Společnost Clarios jmenovala Dr. Wernera Benadeho vedoucím evropské divize

Společnost Clarios, největší výrobce autobaterií na světě, jmenovala s účinností od 4. ledna 2021 Dr. Wernera Benadeho na pozici Vice President a General Manager pro oblast Evropy, Blízkého východu a Afriky (EMEA). Werner Benade má více než 25 let zkušeností ve vedoucích pozicích v automobilovém a zpracovatelském průmyslu. Ve společnosti Clarios bude pro region EMEA zodpovědný za rozvoj řešení a technologií v oblasti autobaterií pro vozy zítřka.

"Jmenování na tuto pozici je pro mě velkou ctí. Společnost Clarios považuji za předního světového dodavatele technologií pro autobaterie příští generace, které udržitelným způsobem poskytují řešení pro vozidla blízké budoucnosti. Činnost firmy v Evropě stojí na velmi pevných základech vzešlých ze století inovací, udržitelného rozvoje a vysoce kvalitní výroby. Jsem rád, že mohu být u toho, až bude Clarios psát další kapitolu svého úspěšného rozvoje," uvedl Werner Benade ke svému jmenování.

Werner Benade přichází do společnosti Clarios z firmy HELLA se sídlem v německém Lippstadtu, kde byl zodpovědný za divizi autopříslušenství a speciálních řešení. Před příchodem do společnosti HELLA strávil více než dvacet let ve společnosti Robert Bosch, kde se postupně vypracoval na post výkonného ředitele a prezidenta společnosti pro příslušenství k elektrickému nářadí ve švýcarském zastoupení firmy se sídlem v Solothurnu.

Werner Benade získal doktorát v oboru aplikované termodynamiky a certifikát v oblasti klimatizační technologie na univerzitě GHS v Essenu a inženýrský titul na Rúrské univerzitě v Bochumi v oboru strojírenství.

Společnost Clarios zaměstnává v regionu EMEA více než 3800 lidí v jedenácti výrobních provozovnách, včetně sídla společnosti v německém Hannoveru, ve kterých vyrábí a následně dodává autobaterie všem významným automobilkám. Její produkty VARTA® patří mezi nejznámější a nejžádanější produkty společnosti na evropském i celosvětovém trhu s autopříslušenstvím.

- Picture is available at epa european pressphoto agency (http://www.epa.eu) -

Pro více informací prosím kontaktujte:

Clarios EMEA

Christian Riedel

Am Leineufer 51

30419 Hannover

Tel: +49 (0)511 975 1094

E-mail: Christian.M.Riedel@clarios.com

O společnosti Clarios

Společnost Clarios je světovým lídrem v oblasti pokročilých řešení pro skladování energie. Spolupracujeme s našimi zákazníky, abychom uspokojili rostoucí požadavky trhu na chytřejší aplikace v globálním měřítku. Našich 16.000 zaměstnanců vyvíjí, vyrábí a distribuuje portfolio vznikajících technologií baterií pro téměř každý typ vozidla. Technologie, které poskytují jedinečně udržitelný výkon nové generace a přinášejí spolehlivost, bezpečnost a pohodlí v každodenním životě. Přidáváme hodnotu na každém spojení v dodavatelském řetězci, což přispívá k pokroku komunit, kterým sloužíme, a planetě, kterou sdílíme. Jako signatář Globálního paktu OSN pro rok 2020 se Clarios zavazuje sladit svoje strategie a činnosti s obecnými principy zaměřenými na lidská práva, práci, životní prostředí a boj proti korupci.

Clarios je dceřinou společností Brookfield Business Partners, obchodní a průmyslové společnosti zaměřené na vlastnění a provozování vysoce kvalitních podniků, kterým pomáhá eliminovat překážky vysokých počátečních nákladů a/nebo nízkých výrobních nákladů.

Keywords ČR-automoto-energie-Clarios

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Automotive industry, transport and machinery
Energy, raw materials

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.