Řešení dermatologických problémů, které způsobuje časté používání dezinfekce

Jednou z hlavních zbraní proti šíření covidu-19, kterou komunikuje i WHO, je používání dezinfekčních prostředků na bázi alkoholu a časté mytí rukou. Za poslední rok si lidé zvykli na používání dezinfekce u všech vstupů do veřejných prostor. Až 86 procent Čechů si dezinfikuje ruce minimálně 3x denně, pětina z nich dokonce více než 10x za den. Vyplývá to ze studie Nielsen Omnibus, která byla realizována na reprezentativním vzorku 513 respondentů v lednu 2021. Opakovaná a častá dezinfekce sice přispívá k prevenci proti šíření viru, přináší však také nežádoucí dermatologické problémy či nemoci rukou.

Problém jsou dostupné dezinfekce

MUDr. Lucie Jarešová, zkušený dermatolog: "V dnešní době se setkáváme s nutností používání dezinfekce několikrát denně. Alkoholová dezinfekce ničí viry i bakterie, ale také může oslabovat přirozenou kožní bariéru rozpouštěním lipidových částic. To může vést k vysušování kůže a ke vzniku ekzémů. Produkt od firmy Bioderma kompenzuje snížení obsahu lipidů v kůži díky speciálním biomimetickým lipidům. Během dezinfekce kůže dochází k odstranění mikroorganismů a zároveň je kůže chráněna před vysušením."

Společnost NAOS prostřednictvím své značky BIODERMA řešila právě obavy z narušení kožní bariéry, ke které často dochází v důsledku používání dezinfekce na bázi alkoholu. Výzkum NAOS obavy potvrdil a tato zjištění podporují i jiné průzkumy. Například ve Francii 97 % zdravotníků uvádí vznik onemocnění kůže a 76 % zdravotníků potvrdilo, že se u nich objevila dermatitida. V průzkumech se často objevují i problémy jako svědění či praskání kůže.

Fakta v číslech ze studie Nielsen Omnibus, která byla realizována v Čechách na reprezentativním vzorku 513 respondentů v lednu 2021.

Jak často si Češi v současnosti, tedy v období od začátku pandemie covid-19, v průměru během dne myjí/dezinfikují ruce:

- Více než 3x denně – 86 procent

- Více než 10x denně - 17,3 procenta

- 31 procent mužů a žen si myje ruce více než 6x denně

Až 52 procent Čechů uvádí, že pociťuje zhoršení kvality pokožky rukou v souvislosti s nadměrným používáním mýdla či dezinfekce nyní během epidemie. Mezi nejčastější problémy Češi uvádějí:

- Suchost rukou: 38,9 procenta

- Svědění: 8,9 procenta

- Praskliny: 9,0 % procent

- Loupání pokožky: 4,5 procenta

- Dermatitida kůže: 2,4 procenta

NAOS chtěl najít bezpečnější a šetrnější alternativu k dezinfekci pokožky, čímž je Biphase Lipo alcoolique od top hráče dermokosmetiky na českém trhu, značky BIODERMA. Mgr. Jana Kundratová, Ph.D., Medical & Scientific manažer NAOS: "Jde o vůbec první ochranu pokožky rukou s dvojitým účinkem - eliminace virů, bakterií, kvasinek a zároveň relipidační účinek v jednom kroku. Jednoduchá myšlenka se stala skutečnou inovací na globální úrovni. Patent byl zaregistrován pro celosvětové použití." NAOS dokonce 100 % zisku z prodeje produktu Biphase Lipo alcoolique věnuje nadacím, sdružením a nevládním organizacím, které se podílejí na boji s epidemiemi.

Biphase Lipo alcoolique je kombinace dvou složek: alkoholové složky (90 procent), která dokonale eliminuje nežádoucí viry, či jiné mikroby, a lipidické složky (10 procent), která doplňuje epidermální lipidy přirozeně se vyskytující v hydrolipidickém filmu. To znamená, že funguje jako spolehlivá dezinfekce a zároveň jako vhodná výživa a ošetření pokožky rukou. Biphase Lipo alcoolique od Biodermy během 30 sekund ničí více než 99,9 procenta virů, bakterií a kvasinek. Ihned po nanesení se projeví výživné účinky v podobě filmu na pokožce, který významně snižuje ztráty transepidermální vody (TEWL) již po 14 dnech používání, což má za následný efekt zlepšení funkce bariéry před dehydratací pokožky rukou.

Více informací na www.bioderma-cz.com

O NAOS

Když Jean-Noël Thorel (farmaceut a biolog) vytvořil v roce 1977 první produkty BIODERMA a Institut Esthederm, propojil kosmetiku s biologií a položil tak základy aktivní kosmetiky, jejímž cílem je změnit standardy. Řídil se způsobem, který dnes známe pod pojmem moderní kosmetologie. V současnosti je NAOS mezinárodní společnost, která se díky inovacím a odbornosti v ekobiologii stala významným hráčem v oblasti péče o pokožku. NAOS má zastoupení ve více než 100 zemích světa a vyrábí se exkluzivně v závodě NAOS Les Laboratoires, v Aix-en-Provence ve Francii, za účelem kontroly kvality a jedinečného složení svých výrobků. NAOS a jeho tři značky - BIODERMA, Institut Esthederm a ETAT PUR - vyznávají jedinečný přístup ekobiologie jako kombinace biologie a ekosystému, čímž přináší nová řešení v péči o pokožku. Tu vnímá jako ekosystém v trvalé interakci se svým prostředím. Namísto nadměrné péče o pokožku považuje za důležité naučit ji, jak správně fungovat tak, aby si dokázala obnovit přirozenou rovnováhu, bez ohledu na vlivy okolí. Inspirovaný životem a řízený srdcem. V tomto duchu je NAOS akcionářem nadace, jejímž cílem je pomáhat rozvíjet lidský potenciál. Více informací na www.naos.com.

Kontakt pro média:

Hana Pazderková

Neopublic

e-mail: hanka.pazderkova@neopublic.cz

Keywords ČR-chemie-koronavirus-zdraví-kosmetika-firmy-NAOS-Neopublic

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Health service
Chemical and pharmaceutical industries

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.