Milník společnosti Westinghouse v oblasti jaderné energetiky v Polsku

Zahájení inženýrských a projektových činností

Společnost Westinghouse Electric Company oznámila zahájení inženýrských a projektových prací (FEED) v rámci grantu od Americké agentury pro obchod a rozvoj (USTDA), jehož cílem je pokrok v jaderném energetickém programu v Polsku. FEED bude významným krokem vpřed, který přiblíží projekt jeho realizaci. Je také jedním z klíčových prvků realizace mezivládní dohody mezi Polskem a Spojenými státy o spolupráci při rozvoji civilního programu jaderné energetiky. Přípravu FEED bude z větší části financovat vláda Spojených států.

„Děkujeme polské a americké vládě za dohodu IGA a za podporu USA při vedení financování FEED. Činnosti FEED jsou významnou součástí pokroku polského programu výstavby jaderné elektrárny a společnost Westinghouse se těší, že polské vládě předloží nejpokročilejší a nejkonkurenceschopnější nabídku technologií pro tento velmi důležitý projekt," řekl Elias Gedeon, senior viceprezident pro obchodní činnosti společnosti Westinghouse.

Společnost Westinghouse provede FEED společně s partnerem pro inženýring, výstavbu a řízení projektu, společností Bechtel Power Corp. Spolupráce bude probíhat na bázi technologie AP1000® společnosti Westinghouse, která nabízí nejvyšší bezpečnost, provozuschopnost a schopnost sledovat zatížení na trhu. Polská vláda po roce přezkoumá předběžnou technickou studii, která jí pomůže při výběru nejlepšího partnera pro program výstavby jaderné elektrárny.

Dlouhodobá strategická spolupráce mezi Polskem, Spojenými státy a společností Westinghouse by zvýšila energetickou bezpečnost země, pomohla radikálně snížit emise CO2 a zachovat spolehlivou výrobu elektřiny po vyřazení starších uhelných bloků.

Westinghouse Electric Company je průkopníkem v oblasti jaderné energetiky a předním dodavatelem produktů a technologií pro jaderné elektrárny pro podniky po celém světě. Společnost Westinghouse dodala první komerční tlakovodní reaktor na světě v roce 1957 v Shippingportu v Pensylvánii (USA). Technologie společnosti Westinghouse je dnes základem přibližně poloviny provozovaných jaderných elektráren na světě. Více informací najdete na webových stránkách www.westinghousenuclear.com .

Kontakty:

Aleksandra FelczakHill+Knowlton Strategies M: +48?603?130?673 aleksandra.felczak@hkstrategies.com

Jody AlexanderWestinghouse Electric CompanyM: 303-241-7250Jody.alexander@westinghouse.com

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1555403/Poland_Feed_Signing_2.jpg

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1555404/Poland_Feed_Signing.jpg

Keywords Polsko-USA-energie-jaderná-Westinghouse

Region
Europe, EU, NATO

Category
Energy, raw materials

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.