V Levandulovém údolí ve středočeské Chodouni vyroste ovocný sad

Zakladatelka a majitelka Levandulového údolí Helena Neumannová

Zakladatelka a majitelka Levandulového údolí Helena Neumannová

Díky velkorysému daru Nadace Tipsport se v sobotu 17. dubna 2021 uskuteční výsadba třešňového a švestkového sadu v Levandulovém údolí ve středočeské Chodouni. Akce je součástí iniciativy Sázíme budoucnost, jejímž generálním partnerem je Nadace Tipsport. Vysazené stromy přispějí ke zklidnění větru a zadržování vody v krajině Levandulového údolí. Místo je unikátní nejen pěstováním BIO Levandule Chodouňské s prokazatelnými účinky na zdraví a psychickou pohodu, ale také jedinečnou polohou uprostřed brdských lesů a proslulých vápencových moří.

Cílem projektu Sázíme budoucnost je vysazení 10 miliónů stromů pro odolná města a zdravou krajinu po celé republice během 5 let. Iniciativa by měla pomoci zchladit česká města a podpořit odolnost české krajiny vůči dopadům klimatických změn. Projekt propojuje obce, spolky, státní instituce, školy, zemědělce, donátory nebo dobrovolníky.

Zakladatelka a majitelka Levandulového údolí Helena Neumannová k tomu dodává: „Ráda bych poděkovala Nadaci Tipsport za tento krásný dar. Těším se na společné výsledky spolupráce a také na to, že jsme posunuli číslo vysazených stromů v rámci projektu Sázíme budoucnost o kousek blíž k cíli – tedy k 10 milionům vysazených stromů.“

Partnerem sázení stromů v Levandulovém údolí je spolek Park dětem, jehož cílem je vybudovat naučně-vzdělávací park, který povede děti ze škol, školek a rodin v České republice ke zvídavosti, kreativitě, podnikavosti, hrdosti na naše národní bohatství a kulturní dědictví a k chuti být společensky aktivní a zodpovědný.

Více informací na http://www.levanduloveudoli.cz a http://www.sazimebudoucnost.cz.

Levandulové údolí můžete sledovat také na sociálních sítích: IG: @levandulove.udoli FCB: Levandulové údolí

Pozn.: Akce je vzhledem k aktuálním vládním nařízením neveřejná.

Kontakt pro média:

Mariana Pohlová

PR & média

Tel.: 724 351 554

E-mail: pohlova@m-communication.cz; mariana@levanduloveudoli.cz

www.levanduloveudoli.cz

Keywords ČR-zemědělství-zajímavosti-trendy

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Media, society and lifestyle
Agriculture, environment

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.