Shanghai Electric v roce 2020 získala lepší rating v oblasti firemní sociální a environmentální odpovědnosti (HSI ESG)

Společnost Shanghai Electric Group (dále jen „Shanghai Electric" nebo „společnost"), přední světový výrobce a dodavatel zařízení pro výrobu elektrické energie, průmyslového vybavení a integračních služeb dosáhla zlepšení svého hodnocení a v rámci Hang Seng Indexu (HSI) získala stupeň A za sociální, firemní a environmentální odpovědnost (ESG). Získání vyššího hodnocení je odrazem zvýšeného úsilí, které firma v rámci svých opatření na snížení dopadů pandemie COVID-19 věnuje boji s chudobou, ochraně, životního prostředí, zdraví a bezpečnosti práce (ESH).

Společnosti Shanghai Electric se daří naplňovat svou strategii v oblasti firemní sociální a environmentální odpovědnosti (ESG) a dobře si vede také v celé řadě dalších faktorů, které měří trvalou udržitelnost a sociální dopad na investice. Zpráva indexu Hang Seng Indexes, která firmu hodnotní z hlediska sociální, firemní a environmentální odpovědnosti (ESG) naznačuje, že společnost Shanghai Electric se v konkurenci 332 předních průmyslových podniků a 1435 dalších firem umístila mezi 10 % nejlepších z hlediska firemní odpovědnosti, odpovědnosti vůči životnímu prostředí, poctivosti podnikání, zákaznických reklamací a také z hlediska zapojení do komunit, kde působí.

Firma Shanghai Electric se nedávno stala součástí ratingu burzovního indexu Hang Seng Indexes v oblastech týkající se trvalé udržitelnosti a získala následující hodnocení: Hang Seng (China A) Corporate Sustainability Index - Index trvalé udržitelnosti Hang Seng pro Čínu (A), Hang Seng (Mainland and HK) Corporate Sustainability Index - Index trvalé udržitelnosti Hang Seng pro pevninskou Čínu a Hongkong a Hang Seng (China A) Corporate Sustainability Benchmark Index - Srovnávací index Hang Seng pro trvalou udržitelnost (A). Zvýšení ratingu je uznáním úsilí, které společnost Shanghai Electric v posledních letech vyvíjí v oblasti trvalé udržitelnosti a firemní odpovědnosti a za které získala také vyšší rating MSCI ESG v roce 2020.

Burzovní index Hang Seng Indexes uplatňuje při hodnocení zapojených firem velice přísný model. Na hodnocení zhruba 500 firem kotovaných na hongkongské burze a více než 1200 nejobchodovanějších firem (s akciemi typu A) z hlediska sociální, firemní a environmentální (ESG) odpovědnosti byla angažována nezávislá odborná zkušební organizace Hong Kong Quality Assurance Agency.

V době, kdy se pandemie stále šíří po světě, přijala společnost Shanghai Electric řadu opatření na pomoc těm, které onemocnění COVID-19 postihlo. Firma vytvořila tým pro výrobu chirurgických roušek a se svými partnery hodlá do 20. února 2021 zprovoznit 10 výrobních linek pro zvýšení denní výrobní kapacity na 100.000 až 120.000 kusů denně.

Doma firma Shanghai Electric darovala pobočce Červeného kříže ve Wu-chanu celkem sedm kusů CT přístrojů v hodnotě více než 24,75 milionů čínských jüanů (3,8 milionu dolarů). Do března loňského roku zaměstnanci firmy Shanghai Electric také darovali částku 8,8 milionu čínských jüanů na pomoc při odstraňování následků pandemie v Číně.

V rámci svých činností v oblasti firemní odpovědnosti se firma Shanghai Electric aktivně zapojuje do projektu odstraňování chudoby v zemědělských oblastech Číny. V roce 2018 firma darovala částku 2,25 milionu čínských jüanů vesnicím v provincii Jün-nan v jihozápadní Číně. Tento dar byl využit na budování silnic a nového pouličního osvětlení a pomohl zlepšit kvalitu života více než 4400 místních obyvatel. V roce 2019 firma také darovala celkovou částku 12,48 milionu čínských jüanů chudému městečku Feng-sien jižně od Šanghaje.

Firma také v průběhu první vlny pandemie COVID-19 pomáhala zahraničním projektům a svým partnerům. V březnu a dubnu 2020 společnost Shanghai Electric darovala chirurgické roušky firmám Fuji Electric Japan, Sarawak Energy v Malajsii, tepelné elektrárně Wassit Thermal Power Plant v Iráku a bloku Thar Block-1 integrované uhelné elektrárny v Pákistánu.

Společnost Shanghai Electric zintenzivnila své aktivity v oblasti ochrany životního prostředí, zdraví a bezpečnosti (EHS), vytvořila systém pro řízení zdraví a bezpečnosti a zřídila speciální výbory pro zavádění zásad EHS v jednotlivých regionech. Pro zajištění bezpečnosti svých zaměstnanců v Dubaji firma od vypuknutí pandemie COVID-19 spolupracuje se svými místními partnery na společném zavádění opatření proti šíření viru. V průběhu školení bezpečnosti práce dostali čínští i místní pracovníci firmy brožurky s pokyny a radami ohledně bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, a to v angličtině a v arabštině.

Firma také usiluje o minimalizaci dopadů své činnosti na životní prostředí. Ve spolupráci s ekology a odborníky na životní prostředí se společnost Shanghai Electric podílela na přesazení 180 stromů Mesquite v místě realizace projektu solární elektrárny v Dubaji, a to z oblasti o rozloze 40 kilometrů čtverečních.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1159638/LOGO_Logo.jpg

KONTAKT: Shen Jin, +86(21)23196217, shenjin@shanghai-electric.com

Keywords Čína-energie-ekologie-Shanghai Electric

Region
Asia, Australia

Category
Energy, raw materials

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.