Společnost Aksiom Services Group z portfolia Ara Partners kupuje přední britskou společnost v oblasti obnovitelných zdrojů energie Anesco

Společnost soukromého kapitálu zaměřená na snižování uhlíkových emisí v průmyslu Ara Partners dnes oznámila, že získala společnost Anesco Holdings, mateřskou společnost skupiny Anesco. Podmínky transakce nebyly zveřejněny.

Společnost Anesco je lídrem na britském trhu obnovitelných zdrojů energie a řídí vývoj, projektování, výstavbu, údržbu a optimalizaci trhu s obnovitelnými zdroji energie a projekty energetické účinnosti. Společnost vyvinula a postavila více než 115 solárních farem a zařízení na skladování energie, včetně první britské solární farmy bez dotací. V současnosti spravuje a provádí údržbu na zařízeních, jejichž výkon dosahuje téměř 1,2 GW.

Společnost Ara Partners získala společnost Anesco prostřednictvím své portfoliové společnosti Aksiom Services Group, která je rychle rostoucí platformou poskytující vysoce hodnotné a komplexní technické a obchodní služby na evropském infrastrukturním trhu. Akvizice společnosti Anesco je druhou v pořadí ve skupině Aksiom Services Group po akvizici společnosti px Group se sídlem ve Stockton-on-Tees v dubnu 2021, která nabízí integrovaná infrastrukturní řešení.

Spoluzakladatel a vedoucí partner společnosti Ara Partners Charles Cherington uvedl: „Zaměřujeme se na urychlení odklonu od uhlíku prostřednictvím investic a budování ambiciózních společností jako Anesco, které věnují maximální úsilí energetické účinnosti a udržitelnosti. Společnost Anesco je pro skupinu Aksiom Services Group vynikající akvizicí a my se těšíme na spolupráci s Markem Futyanem a celým týmem při rozvoji firmy."

Mark Futyan, který nastoupil na pozici generálního ředitele společnosti Anesco v roce 2020, i nadále povede společnost s podporou týmu vrcholového vedení. Pan Futyan k tomu uvedl: „Pro společnost Anesco jde o klíčový okamžik, protože se připravujeme na další vlnu velkých solárních elektráren a skladování energie bez dotací.

„Společnosti Ara Partners a Aksiom Services Group jsou pro společnost Anesco ideálními partnery díky svému silnému zaměření na obchodní model služeb a odhodlání podporovat přechod na čisté nulové emise. Těšíme se na spolupráci s našimi novými investory, která urychlí růst společnosti Anesco jak v našich hlavních oblastech podnikání, tak při vstupu na nové trhy."

O společnosti Ara Partners

Ara Partners je společnost soukromého kapitálu se specializací na investice do snižování produkce emisí uhlíku v průmyslu. Společnost Ara Partners investuje do průmyslových a výrobních odvětví, chemického průmyslu a materiálů, energetické účinnosti a alternativních paliv a potravinářství a zemědělství a snaží se budovat podniky, které se zaměřují na udržitelnost a zásady ochrany přírody, sociálního začlenění a zodpovědného řízení (ESG). Další informace o společnosti Ara Partners naleznete na adrese www.arapartners.com.

O společnosti Anesco

Společnost Anesco je lídrem na trhu obnovitelných zdrojů energie a řídí vývoj, projektování, výstavbu, údržbu a optimalizaci trhu s obnovitelnými zdroji energie a projekty energetické účinnosti. Společnost postavila více než 100 solárních farem a její oddělení provozu a údržby dohlíží na více než 24.000 stanic.

Společnost Anesco byla první firmou ve Spojeném království, která dosáhla výroby solární energie bez dotací. Byla rovněž první, která zavedla skladování energie v užitkovém měřítku a první, která instalovala skladovací zařízení společně se stávajícími solárními lokalitami s cílem splnit požadavky návratnosti kapitálu. Technologie, které společnost nasadila a spravuje, k dnešnímu dni vyrábějí více než 1 GW energie z obnovitelných zdrojů. Další informace o společnosti Anesco naleznete na adrese www.anesco.co.uk.

Kontakt pro média

Mark Semer/Alex Jeffrey

Gasthalter & Co. LP.

(212) 257-4170

ms@gasthalter.com

Keywords USA-Británie-energie-firmy-Ara Partners

Region
USA, Canada, U.N.

Category
Energy, raw materials

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.