ČTK jedná o akvizici Profimedia.CZ, rozšíří nabídku fotografií

Česká tisková kancelář (ČTK) a skupina Profimedia.CZ a.s. vstoupily do závěrečné fáze jednání o možné akvizici společnosti Profimedia Českou tiskovou kanceláří. Obě strany si dnes potvrdily zájem transakci uskutečnit.

Cílem akvizice je nabídnout trhu kompletní službu v oboru poskytování fotografií a dalších vizuálních materiálů. Ta zákazníkům umožní pracovat pohodlně v jednom prostředí s efektivním vyhledáváním. Sdílený obsah na společné platformě umožní uživatelům ušetřit na doplňkových zdrojích bez ohledu na to, jaké konkrétní typy fotografií potřebují. Orientaci klientům zjednoduší i postupně sjednocované licenční podmínky. Odběratelé nepochybně ocení i to, že jejich fotografické potřeby budou administrovány z jednoho místa, které bude řešit veškeré jejich potřeby ohledně vizuálního obsahu.

Připravovaná akvizice umožní nabídnout klientům nové služby opírající se o spojení největšího národního tvůrce zpravodajství, fotografií a majitele bohatého historického fotoarchivu s největším poskytovatelem obrazového materiálu ze zahraničí, který zastupuje řadu špičkových světových fotobank.

Klienti společnosti Profimedia získají při zachování stávajících služeb nejen přístup k novému unikátnímu obsahu, ale také díky profesionálnímu a technickému zázemí ČTK přesnější a širší cílení v rámci jednotlivých témat, větší tematický záběr, nabídky výběrů fotografií k četným novým událostem do budoucna a podporu národní tiskové agentury.

Klienti ČTK získají při zachování stávajících služeb přístup k širší fotografické nabídce. Klienti obou společností budou navíc moci pracovat v jednom uživatelském rozhraní.

Akvizicí společnosti Profimedia dosáhne ČTK na další zahraniční trhy s fotografiemi. Získá také moderní technologickou platformu pro prodej fotografií, která byla vyvinuta interně v Profimedii a už nyní slouží několika fotobankám na světě. Rozšířením nabídky vizuálního obsahu cílí ČTK především na nemediální trh, na němž cítí příležitost k rostoucímu uplatnění agenturních služeb. Vedení ČTK od spolupráce obou významných hráčů v oblasti vizuálních zdrojů očekává rovněž posílení ekonomických přínosů pro provoz agentury.

ČTK je národní tisková agentura zřízená zákonem. Svůj provoz zajišťuje vlastní obchodní činností a nepobírá dotace z veřejných zdrojů. Multimediální servis ČTK nabízí denně 450 až 600 zpráv, zhruba 300 vlastních zpravodajských i ilustračních fotografií a další fotografie od partnerů z celého světa, které zastupuje, mezi něž patří například americká AP, německá dpa a další přední světoví tvůrci, ale i jednotliví fotografové. Ve zdigitalizované části fotoarchivu ČTK je nyní přes milion fotografií a tento počet se průběžně zvyšuje. ČTK má zhruba 250 zaměstnanců a roční obrat více než 250 milionů korun.

Skupina Profimedia.CZ a.s. nabízí více než 200 milionů fotografií od svých partnerů, mezi něž patří například Shutterstock, AFP, New York Times. Zastupuje více než 350 dodavatelů snímků z celého světa ze všech oblastí: ilustrační fotografie, zpravodajství, celebrity, móda, jídlo, zahrada, portréty, historické fotografie. Součástí obchodu je mateřská Profimedia se sídlem v ČR i dceřiné firmy v Maďarsku, Chorvatsku a Rumunsku. Skupina má 26 zaměstnanců a v posledních letech roční obrat téměř 130 milionů korun.

Kontakt:

Martina Vašíčková, mluvčí ČTK, e-mail: mluvci@ctk.cz

Keywords ČR-média-speciál-Profimedia.CZ-ČTK

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Media, society and lifestyle

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.