Společnost GWM plánuje v příštích pěti letech investovat 100 miliard jüanů do výzkumu a vývoje zaměřeného na obnovitelné zdroje energie a inteligentní technologie

Společnost GWM nedávno uspořádala ve svém sídle v čínském Pao-tingu 8. technologický festival. Na zahajovacím ceremoniálu předseda představenstva společnosti GWM Jack Wei zdůraznil, že nová generace chytrých automobilů poháněných čistou energií bude vzorem budoucího vývoje automobilového průmyslu. Společnost GWM plánuje v příštích pěti letech investovat 100 miliard čínských jüanů do výzkumu a vývoje v oblasti obnovitelných zdrojů energie a inteligentních technologii a zákazníkům z celého světa chce nabídnout ekologičtější, chytřejší a bezpečnější vozidla.

Oficiální zprávy ukazují, že nová baterie společnosti GWM nazvaná „Dayu" eliminuje riziko požáru a výbuchu způsobeného setkáním článků různých chemických skupenství s únikem tepla, a může tak uklidnit obavy uživatelů z bezpečnosti elektrických vozidel. V oblasti hybridního pohonu umožňují první hybridní vozy z dedikovaným elektromotorem postavené na platformě L.E.M.O.N. automatické přepínání benzínového motoru na elektrický na základě inteligentních scénářů, což v městském provozu umožňuje dosáhnout až o více než 50 % nižší spotřeby paliva. V dálničním provozu pak platí, že čím vyšší je rychlost vozidla, tím více paliva uspoří. V oblasti vodíkové energie vyvinula společnost GWM katodový čistič vzduchu se 4 vzduchovými filtračními prvky včetně aktivního uhlí a syntetických vláken na ochranu palivových článků, které mohou absorbovat a filtrovat škodlivé látky a účinně chránit životnost palivového systému. Nezávisle vyvinutý systém řízení vodíku aktivně monitoruje případná rizika, aby byla zaručena všestranná bezpečnost vozidel a osob, a zároveň optimalizuje ventilovou a potrubní strukturu systému jeho skladování.

Společnost GWM se snaží o vylepšení platformy „COFIS Intelligence" z verze 1.0 na 2.0. Využívá zcela novou elektronickou architekturu GEEP, inteligentní elektrický řízený podvozek, který podporuje autonomní ovládání vozidla na úrovni 4, a nabízí také moderní inteligentní kokpit s řadou chytrých funkcí, což vozidlům GWM umožňuje stát se inteligentními cestovními prostředky poskytujícími služby pokrývající více než 40 scénářů použití. Například volant inteligentního kokpitu GWM iNest 2.0 lze na přístrojové desce přemístit na levou či pravou stranu, nebo dokonce doprostřed, a sedadlo lze otáčet o 360 stupňů, díky čemuž lze vozidlo kdykoliv nastavit do tzv. konferenčního režimu, který je vhodný pro komunikaci mezi pasažéry. Průkopnický kolagenový kosmetický systém v autě podporuje péči o pleť. Integrovaný kyslíkový generátor splňuje požadavky pro domácí i lékařské využití. Technologie GWM IOT umožňuje také propojení automobilu s domem, hlasové ovládání inteligentních zařízení v domácnosti a podobně, což uživatelům obohacuje jejich život v autě.

Společnost GWM se z hlediska inovací vždy držela hesla „vysoké investice = precizní výzkum a vývoj". Dosud získala více než 10 000 technických patentů. Kromě toho neustále hledá nové talenty v oblasti výzkumu a vývoje a vytvořila pro tuto oblast mezinárodní tým odborníků z různých oborů, který má téměř 15 000 členů.

Investice do výzkumu a vývoje ve výši 100 miliard jüanů umožní společnosti GWM získat více talentů z celého světa, neustále posilovat své postavení v oblasti obnovitelné energetiky a inteligentních technologií a realizovat strategii GWM 2025, která usnadňuje „ekologický, inteligentní, aktualizovaný a společný" rozvoj.

Foto: https://mma.prnewswire.com/media/1558934/1.jpg

KONTAKT: Phu-Phu Li, +86-13466544432, lipupu@dsconsulting.com

Keywords Čína-automoto-elektronika-ekologie-věda-firmy-GWM

Region
Asia, Australia

Category
Automotive industry, transport and machinery
Science, education and school system
IT, telecommunications

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.