Skupina Shanghai Electric Wind Power Group vstupuje na burzu SSE STAR a dává nový impuls světovému odvětví větrné energie

V budově šanghajské burzy cenných papírů se 19. května 2021 konal slavnostní ceremoniál u příležitosti primární veřejné nabídky akcií (IPO) společnosti Shanghai Electric Wind Power Group Co., Ltd. (dále jen "Shanghai Electric Wind Power Group") (688660), dceřiné společnosti Shanghai Electric Group Co. Ltd. (dále jen "Shanghai Electric" nebo „společnost") (601727.SS a 02727.HK), na burze cenných papírů v Šanghaji (Shanghai Stock Exchange Science and Technology Innovation Board). Uvedení na burzu zahájilo významnou éru v historii společnosti a slouží jako nový odrazový můstek, který firmě pomůže urychlit celosvětový přechod k ekonomice poháněné ekologičtější a udržitelnější větrnou energií.

Skupina Shanghai Electric Wind Power Group podala žádost o vstup na šanghajskou burzu v červnu 2020. Po téměř ročních přípravách byla společnost krátce po on-line prezentaci úspěšně uvedena na burzu SSE Sci-Tech Innovation Board.

„Příjmy ze vstupu na burzu pomohou skupině Shanghai Electric Wind Power Group vyvíjet nové produkty a technologie, budovat nové základny, urychlit digitální transformaci a zvýšit celkové kapacity v oblasti testování produktů. Podpoří náš plán na maximum využívat konkurenčních výhod naší společnosti a nabídnou nám nové možnosti růstu na základě investic do nových chytrých služeb a výroby. Kromě toho poslouží také k optimalizaci kapitálové struktury společnosti a zvýší její odolnost vůči rizikům," uvedl Ťin Siao-lung, předseda představenstva společnosti Shanghai Electric Wind Power Group.

Oznámení o veřejném úpisu akcií společnosti Shanghai Electric Wind Power Group přichází na pozadí čínského závazku dosáhnout vrcholu emisí oxidu uhličitého před rokem 2030 a uhlíkové neutrality před rokem 2060. Vstup na burzu pomůže sladit schopnosti a odborné znalosti firmy v oblasti větrné energie se strategií transformace energetiky v Číně za účelem nového formování role větrné energie v odvětví obnovitelných energetických zdrojů.

Společnost Shanghai Electric Wind Power Group, která je lídrem v čínském průmyslu větrných turbín na moři, je jednou z největších světových společností v oblasti větrné energie a její činnost zahrnuje navrhování, výrobu, provoz a údržbu větrných turbín, investice do výstavby a provozu větrných farem. Skupina Shanghai Electric Wind Power Group vyvinula technologický plán, který je založený na licencování produktů, strategické spolupráci a nezávislém výzkumu a vývoji. Společnost si vypracovala strategický plán na podporu rozvoje větrné energie, který je spojen se silnou digitální kapacitou umožňující budoucí rozvoj odvětví.

V březnu 2021 zařadila agentura Bloomberg New Energy Finance (BNEF) společnost Shanghai Electric mezi deset největších světových výrobců větrných turbín. Podle údajů BNEF se celková kapacita nově instalovaných turbín společnosti Shanghai Electric v loňském roce zvýšila o 5,07 GW, což jí pomohlo dostat se do první desítky v globálním žebříčku trhu s větrnou energií. Společnost Shanghai Electric je po firmě Siemense Games největší čínskou firmou v oblasti mořských větrných elektráren s instalovaným výkonem 1,26 GW (v roce 2020).

„Shanghai Electric bude při pohledu do budoucna využívat nové příležitosti, které nabízí globální revoluce v energetice. Tím, že se budeme věnovat rozvoji zelené energie, budeme pohánět rozvoj inteligentní energetiky a vytvoříme „bezuhlíkový" průmyslový ekosystém pro odvětví obnovitelné energie," řekl Ťin Siao-lung.

Související odkaz: www.shanghai-electric.com

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1520900/1.jpg Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1159638/LOGO_Logo.jpg

KONTAKT: Shen Jin, +86(21)23196217, shenjin@shanghai-electric.com

Keywords Čína-energie-ekologie-firmy-Shanghai Electric

Region
Asia, Australia

Category
Energy, raw materials

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.