ABSL, University of New York in Prague a Hackett Institute spouští MBA program zaměřený na podnikové služby

ABSL, University of New York in Prague a Hackett Institute spouští MBA program zaměřený na podnikové služby

ABSL, University of New York in Prague a Hackett Institute spouští MBA program zaměřený na podnikové služby

Asociace ABSL, která v ČR sdružuje centra zákaznických, podnikových a IT služeb, spouští ve spolupráci s University of New York in Prague (UNYP) a Hackett Institute unikátní MBA program určený zájemcům o rozšíření kvalifikace pro kariéru v rámci oboru podnikových služeb. Program tak podpoří rozvoj a růst tohoto oboru, který se do pěti let může stát dominantním odvětvím české ekonomiky.

Nově vytvořený MBA program je prvním a jediným MBA studiem se zaměřením na Global Business Services (podnikové služby) dostupným v České republice. Program se skládá z 12 kurzů pod vedením lektorů UNYPu, 10 kurzů Hackett Institute a řady přednášek od členů ABSL. Každý absolvent obdrží kromě MBA diplomu i diplom v rámci mezinárodně uznávané certifikace od Hackett Institute. Studenti se budou v rámci studia zabývat tématy strategického řízení v digitální době, financí, marketingu, projektového řízení či lidských zdrojů a rozvíjet budou i své manažerské schopnosti. Všechna témata reflektují potřeby oboru a jsou silně svázána s praktickými příklady a zkušenostmi z praxe.

První studenti mohou nastoupit do programu již v říjnu tohoto roku. Studium bude probíhat vždy dva víkendy v měsíci a potrvá celkem 18 měsíců. Zaměstnanci z členských organizací ABSL zaplatí za studium 11.000 eur, ostatní o 3000 eur více.

Obor podnikových služeb dnes zaměstnává 120.000 lidí a patří k nejrychleji se rozvíjejícím odvětvím na českém trhu. Dle nedávno zveřejněné studie, kterou publikovala asociace ABSL s poradenskou společností McKinsey & Company, se obor do roku 2025 zařadí mezi nejdůležitější sektory české ekonomiky z hlediska zaměstnanosti i ekonomické výkonnosti. Zároveň má potenciál proměnit Českou republiku z tradiční výrobní ekonomiky s levnou pracovní silou na zemi moderních a inovativních služeb s vysokou přidanou hodnotou. Vzdělání šité na míru tomuto oboru bude proto stále důležitější.

"Obor se velmi dynamicky rozvíjí, stojí u zrodu inovací velkých světových firem, rozšiřuje záběr a roste. Spolu s tím však roste i potřeba rozvíjet manažery a rozšiřovat jejich kvalifikaci o nové oblasti, ať už jde o řízení lidí v digitální době, kvalitní práci s daty, zavádění inovací či strategie rozvoje. Jsem přesvědčen o tom, že patřičně zaměřené manažerské vzdělávání má potenciál růst podnikových služeb dále podpořit. Program, který jsme vytvořili ve spolupráci s University of New York in Prague a Hackett Institute, zároveň otevře absolventům velmi zajímavé kariérní šance," okomentoval Jonathan Appleton, ředitel asociace ABSL.

"Lidé pracující v podnikových službách se od transakčních činností stále více přesunují ke kvalifikovanějším úkolům. Klientům z celého světa poskytují například obchodní analytiku a řadu dalších služeb, které jsou zásadní pro strategické rozhodování dané společnosti. Kontinuální vzdělávání v tomto sektoru je tak velmi důležité a zaměstnancům dává konkurenční výhodu i schopnost porozumět současným výzvám," doplnil Sotiris Karagiannis, ředitel MBA programů University of New York in Prague (UNYP). Profesní manažerské vzdělávání v podobě MBA programů se dle něj v České republice těší rostoucí oblibě a je vyhledáváno zejména členy středního a vrcholového managementu.

Kontakt: https://www.absl.cz/cs/

Keywords ČR-školy-služby-vysoké-firmy-ABSL

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Services, tourism
Science, education and school system

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.