Gebrüder Weiss provozuje pravidelnou železniční linku z Číny do České republiky

Gebrüder Weiss provozuje pravidelnou železniční linku z Číny do České republiky

Gebrüder Weiss provozuje pravidelnou železniční linku z Číny do České republiky

Gebrüder Weiss zareagoval na omezenou dostupnost přepravní kapacity z Číny do Evropy nabídkou pravidelné sběrné kontejnerové služby s využitím železničního spojení. „Českým importérům nabízíme alternativu k letecké a námořní nákladní dopravě z celého čínského území, kterou je vlakové spojení. Kontejnery se zásilkami konsolidovanými pod naším dohledem odjíždí z X´ianu každý týden a po 18 až 21 dnech jsou bez jakékoli překládky přistaveny k odbavení na naší centrále v Jenči u Prahy,“ uvádí Jan Kodada ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

Rozvoj železničního přepravního spojení mezi Čínou a Evropou je součástí strategie Gebrüder Weiss, která je zaměřena na znovuobnovení Hedvábné stezky. „Velmi nás těší, že právě Česká republika je v síti Gebrüder Weiss první, která nabízí pravidelné vlakové dopravní LCL spojení. Domníváme se, že právě nyní, kdy ceny i kapacita letecké a námořní dopravy prochází turbulentním vývojem, je železnice velmi hodnotnou a efektivní alternativou, ať už se jedná o cenovou hladinu nebo časové hledisko,“ říká Jan Kodada.

Gebrüder Weiss těží v tuto chvíli ze sítě 16 vlastních poboček na čínském území. Zákazníci se tak mohou spolehnout na vyzvednutí zásilek po celé pevninské Číně. Zásilky jsou pak pod dohledem Gebrüder Weiss naloženy do vlastních kontejnerů v terminálu v X´ianu. „Veškeré zboží, které je do našeho sběrného kontejneru naloženo, putuje bez dalších překládek přes Ostravu a Syrovice až do centrály v Jenči. To má bezpochyby pozitivní vliv na bezpečí celé přepravní operace,“ říká Jan Kodada.

Přeprava kontejnerů vlakem z Číny do Jenče trvá 18-21 dnů, je tedy přibližně o polovinu rychlejší než spojení námořní. Zároveň jde o vyváženou alternativu k dopravě letecké, která je aktuálně zhruba osmkrát nákladnější než železniční varianta Gebrüder Weiss. Součástí nabídky je také celní odbavení zboží nebo odborná asistence při volbě vhodného balení.

„Pro naše klienty je železniční spojení atraktivní díky vyvážené kombinací pravidelnosti, spolehlivosti a bezpečnosti zásilek, svoji roli jistě hraje i zajímavá cena. V současnosti vypravujeme z Číny do ČR každý týden přes 3 kontejnery 40 HC a v letošním roce očekáváme další nárůst zájmu o tuto službu,“ uzavírá Jan Kodada.

O společnosti:

Firma Gebrüder Weiss zaměstnává více než 7400 zaměstnanců ve 170 vlastních pobočkách a patří k předním přepravcům a logistickým firmám v Evropě. Zastřešen společností Gebrüder Weiss Holding AG se sídlem v rakouském Lauterachu sdružuje tento podnik kromě svých hlavních obchodních divizí, jimiž jsou pozemní přeprava, letecká a námořní přeprava a logistika, též řadu vysoce specializovaných oborových řešení a dceřiných společností – mj. logistické poradenství x|vise, tectraxx (oborový specialista pro high-tech firmy), dicall (komunikační řešení, průzkum trhu, školení), Rail Cargo (železniční přeprava) a balíkovou službu Gebrüder Weiss Paketdienst, spolupodílník rakouské společnosti DPD. Toto propojení umožňuje koncernu reagovat rychle a flexibilně na požadavky zákazníků. Zásluhou velkého množství ekologických, ekonomických a sociálních opatření je tento rodinný podnik s historií v oblasti přepravy dlouhou více než 500 let považován i dnes za průkopníka v otázce udržitelného hospodaření.

V České republice společnost Gebrüder Weiss zaměstnává 366 zaměstnanců. Poskytuje tuzemské a mezinárodní pozemní přepravy, leteckou a námořní přepravu, skladovou logistiku a komplexní logistická řešení šitá na míru.

Kontakt:

https://www.gw-world.com/cz/

Keywords ČR-Čína-železnice-služby-doprava-firmy-Gebrüder Weiss

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Automotive industry, transport and machinery
Services, tourism

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.