Milion dřepů pro Péťu

Dva mladí muži Honza Kolařík a Jakub Štancl z Moravy se jednoho dne ozvali, že chtějí pohybem pomáhat nemocným dětem, a to ve spolupráci s naší organizací Život dětem o.p.s. Přišli s krásným projektem #darujememilion, v rámci kterého loni pomáhali malému Milánkovi. Ten trpí spinální svalovou atrofií.

Letos připravili třicetidenní dřepovací výzvu, tentokrát na podporu šestiletého Petříka, kterého trápí metabolická porucha. "Petřík nechodí, pouze leze po čtyřech. S oporou se sice postaví a udělá i pár kroků, ale jeho rovnováha a koordinace pohybů je velmi špatná. Mentálně je na horní hranici středně těžké mentální retardace, ale i díky malé sestřičce se posunuje malými krůčky vpřed. Oproti dřívějšku se hodně rozpovídal, takže není problém se s ním už na ledasčem i domluvit,“ uvedla maminka pro autory projektu.

Cílem projektu je pomocí dřepů upozornit na Petříkův případ a pomoci rodině pořídit terénní vozík. Do výzvy je zapojena široká veřejnost a prostřednictvím sociálních sítí probíhá počítání dřepů. V podstatě stačí přidat fotografii nebo video z cvičení, připsat počet dřepů a označit projekt @darujememilion.

Do výzvy se už zapojila celá řada sportovních osobností a celebrity jako Jakub Kohák, Jitka Boho, Patricie Pagáčová, Eva Puskarčíková, Adam Václavík, hokejisté Komety Brno nebo pražské Sparty Praha, Bára Mottlová, Marta Jandová, Petr Švancara, Michal Šopor a další.

Pomozte na poslední chvíli i Vy. Můžete to zkusit se dřepy, zapojíte se do dřepovací výzvy a budete pomáhat pohybem. Můžete Petříkovi na terénní kočárek přispět jakoukoliv finanční částkou na účet 83297339/0800, VS 1718

Všechny důležité informace najdete na webových stránkách projektu a instagramu:

Darujeme milion – Projekt který pomáhá dětem

@darujememilion • Fotky a videa na Instagramu

Život dětem o.p.s. děkuje všem, kterým není osud malého Péti lhostejný a pustí se do dřepů nebo přispějí finančně a také Honzovi a Jakubovi i jeho kamarádům. Jsou to skvělí mladí lidé, kteří vědí, že zdraví není samozřejmost.

Kontakt:

Honza Kolařík: e-mail: honza.koly@seznam.cz

Maria Křepelková, ředitelka Život dětem o.p.s., e-mail: maria.krepelkova@zivotdetem.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Keywords ČR-sociální-zdraví-kondice-charita-Život dětem

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Health service
Media, society and lifestyle

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.