Festival Khamoro je zpět!

Světový romský festival Khamoro znovu rozzáří Prahu živou hudbou

Světový romský festival Khamoro znovu rozzáří Prahu živou hudbou

Světový romský festival Khamoro znovu rozzáří Prahu živou hudbou! Těšit se můžete na nabitý kulturní program a mezinárodně uznávané romské umělce:

31. 05. 2021 20:00, JAZZ DOCK, Django Always/ DE, CZ

Poprvé v rámci gypsy jazzových večerů zahraje kapela, jejíž členové jsou Sint Romové z České republiky. V kapele "Django Always" se potkávají kytarista Karel Vlasák, jeho syn, virtuóz Tchavolo „Carlito“ Vlasák spolu s německými Sinti hudebníky Kussi Weissem a Tschabo Franzem s doprovodem Jana Hanzla, pražského kontrabasisty.

01. 06. 2021 20:00, JAZZ DOCK, Joscho Stephan Trio / DE

Joscho Stephan má za sebou spolupráce s gypsy jazzovými ikonami, ale nebojí se přestupovat žánrové hranice. Pravidelně totiž vystupuje například s kubánským jazzovým saxofonistou a klarinetistou Paquitem de Riverou nebo hravým australským kytaristou Tommym Emmanuelem.

03. 06. 2021 20:00 JERUZALÉMSKÁ SYNAGOGA, Koncert klasické hudby: Miroslav Rác / SK hosté.

Klavírista a skladatel Miroslav Rác se ve své tvorbě věnuje připomínce romského holokaustu. Již v patnácti letech vystupoval v polské Národní filharmonii, o pár let na Evropském kongresu věnovanému romské mládeži a v posledních letech se představil publiku v Paříži, Londýně nebo Tel Avivu. V Jeruzalémské synagoze vystoupí se svou autorskou tvorbou pro sólový klavír, ale na vybrané tradiční romské písně si přizve zpěvačku Pavlínu Matiovou.

Festival je realizován za finanční podpory hlavního města Prahy, ministerstva kultury, Fondů EHP 2014 – 2021, nadace Bader Philanthropies, velvyslanectví Spolkové republiky Německo v Praze, Česko–německého fondu budoucnosti, MČ Praha 1 a MČ Praha 5.

Kontakt: Světový romský festival Khamoro khamoro.cz

Keywords ČR-kultura-menšiny-Romové-festival-Slovo 21

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Media, society and lifestyle
Culture
Services, tourism

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.