K Alianci pro budoucnost se připojují další dva politické subjekty

K Alianci pro budoucnost, která sdružuje již několik neparlamentních stran a hnutí, se nově připojilo i hnutí Zdraví Sport Prosperita a Starostové pro kraj. "Aliance pro budoucnost má za cíl primárně sdružovat osobnosti velké odborné kvality místo politiků, a to se nám zatím zdárně daří,“ zhodnotil předseda Aliance pro budoucnost Pavel Sehnal.

Hnutí Zdraví Sport Prosperita má ve svém středu několik významných osobností s odborným vzděláním v lékařství, ekonomii i školství, zároveň má i zkušenosti s lokální politikou. V minulém roce kandidovalo za hnutí i několik osobností do Senátu. Mezi nimi například i Filip Smoljak nebo Vladimír Dryml, chirurg s mezinárodní praxí.

“Naším cílem je změnit pořádky, které jsou zavedené v České republice. Vždy jsme byli jako sportovci zvyklí dělat věci navíc a stejně tak tomu bude i při našem vstupu do vrcholné politiky. Máme k tomu sílu i odbornost,” říká Zdeněk Kubec, předseda hnutí.

“Aliance pro budoucnost má za cíl primárně sdružovat osobnosti velké odborné kvality místo politiků, a to se nám zatím zdárně daří. Hnutí Zdraví Sport Prosperita má potenciál obohatit naše kandidátky o velké osobnosti z oblasti zdravotnictví a sportu. V jejich gesci budou také tato témata v našem volebním programu. Tím věříme, že bychom mohli mít nejlépe zpracovaný program ze všech kandidujících subjektů,” komentuje přistoupení k Alianci pro budoucnost její předseda Pavel Sehnal.

“Naše hnutí má sedm priorit a tři speciální témata, za kterými stojí vždycky garant, určitá osobnost s velkým přesahem, který danému tématu plně rozumí. Mezi takové osobnosti patří například Roman Musil, čtyřnásobný paralympijský vítěz, který je garantem podpory zdravotně handicapovaných,” doplňuje program Zdraví Sport Prosperita Kubec. Dalším subjektem, který se připojil k v březnu vzniknuvší Alianci pro budoucnost jsou Starostové pro kraj, které přístup v APB dodal impuls k angažování se v celostátní politice.

“Starostové pro kraj jsou úplně přirozeným spojením úspěšných osobností v městech a obcích, kterých si lidé všímají pro jejich myšlenky a činy a opakovaně je volí. Nehrajeme si na politiky, kteří mají ambici řídit zeměkouli a získávat funkce, naší prioritou bylo a je řídit dobře naše obce,” vyjadřuje se k fungování Starostů pro kraj Helena Kubcová.

Oba přistupující subjekty zaznamenaly úspěchy na regionální úrovni, kdy v komunálních volbách v Ústí nad Labem získalo uskupení Zdraví Sport Prosperita přes 5 procent volebních hlasů se ziskem 2 mandátů. Druhý subjekt Starostové pro kraj získal v krajských volbách v Moravskoslezském kraji v minulém roce 2,5 procenta.

Mgr. Jiří Bílek

www.aliance.cz

Keywords ČR-strany-Aliance pro budoucnost

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Politics, public administration and courts

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.