Gebrüder Weiss očekává další nárůst B2C segmentu

Loňský rekordní nárůst doručování koncovým zákazníkům urychlil rozvoj programu Gebrüder Weiss, který se na B2C segment specializuje již řadu let. "Investice a rozšiřování naší nabídky služeb v oblasti B2C přináší úspěch v celém středoevropském regionu, další vzestup zájmu o koncové doručení je velmi pravděpodobný. Naše služba Home Delivery nyní nově zahrnuje například instalaci a ladění TV, instalaci setů pračka/sušička nebo instalaci amerických lednic případně vynesení a umístění rozměrných kusů přímo na místo jejich použití," říká Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

Přechod spotřebitelských nákupů do online v prostředí zaznamenal v roce 2020 i díky opatřením v souvislosti s pandemií koronaviru rekordní tempo. "V meziročním srovnání s rokem 2019 evidujeme více než 42% nárůst v počtu zásilek B2C. Jenom v České republice jsme v roce 2020 koncovým zákazníkům doručili téměř 200.000 zásilek," uvádí Jan Kodada.

Rozvoj programu Home Delivery je dlouhodobou prioritou Gebrüder Weiss v regionu celé střední Evropy. Od února 2020 je nově součástí portfolia služeb také instalace televizí, která doplňuje současné portfolio této specializované služby. K němu patří mimo jiné také doprava rozměrných a těžkých břemen jako jsou Americké lednice, kotle, bojlery, nábytek nebo trezory až na místo použití. Samotná služba instalace TV představuje domluvení konkrétního termínu doručení dvoučlennou posádkou, vynesení, vybalení a také sestavení přístroje včetně jeho zapojení a naladění. Součástí služby je zároveň odvoz obalových materiálů a zajištění jejich ekologické likvidace

"Již v průběhu roku 2020 jsme investovali do mechanizace, která dvoučlenným posádkám umožňuje prakticky kamkoli přivézt a v případě zájmu také instalovat i značně rozměrné předměty do hmotnosti až 170 kilogramů. Jde nám jednak o efektivitu našich postupů a smysluplné využití techniky, ale v neposlední řadě také o ještě bezpečnější doručení a spokojenost našich zákazníků i koncových uživatelů," vysvětluje Jan Kodada.

Nárůst segmentu elektronického obchodování B2C v průběhu roku 2020 přitom hlásí téměř všechny země v Evropě, kde je program Home Delivery Gebrüder Weiss poskytován. "Aby naše společnost jako lídr na trhu mohla uspokojit další požadavky, investovala například 6,8 milionů EUR do rozšíření svého logistického centra v Maria Lanzendorf u Vídně, kde se odbavuje na 40% B2C zásilek pro rakouský trh. K dispozici tak má dalších téměř 5 000 metrů čtverečních manipulačního prostoru. Větší halu využívá také B2C crossdock v maďarské Budapešti, v České republice proběhne letos rozšíření areálů v Jenči a Syrovicích, které nám přinese nárůst skladové a manipulační plochy, speciální vykládkové rampy pro menší B2C vozidla a především umožní ještě efektivnější a rychlejší odbavení zásilek," dodává Jan Kodada.

O společnosti:

Firma Gebrüder Weiss zaměstnává více než 7 300 zaměstnanců ve 150 vlastních pobočkách a patří k předním přepravcům a logistickým firmám v Evropě. Zastřešen společností Gebrüder Weiss Holding AG se sídlem v rakouském Lauterachu sdružuje tento podnik kromě svých hlavních obchodních divizí, jimiž jsou pozemní přeprava, letecká a námořní přeprava a logistika, též řadu vysoce specializovaných oborových řešení a dceřiných společností - mj. logistické poradenství x|vise, tectraxx (oborový specialista pro high-tech firmy), dicall (komunikační řešení, průzkum trhu, školení), Rail Cargo (železniční přeprava) a balíkovou službu Gebrüder Weiss Paketdienst, spolupodílník rakouské společnosti DPD. Toto propojení umožňuje koncernu reagovat rychle a flexibilně na požadavky zákazníků. Zásluhou velkého množství ekologických, ekonomických a sociálních opatření je tento rodinný podnik s historií v oblasti přepravy dlouhou více než 500 let považován i dnes za průkopníka v otázce udržitelného hospodaření.

V České republice společnost Gebrüder Weiss zaměstnává 367 zaměstnanců. Poskytuje tuzemské a mezinárodní pozemní přepravy, leteckou a námořní přepravu, skladovou logistiku a komplexní logistická řešení šitá na míru.

Kontakt

Šárka Hálová

Jiří Kolář

Marketing Manager Gebrüder Weiss spol. s.r.o.

Knowlimits

E-mail: sarka.halova@gw-world.com

e-mail: kolar@know.cz

www.gw-world.com

Keywords ČR-služby-doprava-firmy-Gebrüder Weiss

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Automotive industry, transport and machinery
Services, tourism

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.