FORPSI představuje své řešení pro Databázi jako službu

FORPSI představuje novou službu Databáze jako služba (DBaaS). Škálovatelná, bezpečná a cenově dostupná, FORPSI Cloud DBaaS je ideálním řešením pro správu vašich dat v cloudu. K dispozici jsou řešení se sdílenými i vyhrazenými zdroji.

INTERNET CZ, a. s. (www.forpsicloud.cz) představuje řešení Databáze jako služba (DBaaS), které nabízí ideální technologické zázemí pro správu dat v cloudu.

DBaaS poskytuje IT manažerům, vývojářům a softwarovým společnostem nástroj pro vývoj aplikací bez starostí o správu infrastruktury, hardware či zabezpečení, testovací prostředí pro vývoj a produkční servery s vyhrazenými zdroji jejichž konfiguraci lze snadno měnit.

FORPSI Cloud DBaaS se svými vlastnostmi podobá managed službám. Správa infrastruktury, hardwaru, konfigurace enginu databáze, aktualizace či zálohování – to vše probíhá automaticky. Jasné a transparentní náklady je možné sledovat v rozhraní. Zákazník tak získává komplexní cloudovou infrastrukturu s takřka neomezenými zdroji a prvotřídním zabezpečením.

Řešení DBaaS jsou k dispozici ve dvou variantách, obě s měsíčním předplatným.

● DBaaS se sdílenými zdroji: pro vývojová a testovací prostředí nebo jako produkční prostředí pro „nekritické“ aplikace. Sdílené výpočetní zdroje pro snížení nákladů, 1 databáze s až 30 simultánními připojeními a 1 výchozí uživatel s oprávněními „lite-admin“. Cenový model závisí výhradně na obsazeném prostoru, jehož velikost lze kdykoli změnit;

● DBaaS s dedikovanými zdroji: pro produkční prostředí díky garantovaným výpočetním zdrojům. Počet databází není limitován, stejně tak vytváření uživatelů a správa jejich oprávnění. Cenový model je založen na charakteristikách vyhrazené instance, výpočetní zdroje (CPU a RAM) a úložný prostor je možné navyšovat podle potřeb zákazníka.

Oba balíčky zahrnují 1 veřejnou IP adresu, 1 automatickou denní zálohu (obnova dat až 7 dní zpětně) s možností doplňkové služby Backup on demand.

Možnost volby systému pro správu databází:

● MySQL, systém s otevřeným zdrojovým kódem, který umožňuje archivovat, načítat, upravovat a spravovat databáze. Díky rozsáhlé sadě integrovaných nástrojů, snadné obsluze a vysokému výkonu se stal jedním z nejpopulárnějších systémů u uživatelů;

● Microsoft SQL Server, ideální systém pro vývoj jednoduchých i složitých aplikací, který umožňuje efektivní správu velkého množství dat s vynikajícím výkonem a vysokými standardy zabezpečení.

„Cloudové platformy jsou stále častěji využívány nejen pro vývoj, ale také v produkčním prostředí nových projektů. Vývojáři preferují při své orientaci na aspekty projektu připravená řešení. Případná konfigurace a správa služby by znamenala režii navíc,“ uvádí Erich Syrovátka, provozní ředitel INTERNET CZ, a.s. „Odpovídáme na tyto potřeby doplněním naší nabídky cloudových služeb o databázové systémy s automatizovaným vytvářením, možností zálohování a širokou škálovatelností. FORPSI Cloud DBaaS nabízí dostatečně robustní řešení pro podnikové systémy a cenové modely zároveň umožňují využití i pro soukromé účely.“

Více informací: https://www.forpsicloud.cz/database-as-a-service

O společnosti:

INTERNET CZ, a. s.

Společnost působí od roku 2002 na trhu pod značkou FORPSI a FORPSI Cloud. Je největším registrátorem domén na českém trhu, poskytuje hostingové služby a cloudová řešení pro podnikatele i společnosti. Sídlí v obci Ktiš, kde je zároveň umístěno datacentrum. INTERNET CZ je součástí skupiny Aruba Group – jednoho z největších světových poskytovatelů cloudových služeb.

Více informací na www.forpsi.com, www.forpsicloud.cz

Kontakt:

Ilona Filípková

Manažerka marketingu pro ČR

press@forpsi.com

Keywords ČR-internet-služby-firmy-INTERNET CZ

Region
Budejovice region

Category
Services, tourism
IT, telecommunications

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.