárně Karáčí dodává společnost Shanghai Electric pro tuto elektrárnu klíčová zařízení, jako jsou vnitřní části reaktoru a generátory parních turbín. Projekt může ročně vyrobit téměř 10 miliard kWh elektřiny, což pokryje spotřebu energie 1 milionu místních obyvatel. To odpovídá snížení standardní spotřeby uhlí o 3,12 milionu tun a emisíCO2 o 8,16 milionu tun ročně.

Vizí společnosti Shanghai Electric je nový digitální model správy měst postavený na základech robustních digitálních technologií a flexibilní IT infrastruktury. Řešení společnosti pro digitální správu měst je navrženo tak, aby řešilo současné výzvy kombinací internetu věcí (IoT), výkonných digitálních nástrojů a inteligentních infrastruktur. Cílem společnosti je vytvořit systém, který městům umožní efektivně sdílet všechny své zdroje. Systém propojuje veřejné služby s chytrou městskou sítí, odstraňuje datové bariéry mezi městy a umožňuje městské správě a řídicím orgánům fungovat bezpečněji, efektivněji a agilněji.

Digitalizace urychluje technologické inovace

Cloudová škálovatelná průmyslová internetová platforma SEunicloud společnosti Shanghai Electric, která je určena k optimalizaci služeb pro sektor špičkových zařízení, využívá zkušenosti společnosti v oboru a těží z předchozích úspěchů při vývoji rozmanitých řešení včetně inteligentního provozu a údržby větrných elektráren, dálkového provozu a údržby tepelných elektráren, poprodejních služeb obráběcích strojů, integrované správy baterií pro ukládání energie, terapeutických robotů a filtraci městské vody.

Platforma byla nasazena v 15 průmyslových scénářích a zaměřuje se na osm průmyslových řešení, včetně digitalizace hybridní, větrné a solární energie i jejího skladování, správy majetku podnikových zařízení, digitální továrny MOM a inteligentní ochrany životního prostředí, přičemž se skládá z více než 100 000 inteligentních zařízení v celkové hodnotě 140 miliard jüanů.

Elektronický obchod a inteligentní platforma dodavatelského řetězce společnosti Shanghai Electric poskytují internetové služby řízení dodavatelského řetězce založené, které pokrývají všechny předcházející a následující obchodní vazby od zákazníků, dodavatelů, prodeje, dodávek a nákupu. Tato komplexní platforma nabízí všestrannou ochranu transakcí a slouží jako klíčové místo pro obchodování s energetickými službami, výrobou zařízení a standardními průmyslovými komponenty.

„V kontextu nové technologické éry poháněné internetem věcí, velkými daty a cloudovými technologiemi zaměřuje společnost Shanghai Electric svou strategii na inteligentní výrobu a průmyslovou digitalizaci a buduje jedinečný průmyslový ekosystém, který umožní budoucnost inteligentní energetiky, inteligentní výroby a inteligentního města," řekl Zheng Jianhua, předseda představenstva společnosti Shanghai Electric.

Foto: https://mma.prnewswire.com/media/1558876/image.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1159638/LOGO_Logo.jpg

KONTAKT: Shen Jin, +86-21-23196217(21)23196217, shenjin@shanghai-electric.com

Keywords Čína-energie-Shanghai Electric

Region
Asia, Australia

Category
Energy, raw materials

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.