Investiční platforma finGOOD začala poskytovat úvěry pro e-shopy

Vít Endler, CEO společnosti finGOOD

Vít Endler, CEO společnosti finGOOD

Úvěrování projektů ve výši 1 až 5 milionů korun pro e-shopy a další firmy z oblasti e-commerce začala jako první v tuzemsku poskytovat zavedená investiční společnost finGOOD. Výhodou půjčky na české crowdfundingové platformě finGOOD je, že zájemci z daného segmentu mohou kapitál poskytnutý investory využít čistě podle svých potřeb.


Investiční platforma finGOOD nabízí novou službu úvěrování projektů ve výši 1 až 5 milionů korun pro e-shopy s obratem mezi 10-100 miliony korun s úvěrovou dobou 6-36 měsíců. Skupinové financování vybraného projektu zajistí registrovaní investoři, kteří tímto způsobem nadstandardně zhodnocují svůj kapitál.

"Hlad investorů po rozšíření investičních možností a snaha o diverzifikaci portfolia nyní dává šanci rostoucím e-commerce projektům získat financování za solidních a férových podmínek," upozorňuje Vít Hutař, CMO platformy finGOOD, a dodává: "Pro rozhodování investorů je důležité, že zájem o služby on-line projektů ze strany zákazníků dlouhodobě výrazně roste."

Nabídka úvěrů získaných prostřednictvím investiční crowdfundingové platformy finGOOD přichází v době enormního zájmu zákazníků o on-line nakupování. Potíž však je, že i etablované e-shopy si dnes v případě klasických bankovních úvěrů sáhnou maximálně na překlenovací financování na doplnění zásob. Ale projekty se zdravou perspektivou potřebují kapitál i na kvalitní personál, nové vybavení nebo softwarový vývoj.

E-commerce projektům se díky kvalitnímu inhouse hodnocení risku ze strany analytiků finGOOD a zájmu investorů otevírá šance získat krátko či střednědobé a hlavně flexibilní financování za solidních a férových podmínek. "Klademe správné otázky, a proto dokážeme dostávat správné odpovědi. To je pro udržení důvěry investorů na naší platformě klíčové," zdůrazňuje Vít Endler, CEO společnosti finGOOD.

První půjčka pro e-shop byla na platformě finGOOD realizována už v průběhu října, ihned po prvním oznámení záměru úvěrování projektů pro firmy ze segmentu e-commerce. "Zájem předčil očekávání, cílové 2 miliony korun se od investorů vybraly již za 15 dnů. Aktivity rychle expandujícího e-shopu jim za to na oplátku přinesou solidní roční zhodnocení 8,5 % v průběhu dalších 36 měsíců," konstatuje Vít Endler.

Výhodou crowdfundingového úvěru na platformě finGOOD je, že e-shopy mohou kapitál poskytnutý investory využít svobodně a čistě podle svých potřeb. Mohou tak investovat nejenom do skladových zásob, ale kapitál jim umožní nadechnout se a podpořit i marketing, vyřešit personální otázky, využít nové příležitosti a rozvíjet se.

Součástí úvěrů na finGOOD nejsou žádné skryté poplatky, firma tak vždy ví, za kolik a na jak dlouho si půjčuje. Crowdfundingová platforma po dodání a vyhodnocení všech potřebných podkladů osloví databázi svých investorů a celý projekt zviditelní v médiích a prostřednictvím online kanálů. Spojení e-commerce a P2B crowdfundingu dnes dává všem zúčastněným smysl více než kdykoli předtím.


O společnosti finGOOD

finGOOD.cz je česká investiční platforma. Společnost umožňuje malým a středním firmám s historií a zajištěním získat půjčku ve formě crowdfundingového úvěru. Skupinové financování vybraného projektu zajistí registrovaní investoři, kteří tímto způsobem nadstandardně zhodnocují svůj kapitál. Pro firmy představuje finGOOD ideálního partnera, který podpoří jejich další rozvoj a růst. Prostřednictvím platformy finGOOD poskytlo českým firmám úvěr již více než 1500 investorů. Více informací najdete na www.fingood.cz.


Kontakty pro média:

Zdena Mallinu

PR Consultant

E: zdena@mallinu.cz

Vít Hutař

Marketing Director

E: vit.hutar@fingood.cz

Keywords ČR-finance-internet-trh-firmy-finGOOD

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
IT, telecommunications
Business, marketing
Finance, economics

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.